16 דרכים יצירתיות להשתמש בשאריות קפה טחון

קפה הוא משקה פופולרי, אותו צורכים בכמויות אסטרונומיות בכל רחבי העולם. אנשים בדרך כלל משליכים לאשפה את השאריות של פולי הקפה הטחונים לאחר ההכנה, אבל יכול להיות שכדאי לכם לשקול זאת מחדש. אולי אפילו כדאי שתפנו לבתי הקפה שאתם מכירים, לרובם יש שפע של שאריות קפה טחון שהם מוכנים לתת.

הסיבה היא ששאריות קפה טחון יכולות לשמש אותנו בדרכים שונות, בבית ובגינה, ואפילו לסייע לכם לשפר את שגרת היופי שלכם. לפניכם 16 שימושים יצירתיים ויעילים במיוחד בקפה טחון משומש.

1. דישון הגינה

רוב האדמה אינה מכילה את אבות המזון החיוניים הדרושים לגידול מיטבי של צמחים. בנוסף, כאשר הצמחים גדלים הם סופגים מהאדמה חומרים מזינים, ובסופו של דבר מותירים אותה מדולדלת. לכן יש לדשן את הגינה כדי לספק לצמחים את ההזנה הדרושה להם לצורך שרידתם. אפשר בהחלט להשתמש בשאריות קפה טחון כדשן – פשוט פזרו אותן על האדמה המקיפה את הצמחים שלכם.

קפה טחון מכיל כמה מינרלים מרכזיים לגידול צמחים, לרבות חנקן, סידן, אשלגן, ברזל, זרחן ומגנזיום. השאריות אף עשויות לסייע בספיגת מתכות כבדות, שעלולות לזהם את האדמה. יתרון נוסף הוא שקפה טחון מסייע למשוך תולעים, שהן נהדרות עבור הגינה שלכם.

לסיכום: קפה טחון משמש דשן נהדר מכיוון שהוא מכיל כמה רכיבי תזונה עיקריים הדרושים לגידול צמחים. השאריות עשויות לסייע גם למשוך תולעים ולהפחית את ריכוז המתכות הכבדות והמזיקות באדמה.

2. הפכו את הקפה לקמפוסט לצורך שימוש עתידי

אם אין לכם צורך מיידי בדשן, תוכלו להשתמש בשאריות הקפה הטחון בצורה של קומפוסט (או "דשונת") לשימוש במועד מאוחר יותר. המדובר הוא בתהליך טבעי ההופך פריטים אורגניים, דוגמת שאריות מזון ופסולת חצר, לחומר כהה ועשיר. הוספת קומפוסט לחצר או לגינה שלכם יכולה לסייע לאדמה להחזיק בתוכה יותר חומרים מזינים ומים, ובכך לשפר את בריאות הצמחים.

מחקר מצא שקומפוסט שנעשה בעזרת שאריות קפה ופסולת מטבח היה עשיר יותר בחומרים מזינים בהשוואה לקומפוסט שנעשה מפסולת בלבד. מחקר נוסף השווה ארבע קבוצות של קומפוסט, המכילות 0%, 10%, 20% ו-40% קפה טחון. המחקר הראה שהמנה שהכילה 40% קפה טחון פלטה גזי חממה במידה המעטה ביותר והפיקה קומפוסט באיכות המיטבית.

ניתן לשלב פריטים נוספים לצורך הכנת הקומפוסט, דוגמת גזרי דשא, עלים, קליפות עץ, נייר עיתון מגורר, מברשת, עשבי תיבול, קליפות ביצים, לחם מעופש וחתיכות קצוצות של פירות וירקות. כדאי להימנע מהכנת קומפוסט מפריטים דוגמת שאריות בשר ודגים, מוצרי חלב, צמחים חולים, גריז ושמנים.

לסיכום: הוספת קומפוסט לגינה שלכם יכולה לשפר משמעותית את בריאות הצמחייה שלכם. פולי קפה טחונים עשויים להגדיל את רמות החומרים התזונתיים ולהפחית את פליטת גזי החממה של הקומפוסט.

