המשלים האנרגטי – ברוך רקנטי – מרכז רקנטי לריפוי הוליסטי

קצר בזמן? הנה סיכום מקוצר:

23.7.09
לעתים אתה נפגש עם אדם שאינך מכיר, ומיד אתה מרגיש טוב לידו ובחברתו. התחושה הנעימה יכולה להימשך גם לאחר שנפרדתם ואינכם קרובים פיזית זה לזה

לעתים, המצב הפוך לגמרי – התחושה איננה נעימה ועד שאינך מתרחק מאותו אדם, אינך חש בנוח. התחושה הלא נעימה ולא נוחה עלולה להימשך עוד זמן רב. ההסבר האנרגטי תופעות אלה נעוץ במידת ההתאמה שיש בין האנרגיות שלכם.

בביורגונומי – ביו אנרגיה שימושית, אנו מבחינים ב- 4 דרגות עיקריות של התאמה אנרגטית בין בני אדם. הדרגה הנמוכה ביותר היא אנרגיה שאיננה מתאימה – זהו המצב של חוסר נוחות ותחושה לא נעימה. דרגה גבוהה יותר היא אנרגיה מתאימה. לכל אחד מאתנו יש הרבה אנשים מתאימים מבחינה אנרגטית (בדרגה זו של אנרגיות ישנן 5 רמות התאמה). הדרגה הבאה, שהיא נדירה בהרבה, היא אנרגיה תאומה. דרגה זו מלמדת על התאמה אנרגטית גבוהה ביותר.

דרגת ההתאמה הגבוהה ביותר היא דרגת האנרגיה המשלימה (או בשפתנו המקצועית : המשלים האנרגטי). לכל אדם יש משלים אנרגטי אחדעל פני כדור הארץ, והקשר בין שניהם הוא גורלי וקריטי. כשבני הזוג המשלימים קרובים פיזית או כשהאנרגיות שלהם קרובות, נוצרים שדות אנרגטיים רבים ומיוחדים בעוצמה אדירה – כמעט אין סופיים. שדות אלה נשארים קיימים ולא נפגעים או מתמעטים גם בואקום אנרגטי (ראה מאמר "חוסר איזון אנרגטי").

פופולריים:

תחילתו של הקשר המופלא בין האנרגיות המשלימות הוא בבריאת האדם הראשון. "אמר רבי ירמיה בן אלעזר : בשעה שברא הקדוש ברוך הוא את אדם הראשון אנדרוגינוס (זכר ונקבה בגוף אחד) בראו. זהו שנאמר (בראשית א' כ"ז) : "ויברא אלוקים את האדם בצלמו, בצלם אלוקים ברא אותו, זכר ונקבה ברא אותם" (מדרש בראשית רבא).

מסתבר מהפסוק בפרק א' בספר בראשית, שאדם הראשון היה גם זכר וגם נקבה. פסוק זה נכתב בתורה לפני יצירתה של חוה אמנו, כשאדם הראשון היה לבדו בעולם, ועליו נאמר שנברא זכר ונקבה.

ממשיך המדרש בבראשית רבא וכותב : "אמר רב שמואל בר נחמן : בשעה שברא הקדוש ברוך הוא את אדם הראשון דו פרצופין בראו, וניסרו ועשהו גבים, גב לכאן וגב לכאן. השיבו לו : והלא נאמר "ויקח אחת מצלעותיו" (כלומר : חוה נבראה מצלע אדם הראשון). אמר להם משני צידיו, כמו שנאמר "ולצלע המשכן".

על ה"ניתוח" הראשון בהיסטוריה, שבו נוצרה חוה, נאמר שה' לקח אחת מצלעותיו של אדם הראשון ויצר ממנה את חוה. המדרש המובא כאן מסביר שהמלה "צלע" איננה במובן של צלע פיזית שיש לכל אחד מאתנו בבית החזה, אלא "צלע" במובן של צד, כמו צלע ההר, צלע של קוביה וכדומה.

