קסם הקריסטלים – יותר מאבני חן – ריקי-חן יונתן

קצר בזמן? הנה סיכום מקוצר:

8.04.10
הקריסטלים הינם מינרלים אנרגטיים שנוצרו במעמקי כדור הארץ, בתהליך התגבשות שלהם נאגרה אנרגיה(אור וידע) רבה אותה אנחנו יכולים לתעל לטובת ריפוי אישי שלנו והאנושות- קל ללמוד איך עושים זאת

בעולם מקצועי, עסקי ותחרותי כמו שלנו עם מרכיב גבוה של טכנולוגיות ואי וודאות, דווקא כאן ניתן להפעיל באופן נפלא את קסמם של הקריסטלים שאינם רק אבני חן.

תהליכי ניהול ועבודה מורכבים דורשים: תחכום, עשייה רבה, תהליכי קבלת החלטות, פתיחות לרעיונות חדשים, ניהול קונפליקטים ומו"מ, עמידה בלו"ז וכו'.. מאחורי כל אלו עומדים אנשים אותם יש לנהל, להניע, ללמד, לקדם, לפטר, להבין, לדאוג לבריאותם ולרווחתם, לאהוב – למה לא בעצם?

פופולריים:

את כל המיומנויות האלו אנו עושים באמצעות כלים מקצועיים ואישיים שעומדים לרשותנו אותם רכשנו עם השנים ולכך אנו נזקקים תמיד לאנרגיה רבה. כלים נוספים המוכרים פחות בעולם העסקי, שתמיד היו כאן, לטובת האדם, בחיי היום יום, הבריאות, הרגש והעשייה – הינם גבישי הקריסטלים.

הקריסטלים המורכבים ממינרלים שונים, התגבשו במעמקי קליפת כדור הארץ במשך מיליוני שנים הודות לתהליכים גיאולוגיים. התוצאה הינה אבנים (גבישי הקריסטל) המורכבות ממינרלים שונים, אשר אגרו/אצרו בתוכן אנרגיה במהלך התגבשותן. לפיכך מדובר באבנים אנרגטיות בעלות צורות וצבעים שונים, הרכבים כימיים ברורים ומאובחנים גמולוגית, מבנים פיזיים ומולקולאריים פנימיים מדויקים המגדירים את התכונות האנרגטיות היחודיות לכל קריסטל. הקריסטלים נכרים ומתגלים במרבצים שונים בעולם, חלקם בעורקי אדמה וסלעים וחלקם על קרקעות או חופי נהרות וימים חלקם במקום ההתגבשות וחלקם אלפי ק"מ ממקום ההתגבשות המקורי.

איסוף ושימוש בקריסטלים לטובת האדם היה נפוץ לאורך ההיסטריה ומוזכר בכתבים עתיקים ממקורות ומקומות שונים ברחבי העולם לרבות בתנ"ך בתלמוד ובגמרא (12 אבני החושן אשר יצגו את 12 שבטי ישראל באפוד של הכהן הגדול). בכל המקורות מתוארים הקריסטלים כאבנים עוצמתיות עם תכונות ריפוי ויכולות המפיקות אנרגיות חיוביות ומרחיקות אנרגיות שליליות.

בימינו מורגשים התעוררות ועניין מחודש בקריסטלים. קריסטל הקוורץ משמש (עם גילוי הסיליקון והאלקטרון הנוסף) להולכה של תהודות תדר בתעשייה כמו באופטיקה, במחשבים, שעונים ועוד…. הקריסטלים פרושים לפנינו במלוא עוצמתם ויופיים ביותר ויותר חנויות ברחבי העולם והארץ – זאת בעיקר בשל מודעות הולכת וגוברת ופתיחות ליכולות ההשפעה החיובית של אנרגיות אלו על חיינו. אנשים הנחשפים לעולם זה חווים את הקריסטלים ככלי עזר ממשי ומוחשי התומך בחיינו בהגברת המודעות והיכולת להשתמש בתדרים האנרגטיים של הקריסטלים לצרכים אינסופיים: בטחון והגשמה עצמית, ריכוז, זיכרון, שמחה, רוגע, זרימה, אינטואיציה, מיקוד פעילות ושיתופי פעולה, ריפוי ובריאות, איזון גוף נפש, תקשורת, שחרור חסימות אנרגטיות, קבלת החלטות, העצמה אישית, תקשורת בין אישית, אהבה ו…עוד.

מה צריך לעשות כדי ליהנות מתכונות והשפעת הקריסטלים?

די פשוט, מומלץ שיהיו במחיצתנו קריסטלים- הווה אומר בבית, במשרד, בארנק, על הגוף ולמדקדקים מאד אפשר גם להחביא קריסטלים במקומות נסתרים בביגוד למשל כיסים.

לטובתנו קיים היום היצע קריסטלים גדול מאד ומתפרש במבנים, צבעים וצורות שונות כמו:

מזרקות עם מים זורמים, מובילים, אבנים גולמיות, מושבות מדהימות, מחזיקי מפתחות, מארזי שי לפי גלגל מזלות תאריכי לידה, חלוקי נחל וכמובן תכשיטים.

איך בוחרים קריסטלים?

הדרך המומלצת היא ללכת לפי האינטואיציה. הבחירה האינטואיטיבית תהיה לנו הנכונה ביותר, החיבור לאבנים קורה מבלי ששמנו לב שכך קרה.

