כיצד להימנע מכאבי גב בנסיעות ארוכות

קצר בזמן? הנה סיכום מקוצר:

נהיגה ממושכת לא חייבת להיות סיוט עבור מי שסובלים מכאבי גב. הדרך הנכונה לנהוג כוללת שמירה על תנוחה נכונה, עצירה להתרעננות ובמידת הצורך גם שימוש באביזרים אורטופדיים מיוחדים.

נהיגה ממושכת ברכב כרוכה לעיתים קרובות בתחושה של כאב גב. זו תופעה שמוכרת היטב לאנשים שמתפרנסים מנהיגה, כמו למשל נהגי מוניות ואוטובוסים, אך היא מטרידה גם גברים ונשים שמשתמשים ברכב לטובת נסיעות פרטיות. הכאב נובע מעומס על הגב ואי-זרימת דם.

עם זאת, אף נהג לא חייב להסכים לחיות עם כאבי גב שנוצרים בגלל נהיגה ממושכת. הכאבים הם לא גזירה משמיים וכיום יש מגוון רחב של פתרונות שיכולים לעזור למנוע אותם.

תנוחה נכונה ועצירה להתרעננות

ראשית, נהיגה ממושכת מחייבת שמירה על תנוחה נכונה. התנוחה כוללת תמיכה של הברכיים בגב התחתון ושמירה על גב זקוף. ההגה צריך להיות בדיוק מול החזה והגב מתוח. בניגוד למה שנהוג לחשוב, תנוחה ספורטיבית ונמוכה בה הגב נשען לאחור היא ממש לא התנוחה הנכונה לנהיגה ממושכת. זו תנוחה שנראית טוב בפוסטרים של יצרניות הרכב ובסרטי קולנוע אך היא מסוכנת מאוד לעמוד השדרה שלכם.

שנית, כדאי לעצור להתרעננות כל 50-60 דקות לפחות. העצירה לא חייבת להיות ארוכה אבל יש להקדיש אותה למתיחות קלות. צאו מהרכב במהלך ההפסקה, נערו את הידיים והרגליים ובצעו תרגילים להרפיית השרירים. מהר מאוד תרגישו איך כאבי הגב שהצטברו חולפים, ותראו שניתן להמשיך לנהוג עוד שעה לפחות בלי כאבים מיותרים. כמו כן, עצירה להתרעננות תמנע עייפות ותשפר את היכולת שלכם להתרכז על הכביש.

איזה אביזרים אורטופדיים מתאימים לנהיגה ממושכת?

נהגים מקצועיים מכירים היטב את האביזרים האורתופדיים שיכולים למנוע מהם כאבי גב במהלך נסיעה ממושכת. אפשר לרכוש בהשקעה של כמה עשרות שקלים מושב גב ביצים, בעל ספוגים שיוצרים ישיבה נוחה ונעימה לאורך זמן. אופציה אחרת היא לשדרג את המושב הרגיל עם כרית מאווררת שמתאימה גם לרכבים עם כריות צד.

כרית אורטופדית למושב הרכב כוללת חגורה לכיוון המושב והיא תשנה לחלוטין את כל מה שחשבתם על תנוחת נהיגה נכונה. אם תרצו לשדרג את הנסיעה גם עבור בני המשפחה, תוכלו לקנות לכם ולהם כרית שיאצו לרכב מעץ במבוק. אפשרות אחרת היא להשתמש בכרית עגולה או מרובעת לתמיכה בעמוד השדרה ובצוואר.

במידה ואף פתרון אורטופדי לא עוזר, יכול להיות שהגיע הזמן לעשות טרייד אין ולשקול להחליף את הרכב לדגם עם מושבים אורטופדיים. בדגמים החדשים יש מנגנונים שמותאמים למניעת כאבי גב והשליטה בהם פשוטה ונוחה. השקעה חד פעמית בשדרוג של הרכב תשפר את איכות החיים שלכם בצורה משמעותית. היא תמנע כאבי גב בנסיעה ממושכת ותהפוך את הרכב הפרטי למקום שנעים לבלות בו.