פריצת דרך עולמית באיכות השמיעה

מכשירי OTOCON OPN משפרים ב-30% את הבנת הדיבור בסביבה רועשת, מעבדים צלילים במהירות של פי 50 ממכשירים אחרים והראשונים בעולם שמאפשרים חיבור ישיר לאינטרנט

מכשירי OTICON OPN מבוססים על טכנולוגיה חדשנית שמבטיחה עיבוד מהיר ומדוייק ביותר של צלילים תוך ניטור הסביבה והפרדה בין הצלילים השונים, על ידי סריקת צלילי הסביבה 100 פעמים בשנייה. מתחברים עם בלוטוס לסמארטפון ולטלוויזיה. מדובר במכשירי השמיעה היחידים שמאפשרים חיבור לסמארטפון ולטלוויזיה ובו זמנית מאפשרים עיבוד בינוראלי בין המכשירים. משווק בלעדית בישראל על ידי רשת "הדים".

ירידה בשמיעה היא אחת מבעיות הבריאות הנפוצות בישראל ושכיחותה עולה עם השנים. כ-12% מהישראלים סובלים מבעיות שמיעה. לעיתים הסיבה לירידה בשמיעה היא חשיפה במהלך השירות הצבאי לרעש בדציבלים גבוהים, אם במטווח או אם בפעילות מבצעית כלשהי. אולם גם לדציבלים הגבוהים של המוסיקה אליה נחשפים בחתונות, מועדונים ואירועים רבים עלולים לפגוע בשמיעה באופן מיידי.

ירידה בשמיעה פוגעת מאוד באיכות החיים. הקושי לשמוע והתסכול שמתלווה לכך עשויים להשפיע על קשרים חברתיים, מערכות יחסים זוגיות ואף לגרום לדיכאון.

השוק של מכשירי השמיעה מציע היום שלל מכשירי שמיעה, משוכללים יותר או פחות ובטווחי מחירים משתנים. אולם אף אחד ממכשירי השמיעה שהוצעו עד היום לא עומד בסטנדרטים של מכשירי השמיעה המהפכניים שהגיעו בימים אלה לישראל.

עד היום מכשירי השמיעה המתקדמים עבדו עם מיקרופונים כיווניים, שהתמקדו יותר בדובר ממול תוך הנחתת הקולות מסביב וכך בעצם תמונת השמע של השומע לא היתה מלאה.

מכשירי השמיעה החדשים OTOCON OPN משפרים ב-30% את הבנת הדיבור בסביבה רועשת, סורקים את הסביבה 100 פעמים בשנייה, מבטיחים עיבוד צליל מהיר פי 50 ממכשירים אחרים, משפרים את זיכרון השיחה בזכות איכות השמיעה בהם ואף מתחברים עם בלוטוס לסמארטפון ולטלוויזיה.

מכשירי OTICON OPN מבוססים על טכנולוגיה חדשנית פורצת דרך, הכוללת עיבוד מהיר ומדוייק ביותר התומך בדרך העיבוד המוחית של צלילים, תוך ניטור הסביבה והפרדה בין הצלילים השונים.

פריצת הדרך מתאפשרת אודות לשימוש במעבד החדש VELOX שהינו מעבד בעל כוח עיבוד חזק ומהיר ביותר – פי 50 מהמעבד המהיר ביותר שהיה בשימוש עד כה בתחום. המעבד סורק את הסביבה 100 פעמים בשנייה ,מזהה את הסביבה ומגדיר אותה – האם היא סביבת דיבור או רעש. העיבוד המהיר מאפשר הנחתת רעש בין המילים ובעצם בזכותו ניתן בצורה יעילה ביותר לשמוע דיבור על רקע רעש של דוברים אחרים. העיבוד נעשה ב-64 ערוצי שמע וב-16 ערוצי רעש כשהאינפורמציה למעבד מגיעה כל

10 מילישניות. המעבד מתייחס לכל מקורות השמע 360 מעלות סביב המשתמש.

OTICON OPN הינם מכשירי השמיעה הראשונים בעולם עם טכנולוגיית TWINLINK ועם חיבור ישיר לאינטרנט. טכנולוגיית ה-TWINLINK משלבת שתי מערכות אלחוטיות שונות:

NFMI – לתקשורת אלחוטית בין שני מכשירי השמיעה המאפשרת סינכרון המידע ועיבודו ובכך חיקוי טוב יותר של השמיעה המוחית.

GHZ2.4 – תקשורת אלחוטית המאפשרת חיבור אלחוטי למכשירים אלקטרוניים ודיגיטליים.

טכנולוגיה זו מאפשרת חיבור ישיר למכשיר ה- IPHONEללא תיווך של סטרימר ובעצם הופכת את מכשירי השמיעה לאוזניות סטריאו .

אפליקציית OTICON ON שמוצעת להורדה בטלפונים סלולריים, מציעה שליטה במכשירי השמיעה מבחינת עוצמתם, בחירת תוכניות שמע ועוד. מכשירים אלה הינם היחידים בעולם המאפשרים שימוש בשתי הטכנולוגיות האלחוטיות ללא פשרה על איכות השמיעה, נוחות השימוש וצריכת סוללות טובה.

מכשירי ה-OTICON OPN הינם הראשונים בעולם עם חיבור ישיר לאינטרנט. חברת OTICON הצטרפה לקהילת ה-IFTTT – If This Than That המאפשרת באמצעות האינטרנט להתחבר לעולם של אפשרויות. לדוגמא: הודעה קולית במכשיר השמיעה שפעמון הדלת מצלצל, תכנות תאורת הבית כך שתדלוק עם הרכבת המכשירים.

מכשירי OTICON OPN הינם מכשירים קטנים ודיסקרטים מאחורי האוזן ומוצעים ב-8 צבעים שונים.