קימות כמובן דרכים נוספות : לפי תכונות משויכות לכל קריסטל (ראו רשימה בהמשך), לפי יכולות ומכונות רפואית לחולי כזה או אחר, לפי גלגל מזלות תאריכי הלידה, לפי אירוע לחגיגה, לפי צורה צבע מרקם גודל וכו'…

או…. שפשוט הקריסטל בוחר אותנו. פעמים רבות אנשים בתהליך הבחירה, בוחרים אבן מסוימת ומחזירים אותה, לוקחים אותה שוב ושוב מחזירים אותה וחוזר חלילה – עד שבסוף הם אומרים שהם לא מבינים למה בחרו באבן המסוימת אבל זו בחירתם.

שימושים ויישומים בחיי הבית והעבודה

בבית פשוט כדאי שיהיו סביבנו קריסטלים הם גם יפים וגם אנרגטיים, ילדים מתחברים אליהם באורח מדהים ואפשר לעשות איתם יום כיף בחנות קריסטלים במינימום עלויות (תנסו – יותר טוב מלונה פארק).

נחמד לקנות קריסטלים לעצמנו או בני ביתינו או בני זוגינו או משפחה וחברים = זו תמיד אנרגיה שמתקבלת בשמחה וכבר לא מרימים "גבה" משונה.

ובעסקים, חשיפת העובדים ליכולות ההשפעה של עולם הקריסטלים במפגש חוויתי כחלק מתהליך גיבוש בין יחידתי או בשילוב עם תהליכי יעוץ ארגוני עשויה לקדם דברים, לחלץ "תקיעויות", לגשר על פני קונפליקטים ובעיות, לשפר אכפתיות ומוטיבציה, לעודד תקשורת בין אישית קונקרטית ונעימה, לתמוך ביצירתיות ובפעילות משא ומתן ולהביא לשפה קצת אחרת בארגון – שפה של "אנרגיות חיוביות".

יהיה נחמד למשל להשתעשע במשחק ה"גמד וענק" כאשר המתנות תהינה מתחום הקריסטלים לפי תכונות משויכות לאבן או כמתנות והפתעות בימי הולדת לעובדים או שותפים עסקיים. כמו כן ניתן לחלק קריסטלים באירועי חגים/השקה/גיבוש/כנסים וכו'.. בליווי טקסט מתאים.

אלו קריסטלים כדאי שיהיו לנו? - המלצה לערכה אישית ראשונית

מספר קריסטלים שמאד כדאי לנו להחזיק ברשותנו וקרוב אלינו:

לבריאות והקלה על לחץ – אוונטורין (ירוקה)

לאושר ושמחה – קארנליאן (כתומה)

להצלחה וקידום – טורטלה (חומה עם עיגולים חומים)

לשלווה וטיהור – אמטיסט (סגולה)

לרוגע וזרימה – בלו לייס (תכלת)

להגשמה עצמית – עין הנמר (חומה עם ברק)

לתקשורת ולהחלטות – סודולייט (כחולה)

ליצירתיות ואיזון רגשי – סמוקי קוורץ (שקופה חומה)

לטיהור כללי – קוורץ (לבנה שקופה )

לאהבה (קבלה ונתינה) – רוז קוורץ (ורודה חלבית)

להגנה משליליות – טורמלין שחור (שחורה)

לשפע- סיטרין (שקופה צהבהבה)

לנטרול חשמל אלקטרומגנטי – מנורת קריסטל מלח (כתומה) (ניקוי אנרגטי ממכשירים חשמליים כמו מחשב טלוויזיה וכו)

כמובן שיש המלצות לאבנים נוספות – אבל צריך להתחיל ממשהו…..

רבים כבר התחילו ליהנות מהקריסטלים (גם בעולם העסקי) ………. אז מה שנותר הוא להמליץ לכם לנסות ולהיווכח בעצמכם.

וטיפ אחרון – מאחר והקריסטלים סופחים ומשחררים אנרגיה יש צורך לטהר אותם מעת לעת. קיימות גישות שונות לאופן טיהור קריסטלים – הדרך הפשוטה ביותר לעשות זאת הינה – על ידי שטיפה במי ברז זורמים ולהניח באור יום למשך שלש שעות, ולמהדרין 24 שעות כך שיקבלו גם אור יום (שמש) וגם אור לילה (ירח).

באופן פרקטי מה עושים? - איך משלבים הקריסטלים בחיינו?

*כבר שקראתם את הכתבה – והגעתם לסופה – התחלתם.

* אפשר לפגוש קריסטלים אצל מרצים או מטפלים באופן אישי : בקריאה,טיפול או ייעוץ בקריסטלים.

*אפשר להיחשף לנפלאותיהם של הקריסטלים והאופן בו ניתן להיעזר בהם בחיים בבית ובעבודה על ידי

מפגשים חווייתיים וסדנאות במסגרת פעילויות שנות כמו כנסים ומפגשים (ביחידות ארגוניות, באירועי גיבוש והשקה) ובמעגלים חברתיים, מסיבות וחוגי בית.

* אפשר לפנק את בני משפחותינו והחברים שלנו במתנות שי באבנים – קריסטלים שונים לאירועים חשובים או אפילו ככה סתם כי אוהבים.

*אפשר לפנק את השותפים העסקיים שלנו או את העובדים במארזי שי של קריסטלים. ארגונים בתחומים שוניםכבר עשו ועושים זאת (בנקים, חברות ביטוח, חברות תרופות, קופות חולים, חיל האוויר, חברות הי – טק ועוד)עם משוב נפלא ממקבלי המתנות האנרגטיות מהטבע.

בהצלחה ותיהנו!!!!!!!!