3. הרחקת חרקים ומזיקים

תרכובות מסוימות המצויות בקפה, דוגמת קפאין ודיטרפנים, עשויות להיות רעילות מאוד לחרקים. לכן אתם יכולים להשתמש בשאריות קפה טחון כדי להרחיק אותם (מידע נוסף כאן). פולי הקפה הטחונים יעילים בהרתעת יתושים, זבובי פירות, חיפושיות ומזיקים אחרים.

כדי להשתמש בפולי קפה ישנים בתור דוחי חרקים ומזיקים, פשוט הציבו קערות עם קפה טחון או פזרו אותו סביב פינות ישיבה במרחב החיצוני שלכם. אתם יכולים גם להרחיק מזיקים מהגינה שלכם בעזרת פיזור שאריות קפה טחון מסביב לצמחים, כאשר הקפה מסייע ליצור מחסום ששבלולים וחלזונות מעדיפים לא לזחול מעליו.

לסיכום: קפה טחון מכיל תרכובות הרעילות עבור חרקים רבים. ניתן להשתמש בהם כדי להרחיק יתושים, זבובי פירות, חיפושיות ומזיקים אחרים.

4. הרחקת פרעושים מחיות המחמד שלכם

פרעושים הם מטרד נפוץ בחיות המחמד הביתיות, והטיפול בהם עלול להיות יקר ולגזול זמן רב. מוצעים כיום כמה מוצרים להרחקת פרעושים, אבל רבים מהם מכילים כימיקלים חזקים ועלולים לגרום לתופעות לוואי שאינן רצויות.

למרבה המזל, נראה שפרעושים אינם אוהבים קפה ולכן כדאי לשקול להשתמש בשאריות הקפה הטחון כטיפול טבעי לבעיה. כל שיש לעשות הוא לשפשף את הקפה הטחון בפרוות חיית המחמד, לאחר החפיפה שלה, ולאחר מכן לשטוף אותו ולייבש אותה כרגיל. יש הטוענים שהקפה אף עשוי להפוך את הפרווה לחלקה ולהוסיף לה ברק, אבל המחקר בנושא מינימלי עד בלתי קיים.

עם זאת, צריך לזכור ששאריות הקפה עשויות להיות יעילות פחות ממוצרי מרשם. לכן אם לחיית המחמד שלכם יש פרעושים והטיפול אינו עובד, כדאי להתייעץ עם הווטרינר למציאת אפשרויות אחרות. דגש חשוב נוסף הוא ששאריות הקפה מיועדות לשימוש חיצוני בלבד, מכיוון שהן עלולות להיות רעילות עבור כלבים הצורכים אותן.

לסיכום: בדומה לחרקים אחרים, פרעושים לא אוהבים קפה. רחצה של חיית המחמד בשאריות של קפה טחון עשויה לסייע בהרחקת הפרעושים.

5. נטרול ריחות

גרגרי קפה מכילים חנקן, שעוזר לסלק מהאוויר את גז הגופרית בעל הריח הרע כאשר משלבים אותו עם פחמן. בכך קפה טחון יכול לסייע לספוג ולהעלים ריחות לא נעימים.

תוכלו למקם קערה עם שאריות קפה במקרר או במקפיא כדי לנטל ריחות ממזון מקולקל או ריחני במיוחד. אפשרות נוספת היא למלא גרביים ישנות או גרביונים בשאריות קפה ולקשור אותם ליצירת מטהרי אוויר ניידים. את הקפה ניתן להניח בנעליים, בתיק ההתעמלות, במגירות בחדר השינה, מתחת למושב הרכב ובכל מקום אחר שעשוי להזדקק לניקוי ריחות.

אפשר אפילו לשמור שאריות קפה בסמוך לכיור ולהשתמש בהם כדי לקרצף את הידיים לאחר חיתוך שום או בצל, כך שהקפה יתרום להסרת הריח.

לסיכום: פולי קפה טחונים עשויים לסייע לספוג ולהעלים ריחות מהמקרר, מתיק הכושר, מהנעליים או ממקומות אחרים. השימוש בהם בעת קרצוף ידיים יכול להפחית ריחות מתמשכים מבצל או משום.

6. השתמשו בקפה כחומר לקרצוף ולניקוי טבעיים

קפה טחון הוא חומר ליטוש, שיכול לסייע בהסרת הצטברויות קשות לניקוי על גבי משטחים. הקפה אף עשוי לתרום לחיטוי, בשל התכונות האנטי בקטריאליות והאנטי ויראליות שלו.

אם אתם מחפשים להימנע מניקוי עם חומרים המכילים כימיקלים, יכול להיות שכדאי לכם לנסות את שאריות הקפה המשומשות לצורך ניקוי הכיור או הגריל, הברקת כלי הבישול ועוד. רק היזהרו שלא להשתמש בקפה על גבי חומרים נקבוביים, מכיוון שבמצב הזה הוא עלול לגרום להופעת כתמים חומים.

לסיכום: ניתן להשתמש בשאריות קפה טחון כחומר ניקוי וליטוש. ייתכן שהקפה יסייע לחיטוי ולהסרת הצטברויות מכיורים, מכלי בישול, ממתקני גריל וממשטחים אחרים ברחבי הבית.

7. צחצוח סירים ומחבתות שלכם

המרקם הגס של גרגרי הקפה הופך אותם אידיאליים לקרצוף כלי מטבח קשים לניקוי. אתם יכולים להשתמש בקפה כדי לנקות את הכלים ולהסיר שאריות מזון מסירים או ממחבתות.

כל שעליכם לעשות הוא לפזר את הקפה הטחון ישירות על הסירים והמחבתות שלכם ולקרצף כרגיל. הקפידו לשטוף ביסודיות את הכלים לאחר מכן.

לסיכום: ניתן להשתמש בשאריות קפה כדי לקרצף את הסירים והמחבתות. המרקם המלטש שלהם עוזר בהסרת שאריות מזון.

8. קילוף העור

החלקיקים הקשים בקפה טחון פועלים כחומר קילוף (פילינג), שתורם להסרת לכלוך ותאים מתים מהעור. כל שעליכם לעשות הוא לערבב את שאריות הקפה עם מעט מים או שמן קוקוס ולשפשף את התערובת שנוצרה עם הידיים, ישירות על הפנים והגוף. ניתן גם לערבב את שאריות הקפה עם כמות קטנה של דבש, ובכך להשתמש בתערובת בתור פילינג לשפתיים.

יתרון נוסף הוא שלקפאין שבקפה הטחון יש תכונות נוגדות חמצון חזקות, שיכולות לסייע בהגנה על העור מפני נזקי השמש. הקפאין יכול להגביר את זרימת הדם ובכך לסייע לבריאות הכללית של העור.

לסיכום: שאריות הקפה יכולות לשמש למטרות פילינג לפנים ולגוף. הקפה מסייע להסיר לכלוך ותאי עור מתים, ולתרום לבריאות העור הכללית.

9. הפחתת צלוליט

צלוליט, מצב בו מצטברים תאי שומן מתחת לעור (בעיקר בישבן ובירכיים), מעניק לו מראה גומתי וגבשושי. מדובר בבעיה שכיחה המשפיעה על כ-90-80% מהנשים הבוגרות.

כאשר מורחים את שאריות הקפה הטחון באופן מקומי על גבי העור, הקפאין עשוי לסייע בפירוק השומן הזה ובהגברת זרימת הדם לאזור, תוך הקטנת הסיכויים להופעת הצלוליט. כל שעליכם לעשות למטרה זו הוא לערבב קפה טחון עם מים או שמן קוקוס ולשפשף במשך כ-10 דקות על כל האזורים בגוף המושפעים מהצלוליט, פעמיים בשבוע.

לסיכום: קפה טחון עשוי לסייע בהפחתת ההופעה של צלוליט, בעזרת פירוק מצבורי השומן והמרצת זרימת הדם לאזור הפגוע.

10. השתמשו בשאריות קפה כצבע טבעי

אם יצא לכם לשפוך פעם קפה על חולצה לבנה, אתם בוודאי יודעים שהוא עלול להשאיר כתם. מה שכנראה אתם לא מכירים הוא שעל ידי הרטבה מחודשת של פולי קפה משומשים אתם יכולים ליצור צבע זול וטבעי, שניתן להשתמש בו לצביעת חומרים דוגמת כותנה, משי מלאכותי, צלופן, פשתן ונייר. בדרך זו תוכלו להעניק לבדים ולנייר מראה וינטאג', להסוות כתמים, לקשט פריטים או לחזק את צבע השיער הכהה.

שאריות קפה טחון משמשות חלופה נהדרת ובלתי רעילה לצבעים המסורתיים, אשר עלולים להכיל מאות כימיקלים אשר חלקם בעלי פוטנציאל מסרטן. שימו לב שאם צבעתם חתיכת בד או חוט לצורך לבישה, תפירה או סריגה, הקפידו לשטוף אותם במים קרים עם חומר ניקוי עדין טרם השימוש.

לסיכום: קפה טחון משומש יכול להיות אלטרנטיבה טבעית מצוינת לצבעים קשים המכילים חומרים כימיים. ניתן להרטיב אותו ולהשתמש בו לצביעת ניירות או בדים, להכהיית שיער ועוד.

11. ניקוי האח

ניקוי אפר מאח יכול להיות משימה מבולגנת ומורכבת במיוחד. בעזרת פיזור שאריות קפה על האפר, ניתן להוציא אותו ובכך למנוע היווצרות ענני עשן. הקפה לא רק מקל על הסרת האפר, אלא גם מונע מהאבק להתפשט ולעבור לחלקים אחרים של החדר.

לסיכום: השתמשו בשאריות קפה טחון על האפר באח שלכם לפני הניקוי. הדבר יגרום להסרה פשוטה יותר של האפר ולפחות בלאגן.

12. ריכוך בשרים

בשר מכיל סיבי שריר וחלבונים, שעשויים לגרום לכך שהוא יהיה קשה. ריכוך הבשר מסייע לפרק אותם ובכך מעניק לו מרקם רך יותר. מלח, אנזימים וחומצות הם שלושה מרככי בשר טבעיים. קפה מכיל חומצות ואנזימים טבעיים, כך שהוא יעיל במיוחד למטרה זו. האופי החומצי של הקפה אף עשוי לגרום לשיפור טעם המנה.

כל שעליכם לעשות במקרה הזה הוא להוסיף שאריות קפה טחון למתכון האהוב עליכם, שעתיים לפני הבישול. הקפה יתבשל על הבשר ליצירת קרום כהה ופריך. לחלופין, תוכלו לחלוט מחדש את הגרגרים להכנת קפה, לאפשר לו להתקרר ולהשתמש בו למרינדת בשר במקרר עד 24 שעות לפני הבישול.

לסיכום: קפה טחון מכיל חומצות ואנזימים טבעיים, המסייעים בריכוך הבשר ועשויים לשפר את טעמו.

13. האצת צמיחת השיער

שמפו ומוצרים אחרים לעיצוב השיער מותירים לרוב שאריות, שעלולות להכביד על השיער. "פילינג" של הקרקפת בעזרת שאריות קפה יכול לסייע בהסרת הצטברויות ותאי עור מתים. בנוסף, מספר מחקרים במבחנה מצאו שקפאין עשוי להמריץ את הצמיחה של שיער אנושי. מחקרים שנערכו בבני אדם ובבעלי חיים הראו גם כן שמריחה של קפאין על העור עשויה להגביר את זרימת הדם ובכך להאיץ את קצב צמיחת השיער.

לפני החפיפה, פשוט קחו חופן של שאריות קפה טחון ועסו אותו לתוך הקרקפת והשיער במשך דקות ספורות. לאחר מכן שטפו כרגיל. עשו זאת פעם עד פעמיים בשבוע, או בהתאם לצורך.

לסיכום: פילינג של הקרקפת עם שאריות קפה משומשות יכול לסייע בהסרת תאי עור מתים והצטברויות, או אפילו להאיץ את צמיחת השיער.

14. תיקון רהיטים שרוטים

רהיטי עץ עלולים להשתפשף ולהישרט בקלות. קיימים בחנויות מוצרים שונים שיכולים לטשטש את השריטות, אבל לפני שאתם רצים לקנות אותם כדאי אולי שתנסו במקומם שאריות של קפה טחון.

ראשית, הכינו משחה סמיכה הכוללת שאריות קפה טעון ומים. לאחר מכן שפשפו את המשחה לתוך השריטה בעזרת מקלון צמר גפן והניחו אותה למשך כ-10-5 דקות. השלב הבא הוא ניגוב עם סמרטוט צמר גפן. הדבר עשוי לתרום לטשטוש השריטה ולהסתרה שלה באמצעות צביעת העץ החשוף בצבע חום כהה.

לאחר מכן המשיכו לטפטף קפה לשריטה, בעזרת מקלון צמר גפן, עד להשגת הגוון הרצוי. המתינו מספר שעות בין מריחה למריחה.

לסיכום: אתם יכולים להשתמש בשאריות קפה טחון כדי לטשטש שריטות על רהיטי עץ ולהכהות אותם, כך שיתאימו לגימור הקיים שלכם.

15. גידול פטריות

פטריות משגשגות רק בתנאים ספציפיים ונחשבות למורכבות לגידול. בתור התחלה, טריות אינן גדלות באדמות גינה רגילה אלא דורשות מצע, חומר או שכבה בסיסית. שאריות קפה טחון יכולות לשמש מצע נהדר מכיוון שהוא עמוס בחומרים מזינים, שפטריות אוהבות לגדול עליהם. יתרה מכך, הם כבר עברו חיטוי בתהליך החימום מה שחוסך שלב אחד בתהליך הגידול של הפטריות.

כדי לגדל פטריות באמצעות שאריות קפה טחון, אספו כ-2.5 ק"ג קפה טחון והרטיבו אותו בעזרת בקבוק ריסוס. הוסיפו קצת יותר מ-500 גרם של תערובת נבגי פטריות ונסורת, וערבבו היטב. הניחו את התערובת שהתקבלה בתוך שקית גידול מסננת, שקית מקפיא גדולה או דלי, ומלאו עד לכ-½ או ⅔. לאחר מכן חתכו ארבעה פתחי אוורור, בגודל של כ-5 מ"מ כל אחד, בדפנות המיכל שלכם מעל הקרקע. אם אתם משתמשים במיכל פתוח, כסו אותו בצלופן והוסיפו כמה חורי אוורור קטנים. רססו קלות את הקרקע במים, פעם ביום או בהתאם לצורך, כדי לשמור על לחות.

כאשר אתם מתחילים לראות אזורים לבנים צפופים עם מעט פטריות בשלבים התחלתיים, כעבור כ-4-2 שבועות לרוב, העבירו את המיכל לאזור עם אוויר קל ורענן יותר. את הפטריות תוכלו לקצור כאשר הן הופכות "שמנמנות" ו"הכובעים" שלהן מסתובבים כלפי מעלה. ניתן להשתמש בשיטה זו לגידול פטריות כמעט מכל סוג, כאשר זני שיטאקי ופטריות יער הם כנראה הפשוטים ביותר.

לסיכום: בשילוב עם לחות מספקת, נראה ששאריות קפה טחון יכולות להיות סביבת גידול אידיאלית עבור פטריות.

16. העלמת עיגולים מתחת לעיניים

העור המקיף את העיניים נחשב לעדין במיוחד ומכיל מעט מאוד רקמות שומן. לכן זהו אחד המקומות הראשונים בהם ייתכן שיופיעו סימני ההזדקנות. עיגולים שחורים ונפיחות מתחת לעיניים עלולים להיגרם מסיבות שונות, לרבות כלי דם פגיעים, בעיה בזרימת הדם ואיכות עור שאינה מספקת.

קפה טחון יכול להיות פתרון מבטיח עקב תכולת נוגדי החמצון והקפאין שבו. מחקרים מראים שמוצרי טיפוח המכילים נוגדי חמצון וקפאין יכולים לסייע במניעת תסמיני ההזדקנות ולטשטש את העיגולים מתחת לעיניים. קפאין בפרט הוא בעל תכונות אנטי דלקתיות ועשוי לתרום להמרצת זרימת הדם מסביב לעיניים, ובכך לתרום להעלמת העיגולים. נוגדי החמצון בקפה אף עשויים להילחם ברדיקלים החופשיים התורמים להזדקנות העור.

כל שעליכם לעשות למטרות אלה הוא להוסיף מים או שמן קוקוס לקפה הטחון כדי ליצור משחה. את התערובת מרחו מתחת לעיניים למשך כ-10 דקות, לפני השטיפה. חזרו על הפעולה מדי יום או בהתאם לצורך.

לסיכום: קפה טחון מכיל קפאין ונוגדי חמצון. מריחתו על העור יכולה לסייע במניעת תסמיני ההזדקנות ולהפחית את המראה הלא מחמיא של עיגולים כהים מתחת לעיניים

האם זה בטוח לצרוך שאריות קפה טחון?

שתיית קפה מקושרת עם מגוון יתרונות בריאותיים, דוגמת ירידה בסיכון לסוכרת מסוג 2, שבץ מוחי וחלק מסוגי הסרטן.

למרות שאולי נראה הגיוני להניח שצריכת גרגרי הקפה עשויה להניב יתרונות דומים, רופאים רבים מזהירים מפניה. פולי קפה מכילים תרכובות שעלולות להעלות את רמות הכולסטרול בדם. תרכובות אלה מוסרות בדרך כלל על ידי מסנני הנייר כאשר מרתיחים קפה, אבל נשארות בקפה בשאריות הקפה הטחון. כך למשל מחקר בחן את ההשפעות של צריכת כ-7 גרם קפה טחון ביום ומצא שלאחר שלושה שבועות, רמות הכולסטרול בדם של המשתתפים עלו בממוצע ב-26 נקודות.

ניתן למצוא מתכונים למוצרי מאפה, לבשרים ולרטבים הדורשים שאריות קפה. השימוש בהן בדרכים אלה הוא ככל הנראה בטוח, כל עוד אתם לא צורכים אותו בתדירות גדולה מדי.

לסיכום: גרגרי קפה מכילים תרכובות שעלולות להעלות את הכולסטרול בדם. צריכת כמויות קטנות מפעם לפעם היא בטוחה עבור רוב האנשים, אך בכמויות מופרזות עלולה להיווצר בעיה.

השורה התחתונה:

רוב האנשים משליכים את שאריות הקפה הטחון, שנותרות לאחר חימום הקפה, לאשפה. עם זאת, קיימות מגוון דרכים מצוינות לעשות בהן שימוש חוזר. בין השאר הקפאין ונוגדי החמצון שבקפה הטחון עשוייים לסייע במאבק בצלוליט, בעיגולים מתחת לעיניים ובסימנים אחרים להזדקנות העור. הם עשירים גם בחומרים מזינים שיכולים לתרום לגידול צמחים ולהרתיע מזיקים בגינה, ועשויים אפילו לשמש לקרצוף ולניקוי בכל רחבי הבית.

המסקנה ברורה: בפעם הבאה שאתם מרתיחים לעצמם כוס קפה, שקלו למצוא תפקיד חדש לשאריות באמצעות אחד הרעיונות שהובאו כאן.