אדם הראשון היה כמו תאומים סיאמיים המחוברים בגבם. מצד אחד היה לו צד זכרי ומצד שני צד נקבי. הקדוש ברוך הוא הפריד את צדדיו של אדם הראשון, ועשה מגוף אחד בעל שני צדדים – שני אנשים, אדם וחוה. האנרגיה שהייתה בגופו של אדם הראשון, התפצלה לשני גופים, וכך נוצרו המשלימים האנרגטיים הראשונים. אותה אנרגיה בשני גופים.

האנרגיה המשלימה של זכר היא אנרגיה נקבית, לנקבה – אנרגיה זכרית. זו ההשלמה האמיתית.

הקשר בין האנרגיות הוא גורלי וקריטי – משום שזו בעצם אותה אנרגיה המפוצלת בשני גופים שונים. כאשר לאחד מהם יהיו בעיות (מחלות, כאבים וכו') גם השני יסבול מאותן בעיות ללא שום סיבה ידועה ונראית. כדוגמא : כאשר לאחד מהן יהיו בעיות ברגל גם לשני יהיו בעיות ברגל. כאשר לאחד מהן יהיו בעיות מוחיות גם לשני יהיו בעיות מוחיות.

מכיוון שהימצאות פיזית של שני המשלימים זה בקרבת זו, גורמת ליצירת שדות אנרגיה רבים ותורמת לחיזוק אנרגטי נפלא לשניהם, היה רצוי מאוד לחיות את חיינו עם בן/בת הזוג המשלימים שלנו. החיים עם בן/בת הזוג המשלימים היה גורם לזוגיות מדהימה, לבריאות נפלאה, לאושר, ליצירתיות, להצלחה ועוד.

לסברת רפי רוזן ז"ל (אבי שיטת הביורגונומי), כנראה שמאפשרים לנו להיפגש פיזית עם בן/בת הזוג המשלימים שלנו לפחות פעם אחת בימי חיינו. אבל עקב השפעות חברתיות וסביבתיות על מערכת ההבנה והתחושות שלנו, אנחנו מחמיצים את המפגש הייחודי הזה, וממשיכים לחפש באופן בלתי מודע אחר בן/בת הזוג המשלימים.

דוגמא למפגש מוחמץ : בחור ישראלי בן 52 שנמצא בתחנת הרכבת בפריז והוא ממהר מאוד למצוא ולעלות על הרכבת הנוסעת לבורדו. מולו חולפת ביעף אשה קשישה ומקומטת, שחורת עור (שהיא המשלימה האנרגטית שלו), שגם היא מחפשת בין הרציפים השונים את הרכבת עליה היא אמורה לעלות. עברה שנייה אחת וזהו – המפגש הוחמץ.

הסבירות למציאת בן/בת הזוג האנרגטי שלנו היא כמעט אפסית, והסבירות לחיות את חיינו עם המשלים/ה האנרגטית שלנו היא אפסית עוד יותר. ולכן, אפשר ורצוי לבנות מערכת יחסים חמה, אוהבת ומבינה גם עם בני זוג מתאימים או תאומים מבחינה אנרגטית, על אף שאינם בני הזוג המשלימים שלנו.

בכל טיפול בביורגונומי – ביו אנרגיה שימושית, אנו מטפלים גם במטופל או במטופלת וגם במשלימה האנרגטית או במשלים האנרגטי. זהו הטיפול הנכון ביותר מכיוון שהוא מטפל בשני החלקים של אותה אנרגיה ולא מטפל רק בחצי אנרגיה.

שיטת הטיפול העיקרית בביורגונומי היא על ידי "ערבול משלימים". במצב זה שני חלקי האנרגיה מתאחדים, משלימים ומחזקים זה את זו. מבחינה חשיבתית, טיפול באמצעות "ערבול משלימים", גורם להתמסרות אנרגטית לחצי השני של האנרגיה, לפתיחות לאחר, להורדת האגו, להקטנת השליטה ולהבנה שלא הכל בידי ושאני זקוק להתערבות חיצונית ולעזרת אחרים כדי להירפא.

