אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) הפרעות הורמונליות > טיסה עם משאבות אינסולין

המדריך לטיסות עם משאבות אינסולין


20.08.10
טיפים למשפחות הטסות עם ילדים המשתמשים במשאבות אינסולין: טיסה נעימה עם סוכרת

טיפים למשפחות הטסות עם ילדים המשתמשים במשאבות אינסולין: טיסה נעימה עם סוכרת

הקיץ הגיע ועימו עונת הנסיעות. עבור חולי הסוכרת, הטסים לחופשה הסוכרת הינה בת לוויה לנסיעה, המצריכה הכנות מיוחדות. במשפחות בהן יש ילד סוכרתי, ההכנות לנסיעה חייבות להיות קפדניות יותר והטיפול היומי לאיזון רמות הסוכר בדם מחייב תכנון מדוקדק והיערכות מראש של הציוד והמכשור הרפואי הנלקח, אחזקתו והטיפול בו, וזאת כבר בשלב ההכנות והאריזה.

לפני הנסיעה לחו"ל

· מומלץ לקחת עמכם רשימת מספרי הטלפון של נציגות החברה בארצות אליהן נוסעים. במקרים רבים ניתן להיעזר בהם בשעת הצורך.

· בטחו את משאבת האינסולין כחלק מביטוח הכבודה.

כדאי להצטייד מראש במספר פריטים חיוניים על-מנת להפוך את הסוכרת לבת לוויה נעימה לנסיעה ולא הנוסע העיקרי:

- הצטיידו בכמות מספקת של אינסולין לכל תקופת הנסיעה.

- כדאי לקחת בנוסף לאינסולין הקצר בו משתמשים במשאבת האינסולין גם אינסולין ארוך טווח כך שבשעת הצורך ניתן יהיה לעבור ממשאבה לזריקות ללא בעיה.

- חשוב לשמור בכתב את ההנחיות של תוכנית האינסולין למשאבה, כמו גם את מינון האינסולין החלופי במקרה בו יש צורך לעבור לזריקות.

- חשוב לקחת כמות מספקת של ציוד נלווה למשאבת אינסולין ולחלקו בין מספר מזוודות/תיקים ולא לשמור הכל במזוודה אחת. את עטי האינסולין וסט המתכלים קחו עמכם בתיק העלייה למטוס.

-

I Have Diabetes

הכינו אישור מהרופא המטפל בשפה האנגלית המעיד כי הילד נושא משאבת אינסולין, ובו פירוט של סוגי האינסולין והמינונים. החזיקו בארנקכם האישי ובבגדיו של הילד כרטיס:

- לא לשכוח לקחת מכשיר מד סוכר וכן ציוד לבדיקות שתן. שינויים רבים מתרחשים בעת נסיעות וכדאי לבצע מדידות תכופות, ולהצטייד במספיק מקלונים לבדיקה במד סוכר, טבליות גלוקוטאבס למקרה של ירידה חדה ברמות הסוכר (היפוגליקמיה), וכמובן גלוקגון למקרה חירום.

- בטיסות הכרוכות בהפרשי שעות גדולים בהם ייתכנו שינויים בזמני הארוחות ובשעות השינה בימים הראשונים, יש לתכנן מראש עם הרופא המטפל את זמני ההזרקות בהתאם.

- עם ההגעה ליעד כוונו את שעון המשאבה לפי השעון המקומי.

- חיסונים- ביעדים בחו"ל בהם נדרש חיסון מיוחד התייעצו מראש עם הרופא המטפל. יש לזכור כי חלק מהחיסונים עלולים לגרום באורח זמני לסימפטומים של המחלה ובעקבות זאת לפגוע באיזון הסוכרת. לכן, עדיף לדאוג לחיסון כחודש לפני הנסיעה, כאשר נמצאים עדיין תחת השגחת הרופא האישי המטפל.

- לנוסעים לארצות חמות במיוחד- מומלץ להחליף סט כל יומיים.

מהו הציוד הנדרש לטיסה?

· מומלץ לשאת בתיק שיהיה צמוד אליכם בעת הנסיעה את הפריטים הבאים: ערכות עירוי למשאבת אינסולין, מד סוכר ומקלונים לבדיקת סוכר, דפי מעקב לבדיקת הסוכר בדם, טבליות סוכר או משקה מתוק, ביסקוויטים או חטיפים למצבי היפוגליקמיה (ירידת סוכר חדה ומסוכנת). ערכת גלוקגון למצבי היפוגליקמיה קשה (איבוד הכרה) אותה יש לשמור בטמפרטורת החדר, עד 25 מעלות. מומלץ אף להצטייד בסטיקים לבדיקת אצטון בשתן.

בזמן הטיסה:

· אין לארוז את האינסולין במזוודה מאחר שהוא עלול לקפוא בתא המטען. שימו אותו ואת הערכה הנלווית בתיק העלייה למטוס. רצוי לחלק מחצית מכמות האינסולין בין בני המשפחה, למקרה אבדן או גניבה. ארוחות במטוס עלולות להימצא לא מתאימות לדיאטה של חולי סוכרת. הזמינו מראש ארוחה מיוחדת או הביאו איתכם אוכל מתאים. אנו ממליצים ליידע את צוות הטיסה בדבר המחלה, על-מנת שיהיו קשובים לבקשותיכם.

· למחוברים למשדר ולסנסור לקריאת סוכר רציפה- אל תשכחו לסגור אותו במהלך הטיסה ולהפעילו בתום הטיסה.
 
 
מאת: אריאלה גל, מנהלת תחום הסוכרת באגנטק, משווקת משאבות האינסולין המתקדמות "פארדיים" של מדטרוניק-מינימד

תגיות: משאבות אינסולין, היפוגליקמיה, השמנת יתר, סוכרת, פעילות יתר של בלוטת התריס, תת פעילות של בלוטת התריס
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה