וריקוצלה – הטיפול הנכון

אחת התופעות שהרבה גברים חוששים ממנה, היא בעיית וריקוצלה – תופעה שעלולה לפגוע ישירות בפריון הגברי. עם השנים, גברים בגילאים שונים העידו על כאבים עזים באזור הבטן התחתונה מסיבות רבות והן: מערכת הוורידים לא מספקת מספיק חמצן לאשכים, דבר שעלול לגרום לתחושת לחץ גדולה ובהלימה, כאבים לא מוסברים. ברגעי הכאב, אנשים רבים פונים לרופא ומלינים על הבעיה. אבל מה קורה שלא מרגישים כאבים כלל? איך עולים על התופעה? בהרבה מקרים, גברים שאינם יודעים שיש להם בעיית פוריות, מגלים זאת לאחר החתונה ובעת רצון להביא ילדים לעולם – דבר שעלול לעכב תהליכים שאתם מעוניינים בהם.

בחירת רופא מומחה

תופעת וריקוצלה יכולה להתפתח כבר מגיל מאוד צעיר ובישראל קיימים אלפי אנשים שסובלים ממנה. עם השנים אפשר לומר שהיא הולכת וגדלה וכי חוסר הטיפול בתופעה בזמן, עלול לפגוע באופן ישיר בייצור הזרע. אם אתם חוששים שיש לכם את הבעיה, עליכם לבצע בדיקת אולטרסאונד שנעשית לרוב על ידי רופא מומחה – למרבה המזל, מדובר במצב פתיר שאינו קשור באופן ישיר לפגם מולד או לבעיה גנטית. לכן אם גילתם אצלכם את הבעיה, תדעו שיש מה לעשות. ברוב חברות הרפואה עובדים אנשי צוות מקצועיים שעברו הדרכה איכותית בחברת אנקור, העובדים יודעים להתנהל עם מערכות הטכנולוגיות שקיימות היום בתחום הרפואה ומאפשרים להם לבדוק את הבעיה שלכם לעומק.

פופולריים:

טיפול בתופעה

בעבר היו נוהגים לבצע ניתוח רגיל על מנת לקשור את הוריד השמאלי או לבצע טיפול מורכב יותר. אבל מחקרים רבים הובילו לכך שהטיפולים הללו אינם יעילים כלל בגלל שהם לא מטפלים בבעיה באופן מקיף. הטיפול המומלץ היום מתחיל בבירור אולטרסאונד ולאחר מכן ביצוע מהלך של ניתוח מיקרו-כירורגי, שמתבצע לרוב תחת מיקרוסקופ ונוגע בכל רשת ורידי הווריקוצלה. מדובר בחתך קטן שלא פוגע במראה הקוסמטי של העור, השיטה עצמה מאפשרת מעבר ניתוח ללא כל כאבים והרבה גברים עוברים את התהליך בהצלחה. כבר אחרי שלושה חודשים ניתן לראות שיפור בייצור תאי הזרע גם מבחינת האיכות וגם מבחינת הצורה.

בריאות מעל הכל

אם התחלתם לחוש לאחרונה כאבים בבטן התחתונה ובמקביל גם כאבים ברגליים, דבר שלרוב אתם לא מרגישים בדרך כלל, לא כדאי לכם להתעלם. אל תחשבו שמדובר בכאבי בטן שחולפים, יכול להיות מאוד שמדובר במחלת פריון שחשוב וכדאי לטפל בה בהקדם. הרבה גברים נוטים להזניח כאבים שונים בכל חלקי הגוף, ולאחר מכן מתפלאים מהתשובות של הרופאים. בשביל למנוע את הלחצים והפחד, עליכם לבצע בדיקות קבועות בכל פעם שאתם מרגישים שמשהו השתנה אצלכם בגוף, כאבים עזים, תחושות שונות ולטפל בבעיה במקום. כמו שכבר נכתב, בעיית הפוריות ניתנת לטיפול, בדומה לטיפול שנותנים לנשים ולכן, אין לכם ממה לדאוג. במידה ואובחנתם בבעיית פוריות, אל דאגה, היום קיימים מגוון מכשירים טכנולוגיים שניתן להשתמש בהם על מנת לפתור אותה ולשפר את ייצור הזרע שלכם. הניתוח מבוצע לרוב באשפוז יום ובהרדמה כללית ולאחר תקופה של כמה חודשים, אתם חוזרים לתפקוד רגיל.