כיצד ארומתרפיה עוזרת להקל על תקופת המחזור – ניר חוכיימה מעסה בכיר ומטפל הוליסטי

ארומתרפיה מקלה לא רק על הכאב אלא מקנה תחושה נעימה, הרגשה של ניקיון פנימי, שלווה והתרוממות רוח
אין צורך להכביר במילים, על כאבי המחזור. כל אחת ואחת חווה זאת מדי חודש. הנה כמה טיפים, איך צמחי מרפא (ארומתרפיה) יוכלו לעזור לכל אשה להקל על תקופת המחזור. הקלה היא במקרה של כאב ואף לקבל תחושה נעימה, הרגשה של ניקיון פנימי, שלווה והתרוממות רוח, כדי להעביר את הימים בצורה מחייכת.

מחזור הדם בגוף חיוני לפעולתם של השמנים האתרים. בין אם הם נספגים, דרך העור (עיסוי + מריחה) או נשאפים דרך האף. המולקולות הארומטיות, חודרות למערכת הדם ודרכה מועברות לכל חלקי הגוף.

שמנים מחממים – כמו פלפל שחור, ערער, אזוב ורוזמרין ממריצים את זרימת הדם, באזורים שעליהם מורחים אותם. הם גורמים לנימים להתרחב, כך שכמות של דם יכולה לזרום דרכם.

החמצן הנוסף שהדם מביא לאזורים אלה, מסייע בתהליכי ריפוי גדולים.

אצל נשים רבות, מחזור הווסת מלווה באי נוחות מסוימת, ממושכת או זמנית. וארומתרפיה אידיאלית להקלה עליה. הבעיה הנפוצה ביותר, היא כאבי מחזור, הנגרמים בשל התכווצות שרירי הרחם. עיסוי עדין מאוד על הבטן, עם שמנים הנוגדים התכווציות, יקל כמעט תמיד על הכאב. השמנים היעילים ביותר נגד התכווצויות – הם האזובית, אזוביון, ובבונג (קמומיל).

יש נשים, העשויות לחוש הקלה גדולה יותר, בעקבות עיסוי או הנחת רטיות חמות על הגב תחתון. (שמן הבזיליקום יעזור מאוד, בשילוב בסיס שמן שקדים).

אצל נשים אחרות, יהיה צורך לעסות גם על הבטן וגם על הגב, להשגת הקלה מירבית. יש נשים, שסובלות במחזור מדימום רב. השמנים שיעזרו במקרה הזה – ברוש, גרניום, או הדס. שמן הוורד טוב לכל בעיות המחזור החודשי. תכונותיו העיקריות, חיזוק הרחם, ואינו גורם להגברת הדימום, אלא מפחית את הדימום.

כאשר המחזור החודשי אינו סדיר, ניתן להשתמש בשמנים דמויי אסטרוגן, אך ורק במחצית הראשונה של המחזור. השימוש בשמנים דמויי אסטרוגן, צריך להיות מוגבל לעשרה ימים (מהיום הרביעי עד ה-14 למחזור). שימוש ממושך יכול לקצר את המחזוריות של הווסת ל-20 יום. (יש לשים לב לאזהרה זו) .

במחצית השנייה של מחזוריות הווסת, יש להשתמש בשמנים מנקים וממריצים. למשל, עיסוי עם מרווה בהירה על הבטן, פעם ביום. מן היום הרביעי עד ה-14, ואחר כך לעבור לתערובת של ערער, אורן, וברגמוט מן היום ה-15 ועד ה-28 למחזור.

כמובן שיש עוד שמנים העוזרים ותומכים בהסדרת המחזור החודשי. לכך יש לקבל יעוץ מארומתרפיסט מוסמך, היות שיש אזהרות לשימוש בצמחי מרפא, במקרים של לחץ דם גבוה, סוכרת, ומחלות אחרות (לא כל שמן מתאים לכל אחת). אם את סובלת ממחלה כרונית או מחלות מאלו שהוזכרו, אין להשתמש בצמחי מרפא, ללא יעוץ מדויק לפי סוג הבעיה, וכל מקרה נבחן לגופו.