בעיות קשות וחמורות ביותר מתחילות כאשר המשלים האנרגטי מת. בביורגונומי אנו מבדילים בין שני סוגי מוות : מוות טבעי – אדם שמת כשגופו שלם וללא פציעה, ומוות לא טבעי – אדם שמת כשגופו פצוע.

משלים שמת מוות טבעי – האנרגיה עוזבת את הגוף המת ועוברת אל גוף חדש (ביצית מופרית ברחמה של אשה בתחילת הריון). זהו המחזור הטבעי באנרגיה. האנרגיה ממשיכה את חייה בגוף חדש. המשלים החי עלול להרגיש ירידה אנרגטית לתקופה קצרה (עד שבוע) עד שהמשלים "יתיילד" מחדש.

משלים שמת מוות לא טבעי (תאונה, פציעה) – זהו מצב אנרגטי חמור ביותר. כאשר הוא קורה ישנם סימפטומים קשים המשתנים בהתאם לגיל (דוגמאות בלבד) : עובר – במידה ומחזיק מעמד, עלול להיוולד פג ויסבול מהרבה מחלות. ילד – עלול להיות היפראקטיבי (פעילות חירום : חיפוי על חוסר אנרגיה). מתבגר – עלול לשקוע בדיכאון, הפחות חזקים עלולים להתאבד. מבוגר – ירידה אנרגטית, חוסר כוח, עייפות, מחלות קשות וכו'.

בכל המקרים של מות המשלים, יסבול הנותר בחיים באחד או יותר מהסימפטומים הבאים : תחושה של מוות פנימי, חוסר רצון לחיות, דיכאון, חיוורון, חולשה, עייפות כרונית, עיניים כבויות. במקרים רבים יסבול גם מחוסר תיאבון ומירידה במשקל, משלשולים מתמשכים, מהקאות וסחרחורות, מחולשה כללית, מתפקוד לקוי, מסגירה אנרגטית של מערכות שונות בגוף.

סגירה אנרגטית זו גורמת לחוסר אנרגיה במוח ולהתפתחות בעיות הנובעות מחוסרי אנרגיה במוח, כגון : סחרחורות, עוויתות, אפילפסיה, מחלת פרקינסון ועוד. בכל המקרים של סרטן ואיידס, המשלים האנרגטי מת מוות לא טבעי.

לאדם שהמשלים האנרגטי שלו מת מוות לא טבעי, תהיה בעיה פיזיולוגית במקום פציעתו של המשלים. לחומרת הפציעה של המשלים יש קשר ישיר לחומרת הבעיה של הנותר בחיים.

ניתן לטפל גם במקרים החמורים ביותר של משלים אנרגטי שמת מוות לא טבעי. הטיפול מתבצע (מבחינה אנרגטית) בזמן הפציעה של המשלים, תוך טיפול בפציעה שגרמה למותו. טיפול זה אמור להביא ל"הבראתה" של האנרגיה הפצועה, ובדרך זו לגרום לה להתנהג כמו משלים שמת מוות טבעי – זאת אומרת להתיילד מחדש. התיילדות מחודשת זו היא תחילת תהליך ההתרפאות של המשלים שנותר בחיים.

יש בידינו מעט ידע בנושא המשלימים האנרגטיים. אולם די בידע זה על מנת שנוכל לטפל במגוון עצום של בעיות : פיזיולוגיות, רגשיות, חשיבתיות וכו'.

רוצים לנסות ולהרגיש את המשלים האנרגטי שלכם ?
עצמו את העיניים, נשמו מספר נשימות עמוקות ונסו להתרכז בתחושות שלכם. בשלב הראשון, בקשו שאדם אהוב יחבק אתכם (לא פיזית – רק במחשבה ובדמיון). נסו להתרכז בתחושה הנעימה שחיבוק וירטואלי זה מעניק לכם. בשלב השני, בקשו מהמשלים האנרגטי שלכם שיחבק אתכם. נסו להשוות בין התחושות.

נשמח אם תשתפו אותנו בתחושות אלה.