אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) צמחי מרפא >

התאמה אישית של טיפולים רפואיים מבוססי קנבינואידים


12.9.18
קנאביקס קיבלה אישור פטנט בישראל על טכנולוגיית הליבה להתאמה אישית של טיפולים רפואיים מבוססי קנבינואידים

תל אביב, 4 בספטמבר 2018 – קנאביקס (OTC: CNBX), חברה ישראלית המתמחה בהתאמה אישית וטיוב טיפולים בקנאביס רפואי עבור חולי סרטן, הודיעה כי קיבלה, מרשות הפטנטים של משרד המשפטים בישראל, אישור פטנט על טכנולוגיית הליבה שלה. הפטנט מקיף את המערכות והשיטות הדרושים להפקת נתונים על יחסי הגומלין בין סוגים שונים של קנבינואידים ותאי סרטן.

הטכנולוגיה שפיתחה קנאביקס מאפשרת סריקה של ההשפעות, שיש לתרכובות שונות המופקות מצמח הקנאביס, על טורי תאי סרטן וביופסיות בתנאי מעבדה. הטכנולוגיה תשמש לפיתוח תרכובות מדוייקות של קנבינואידים כייעודיות לשם השפעה על סוגי סרטן מוגדרים במטופלים בעלי פרופילים גנטיים מוגדרים, תוך בנייה הדרגתית של מערך נתונים שיתמוך בפיתוח טיפולים מבוססי קנאביס.

קנאביקס שדרגה לאחרונה את מעבדת המו"פ במטרה להאיץ את פיתוח הטכנולוגיה המהווה את ליבת הפטנט, ולסלול את הדרך להבנה טובה יותר של היחסים הביולוגיים שבין קנבינואידים וסרטן, ולפתח את סיפריית התרכובות הקנבינואידיות, כך שתכלול אלפי דגימות שהשפעתן הטיפולית תיבדק על עשרות סוגי סרטן בצורה אוטומטית.

ד"ר אייל בלן, מייסד-שותף וסמנכ"ל הטכנולוגיה בקנאביקס: "אנו שמחים לראות את הטמעתם של הטכנולוגיה שפיתחנו ושל החזון שלנו במעבדה, ועל קבלת ההכרה בהם כקניין רוחני של החברה. אני מאמין בערך התרפויטי של תרכובות טבעיות, ובטוח כי הטכנולוגיה תוביל אותנו לשיפור הטיפול בסרטן באמצעות קנבינואידים."

ד"ר הללי שריר, מדענית ראשית בקנאביקס: "אני שמחה על ההזדמנות שניתנה לי לנהל את קבוצת המחקר ומצפה להמשיך ולחשוף את הקשר בין קנבינואידים וסרטן, ואת הפוטנציאל התרפויטי שבו."

ישראל היא המדינה הראשונה שבה הוכר פטנט זה, כאשר תוצאות מבחינת הפטנט במספר מדינות אחרות צפויות להתקבל בשנה הקרובה. "נמשיך לחזק את פורטפוליו הקניין הרוחני שלנו, תוך יישום הטכנולוגיה שלנו במעבדה, ויצירת מערך נתונים מדעיים שייתמכו בהשגינו", אמר ד"ר בלן.

אודות קנאביקס

קנאביקס פארמסוטיקלס (OTC: CNBX) היא חברה ישראלית המתמחה בהתאמה אישית וטיוב טיפולים בקנאביס רפואי עבור חולי סרטן על ידי הרופא האישי. ממצאים ראשוניים מניסויים פרה-קליניים, שערכה החברה בשיתוף חוקרים מובילים בישראל ובעולם בתחום האונקולוגיה והפתולוגיה, מעלים כי קיים קשר בין התאמת תרכובת הקנאבינואידים עם סוג הסרטן, לבין השפעתה של תרכובת זו על התא הסרטני. טכנולוגיית החברה תאפשר לרופא להתאים לחולה את תרכובת הקנאביס המתאימה לו, ובכך לממש את מלוא הפוטנציאל של קנאביס רפואי בטיפול בסרטן. קנאביקס נוסדה ב-2012 והחלה להיסחר ב-OTC בשנת 2014, ומשרדי ההנהלה שלה נמצאים בתל אביב.
 
 
בתמונה ד"ר הללי שריר, מדענית ראשית בקנאביקס. קרדיט בקמן קולטר

 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה