אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) הפרעות הורמונליות > בדיקת סוכר ללא דקירה

מהפכה לסוכרתיים - בדיקת סוכר ללא דקירה זמינה לציבור בישראל


27.6.16
מהיום בישראל: ה-FreeStyle Libre, מערכת לניטור רמת הסוכר באמצעות סריקה בלבד וללא דקירה, מתאימה לסוכרתיים מסוג 1 ו-2.

חברת Abbott העולמית בחרה בישראל להיות המדינה הראשונה בעולם שמשיקה מודל ייחודי וראשון מסוגו בעולם של מכירה והדרכה במרכז ייעודי בת"א

מערכת ה-FreeStyle Libre המאפשרת למדוד סוכר באופן מדויק וללא צורך בדקירות ובכיולים, מהווה פריצת דרך משמעותית עבור סוכרתיים מסוג 1 ו-2 ומעוררת התעניינות רבה בעולם כולו. הבשורה משמעותית במיוחד לסוכרתיים הנוטלים אינסולין, שרבים מהם הינם ילדים. המערכת תשפר באופן משמעותי את איכות חייהם ויכולתם לנהל את המחלה, ומאושרת לשימוש החל מגיל 4.

מערכת ה-FreeStyle Libre, הינה פיתוח של Diabetes Care Abbottותשווק בישראל על ידי "גפן מדיקל", המתמחה במתן מגוון פתרונות להתמודדות עם סוכרת. המערכת מבוססת על טכנולוגיית FLASH (Flash Glucose Monitoring), כאשר חיישן הממוקם על הזרוע מאפשר סריקה באמצעות קורא אלקטרוני, המציג את רמת הסוכר העדכנית, ובנוסף חץ מגמה (המזהה צפי לירידה או עלייה של רמות הסוכר) ומידע על רמות הסוכר ב- 8 השעות החולפות. המערכת מתאימה לכלל הסוכרתיים, ומהווה מהפכה של ממש באיכות חייהם, ובהתמודדות עם ניהול ואיזון המחלה.

למערכת החדשה יתרונות רבים נוספים. ה- FreeStyle Libreמייתרת את הצורך בכיולים וביכולתה לאגור נתונים מקיפים על רמות הסוכר. ריכוז הנתונים מהמערכת מאפשר לנתח באופן רציף ומעמיק את דפוס השינויים ברמות הסוכר של המטופל לאורך זמן. מידע זה מספק תובנות משמעותיות לצוות הרפואי בנוגע למצב הסוכרת ומסייע במתן המלצות טיפוליות.

חברת Abbott, הפועלת בלמעלה מ-150 מדינות, בחרה בישראל להוביל מודל ייחודי ויחיד מסוגו בעולם באמצעות מרכז ייעודי אותו הקימה גפן מדיקל - FreeStyle Libre Experience Center. המרכז ממוקם במתחם סי אנד סאן בתל אביב ובו ניתן יהיה לרכוש את המערכת ולקבל הדרכה וליווי אישי ומקצועי , הכוללים גם הסבר על משמעות הנתונים הרבים המתקבלים מהשימוש במערכת וניתוחם באמצעות כלים ממוחשבים שפותחו לצורך זה. המרכז מעניק למטופל חוויה מסוג שונה, שעוד לא נראתה בתחום המכשור הרפואי בישראל, ומאפשר לו לעבור תהליך של ממש בתוך הסוכרת.

לדברי פרופסור איתמר רז, ראש היחידה לסוכרת בביה"ח הדסה עין כרם"ה- FreeStyle Libreהינו פריצת דרך משמעותית ביותר בתחום היכולת בטיפול בסוכרת. הוא מהווה תרומה גדולה מאוד לאיכות חיי המטופלים, בפרט בילדים, וגורם לשינוי חיובי באורח החיים שלהם ובאיזון הסוכרת. בהתנסות ראשונה בישראל שבה קיבלו את הליברה 27 מטופלים בוגרים עם סוכרת מסוג II המטופלת במספר זריקות אינסולין ביום, ב-3 מרכזים ונעשה אחריהם מעקב של 6 חודשים, המטופלים הביעו שביעות רצון רבה מהמערכת, וחל אצלם שיפור רב באיזון הסוכרת אשר נשמר לכל אורך השימוש בה".

לדברי פרופ' רם וייס, מנהל היחידה למטבוליזם ותזונת האדם באוניברסיטה העברית ומנהל רפואי של האגודה לסוכרת נעורים בישראל: "המערכת חוסכת מן המטופל דקירות עצמיות מרובות ומאפשרת למידה עצמית של תגובות הגוף לגירויים המשפיעים על מאזן הסוכר כגון סוגי מזון שונים או פעילות גופנית. בניסוי מבוקר בחולי סוכרת מסוג 1, המערכת גרמה להורדה משמעותית של ירידות סוכר חדות ומסוכנות (היפוגליקמיה), בפרט בשעות הלילה. האפשרות למדידות מרובות ללא דקירה וטיפול בטיחותי יותר חשובה לכל חולי הסוכרת מסוג 1, בדגש על ילדים המהווים נתח משמעותי מן החולים. השילוב של הורדת הנטל הטיפולי של דקירות מרובות מאפשר היענות משופרת לטיפול (מטופלים שנחשפו למכשיר בדקו את רמת הסוכר בדם ללא דקירה כ-15 פעמים ביום!) והמידע הזמין מהווים צעד נוסף לקראת טיפול נוח, בטוח ויעיל יותר בחולי סוכרת מסוג 1".

לדברי גיא גפן, מנכ"ל ובעלים, גפן מדיקל, המשווקת את מוצרי Diabetes Care Abbottבישראל- "גפן מדיקל מובילה את תחום הטיפולים והטכנולוגיות בתחום הסוכרת ואנו גאים על כך שניתנה לנו הזכות להביא לציבור הסוכרתיים בישראל בשורה משנת חיים. מערכת ה-FreeStyle Libre הינה פריצת דרך טכנולוגית העתידה לשנות את הטיפול בסוכרת כפי שהמעבר מבדיקות סוכר בשתן לבדיקות סוכר בדם עשה לפני כשלושה עשורים. . אני שמח שחברת -Abbott בחרה להשיק את המוצר המתקדם ביותר בתחום בישראל ובטוח שביחד נצור מציאות חדשה עבור הסוכרתיים בישראל ואיכות הטיפול בסוכרת תשתפר באופן משמעותי".

המכשיר זמין מעתה לרכישה בערכת היכרות ובה 6 חיישנים במחיר של 320 ₪ לקורא ו- 255 ₪ לחיישן, כאשר כל חיישן משמש את המטופל לתקופה של שבועיים. להשיג ב- FreeStyle Libre Experience Center במתחם סי אנד סאן בתל אביב בתיאום מראש - *6364 שלוחה 7.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה