תרופות סבתא לנזלת ושיעול בתינוקות וילדים קטנים

קצר בזמן? הנה סיכום מקוצר:

שימוש נכון בתרופות סבתא לא יכול להזיק ואין מה להפסיד אם מנסים אותן לטיפול בנזלת ושיעול בתינוקות או ילדים קטנים. השאלה היא איזה תרופות צריכות לקבל עדיפות וממה כדאי להיזהר. הנה המדריך המלא

תרופות סבתא נתפסות על ידי חלק מהציבור כשיטה פרימיטיביות לטיפול בבעיות רפואיות. הסיבה לכך היא שחלק מהתרופות אכן לא עומדות בסטנדרטים הנדרשים המוכרים למדע ולרפואה הקונבנציונאלית, אך האמת כרגיל מורכבת יותר.

יש לא מעט תרופות סבתא שלא יכולות לגרום נזק. אין שום סיבה לנסות את התרופות האלה או לוותר עליהן לחלוטין. כמו כן, ניתן לשלב את התרופות עם טיפול קונבנציונאלי ואפשר גם להתייעץ עם רופא המשפחה בכל מקרה של דילמה או התלבטות.

המטרה העיקרית היא בסופו של דבר להתגבר על המחלות עם מינימום של התערבות כימית. זה חשוב בעיקר כאשר מחפשים פתרון לנזלת ושיעול בתינוקות וילדים קטנים, שלא תמיד מגיבים לתרופות הרגילות באופן המתבקש. הדבר החשוב הוא לתת עדיפות לתרופות סבתא בטוחות ולשמור על כללי הזהירות.

שימוש בבצל, פשתן ותפוח אדמה

אחת מתרופות הסבתא המוכרות ביותר כוללת שימוש בבצל. לפי המתכון, יש לחצות בצל לשניים ולהניח אותו ליד ראש התינוק במיטה כדי לטפל בנזלת, ליחה ושיעול. הבצל גם מסייע לפעוטות וילדים קטנים ויש מבוגרים שהוא משפיע עליהם לטובה. כאן הכלל העיקרי הוא לשים את הבצל הרחק מהישג ידו של הפעוט או לתלות אותו מחוץ לעגלה וללול.

עוד שיטה עם בצל אבל בטכניקה מעט שונה היא לחתוך אותו לחתיכות קטנות, לפזר מעל דבש ולהשרות למשך לילה שלם. לאחר מכן זורקים את הבצל ונותנים לפעוט מעל גיל שנה בצורה של סירופ. תדירות של 2-3 כפות אחת ל-2-3 שעות אמורה לחזק את המערכת החיסונית של הילד.

אפשרות אחרת היא להרתיח זרעי פשתן ולתת לתינוק 1-2 כפיות מהמים המורתחים, אחרי שהם מתקררים מעט כמובן. הרתחת זרעי פשתן לא מסכנת את התינוק והיא עשויה לעזור לו להתגבר על הנזלת בצורה טבעית. בנוסף, אפשר לבשל תפוח אדמה, לצנן את הפרוסות ולהניח על אזור בית החזה. לאחר מכן עוטפים את הפרוסות בבד ומשאירים למשך 5-10 דקות.

פופולריים:

מה לגבי שימוש באלכוהול?

אסור בשום פנים ואופן לקרב אלכוהול לילדים, תינוקות ופעוטות, אבל בהחלט ניתן לנצל את האדים. הרתחת מים עם חצי כוס ערק תייצר כמות נכבדה של אדים ואותם נותנים לילדים לשאוף. האדים לא יגרמו לפעוטות להשתכר, אלא רק יעזרו למנוע את הנזלת והלחות.

עם זאת, אסור לשפשף ערק על הבטן כדי זה מסוכן ועשוי לגרום להרעלה. באופן עקרוני, כל מגע ישיר של התינוקות או הפעוטות עם האלכוהול אינו מומלץ. אלו כללי זהירות חשובים מגיל ינקות ועד בגרות מלאה.