בדיקת מדדי סוכר מתקדמת, דרך האצבע בפריסה ארצית

כ- 80% מהישראלים הטרום סוכרתיים אינם מודעים לכך שהם במצב טרום סוכרתי:
סופר-פארם מציעה לציבור בדיקת מדדי סוכר מתקדמת, דרך האצבע בפריסה ארצית של 60 סניפים
בדיקת הדם לניטור המוגלובין מסוכרר (HbA1c) מאפשרת גילוי מוקדם של סוכרת או טרום סוכרת

רשת סופר- פארם מציעה בדיקות דם לחישוב מדדי המוגלובין מסוכרר ((HbA1c וגלוקוז ב- 60 מסניפיה, בפריסה ארצית. הרשת יזמה לראשונה את המהלך החדשני ב- 2016 כפיילוט במספר סניפים, וכעת החליטה ליישמו באופן נרחב, לאור הביקוש והיענות הציבור הרחב, ובמטרה לאפשר נגישות אופטימאלית לציבור הסוכרתיים ברחבי הארץ.

פופולריים:

הבדיקות נעשות בהתאם לנהלי משרד הבריאות, ובשיתוף האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) ו- DMC המרכז הרפואי הפרטי לטיפול בסוכרת. השירות יינתן ללקוחות בעמדה ייעודית השומרת על פרטיותם, בעלות של 25 שקלים לציבור הרחב ו- 18 שקלים בלבד לחברי האגודה לסוכרת נעורים. הלקוחות מוזמנים להתקשר מראש לסניף הקרוב אליהם או לגשת לרוקח האחראי בסניף באופן ספונטני, במהלך הקניות בחנות.

כ- 80% מהישראלים הטרום סוכרתיים אינם מודעים לכך שהם במצב טרום סוכרתי:

בישראל חיים כיום קרוב ל- 600 אלף סוכרתיים, מתוכם כ-50 אלף סוכרתיים מסוג 1. וההערכות הן ש-30% מהאוכלוסייה המבוגרת (מעל גיל 20) בארצות מפותחות סובלים ממצב של טרום סוכרת, כאשר 80% מהטרום הסוכרתיים הישראלים כלל אינם מודעים לכך שהם במצב טרום סוכרתי. מחקרים מעידים, כי כ-25% מהסובלים ממצבי טרום סוכרת יפתחו את מחלת הסוכרת עצמה תוך 3 עד 5 שנים.

אבחון מצב טרום סוכרתי לאנשים שאינם מאובחנים יכול להתבצע באמצעות מספר בדיקות: בדיקת דם של סוכר בצום, בדיקת "העמסת סוכר" (שתיית 75גר גלוקוז ומדדים) ובאמצעות בדיקת ההמוגלובין מסוכרר (המוגלובין A1c) – כפי שמציעה כיום סופר- פארם. ערך מעל 5.7% נחשב למצב טרום סוכרת. בדיקת ה- A1C משקפת את ממוצע רמות הסוכר במהלך שלושת החודשים שקדמו לבדיקה. זיהוי מוקדם של מצב טרום סוכרתי מעניק יתרון משמעותי מאחר וניתן למנוע

את המחלה במתן טיפול נכון, תזונה נכונה, ביצוע פעולות ספורטיביות ועוד. הבדיקה הכרחית עבור סוכרתיים, שכן היא מאפשרת לבדוק את יעילות הטיפול בסוכרת ומידת האיזון.

ניצן לביא, מנכ"ל רשת סופר-פארם: סופר פארם רואה חשיבות עליונה בקידום פעילות למען בריאות הציבור, והרחבת הפיילוט ל- 60 סניפים נוספים הינה נדבך חשוב בעשייה שלנו למימוש מטרה זו. לאחרונה הרשת הצטרפה למיזם האג"ח החברתי למניעה סוכרת, שחוקר את נסיבות המחלה ומניעתן לעומק ואנו נמשיך לפעול על מנת לצמצם את המחלה בישראל"

בדיקה פשוטה מהאצבע במקום בדיקה ורידית

מדובר בבשורה משמעותית לסוכרתיים מסוג 1 ו 2, מעל גיל 18, הנדרשים לבצע בדיקת המוגלובין מסוכרר HbA1c אחת לשלושה חודשים, כחלק משגרת הטיפול. בדיקת HbA1c מהווה אינדיקציה חשובה למידת איזון המחלה, שהינו קריטי למניעת סיבוכים עתידיים של המחלה. הבדיקה המוצעת בסופר-פארם הינה קפילרית (דקירה דרך האצבע) באמצעות מכשור מתקדם, וידידותית יותר מהבדיקה הוורידית הקיימת בקופות החולים. שעות הפעילות הגמישות והפריסה הרחבה מקלים גם הם על נגישות הבדיקה ומאפשרים כעת לבצע את הבדיקה ללא הכנה מוקדמת, אפילו תוך כדי סיבוב הקניות, ולקבל תוצאות במקום.

מדי יעקבזון, מנכ"לית האגודה לסוכרת נעורים: "סוכרת הינה מחלה כרונית, המלווה את החולה לכל אורך חייו ודורשת טיפול ומעקב יום- יומי, כאשר המשמעות של חוסר איזון הסוכרת עלולה להיות הרסנית בטווח הארוך. לצערנו, סוכרתיים בוגרים לא פעם מדלגים על בדיקת ההמוגלובין המסוכרר, אם מחוסר מודעות או מאילוצי זמן. הנגשת הבדיקה בסופר-פארם היא תוצאה של הקשבת הרשת לצרכי הסוכרתיים בישראל, והיא מספקת מענה ומסייעת לסוכרתיים הבוגרים לשמור על עצמם בריאים ומאוזנים. כך, במקום לקבוע תור לרופא כדי לקבל את ההפניה, לקבוע תור לאחות ולחכות בתור בקופת החולים, סוכרתיים יוכלו בהגיעם לסניף סופר פארם, אפילו תוך כדי קניות, לבצע בדיקה פשוטה מהאצבע ולקבל את התשובה במקום. אנו מודים לסופר-פארם היותה שותפה מלאה לדרך, וגוף מעורב הפועל לטובת אוכלוסיית סוכרת מסוג 1 בישראל לכל אורך הדרך".

לדברי פרופ' איתמר רז, המנהל הרפואי של מרכז DMC: "העמדת בדיקות הHBa1c לרשות הציבור בסניפי סופר-פארם מאפשרת גישה מהירה, קלה ונוחה לבדיקה חשובה מאוד, ללא צורך בתכנון מוקדם ובהמתנה. התפיסה שלנו ב- DMC היא שגילוי מוקדם של סוכרת יכול למנוע סיבוכים עתידיים ולכן, סוכרתיים צריכים לקבל גישה נוחה ויעילה