אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) פלסטיקה ואסתטיקה > הסרת שיער

הסרת שיער בהתאמה אישית


09.11.09
איך מתאימים טיפול בהסרת שיער?

"אור בקצה השערה"

  • כיצד מתאימים טיפול בהסרת שיער בטכניקות השונות העושות שימוש בקרני אור למטופל?. מהלייזר ועד המילה האחרונהSHR ?, בחירת הטיפול בהתאמה אישית, לפי צבע עור, סוג השערה וכד'. אלו מהשיטות עדיף לבצע בחורף ואלו אפשר גם במהלך השנה?.

הסרת שיער מהפנים או הגוף מלווה אותנו כבר משחר ההיסטוריה. כמעט בכל התרבויות בוצעה הסרת שיער, בין אם משיקולים דתיים, חברתיים , אופנתיים או אף כסימן ענישה. בעבר, היו אלו בעיקר הנשים שנהגו למרוט את שיער גופן המיותר באמצעות שיטות כגון: גילוח או שעווה. אולם ברבות הזמן עם התקדמות הטכנולוגיה, הפך התחום גם לנחלתם של המין הגברי, שגילה עניין ופיתח מודעות למראה האסתטי והחלק .הביקוש ההולך וגובר להסרת שיער בקרב נשים וגברים גרם לפריחתן של שיטות מגוונות רבות וכבר בעשורים האחרונים התפתחו שיטות וטכנולוגיות שונות העושות שימוש בקרני אור להסרת שיער.

הסרת שיער בלייזר :

הסרת השיער בלייזר מתבצעת באמצעות טכנולוגית קרן אור ממוקדת החודרת דרך העור עד לשורש השערה .קרן האור נקלטת בפיגמנט - חלבון המצוי בשורש השערה, מחממת אותו ותוך זמן קצר מפרקת והורסת אותו , מה שגורם להרס זקיק השערה ולכך שמאותו הזקיק לא תצמח שערה שוב .

למי מתאים הטיפול בלייזר : קרן אור באורך גל אחד

הסרת שיער בלייזר אינה מתאימה לכל אחת ואחד, ישנה חשיבות רבה לאבחון מקצועי ואמין, כמו זה המבוצע במרפאות " כללית אסתטיקה"..

נשים השואפות להפסיק את ה"שיעבוד" לתכשירים להסרת שיער ואת הכאב של טיפולי השעווה, ובנוסף כאלה הסובלות משיעור יתר המפריע בדימוי העצמי. גברים המודעים לחשיבות המראה האסתטי ורוצים לטפח את חזותם החיצונית.

כדי שאור הלייזר יחמם את השיער המיועד להסרה מבלי לגרום לכוויה בעור שסביבו, חשוב שהשיער יהיה כהה (היינו יספוג את מרבית האור), בעוד שהעור שסביבו יהיה בהיר (ולא יספוג את האור, או יספוג רק מעט ממנו).זוהי בדיוק הסיבה לכך, שהתוצאות הטובות ביותר מושגות אצל אנשים בעלי עור בהיר ושיער כהה. אצל אנשים בעלי שיער בהיר(לבן,בלונדיני,או ג'ינגי') אין אפשרות מעשית להסרת השיער בלייזר, משום שהשיער הבהיר אינו סופג את מרבית האנרגיה של הלייזר שאינה נקלטת בשיער הבהיר ועל כן לא ניתן להשיג פגיעה ממשית בזקיקי השיער .גורם חשוב נוסף להצלחת הטיפול הוא עובי השיער.

משך הזמן להשגת התוצאות בטיפול בלייזר משתנה מאדם לאדם ותלוי בגורמים שונים כגון צבע העור וצבע השיער .בכל מקרה , בהסרת השיער בלייזר חשוב להשתמש בטכנולוגיית קרן לייזר עדכנית שנבחרה בקפידה .

למי מותר לטפל במכשירי לייזר ומהם סיכוני הטיפול?

בישראל, מאושר השימוש במכשירי לייזר אך ורק לרופאים, או לאחיות העובדות בפיקוח רופא. בנסיבות אלה, כאשר הוא מבוצע ע"י מטפל מיומן, הטיפול בלייזר אינו מזיק לבריאות, ואין בו כל סיכון.

מדוע עונת החורף הינה אידיאלית לטיפול הסרת שיער בלייזר?

שיטת הסרת שיער בלייזר מבוססת על קליטת אנרגיית הלייזר בפיגמנט (הצבע הכהה) בעור ובשיער . בעונת הקיץ, כאשר העור שזוף קרן הלייזר לא מבדילה בין השיער לעור (הכהה) האנרגיה נקלטת גם בעור מה שגורם לחימומו ובהמשך אף להופעת כוויה .

הסרת שיער בקרני אינפרא אדום IPL - מכשיר פעימות אור:

מכונת אינפרא אדום IPL)) עובדת בשיטה דומה למכשיר הלייזר רק שבשיטה זו משתמשים בקרן אור בעלת אורך גל משתנה בניגוד למכשיר הלייזר בו משתמשים באורך גל אחד.

למי מתאים הטיפול באינפרא אדום :

שיטת האינפרא מתאימה לבעלי עור כהה משום שהיא משדרת הבזק אור בתדרים ואורכים נמוכים וחלשים יותר. האינפרה אדום אינה ממוקדת ולעיתים נדרשים הרבה טיפולים עד לקבלת תוצאות משביעות רצון. בחירת אורך הגל בטיפול נעשית על ידי המטפל/ת ולכן חשוב לבחור איש מקצוע מיומן לביצוע הטיפול.

הסרת שיער בטכנולוגיה חדשנית SHR-: המילה האחרונה בהסרות שיער

טכנולוגיית ה SHR מתבססת על מקור אור רב עוצמה (ATF), רחב פס, הפולט הבזקי אור קצרים ומהירים ברצף. בטכנולוגיה זו מבצעים חימום הדרגתי וממושך של מוקדי צמיחת השערה הגורמים לשיבוש בצמיחתה .

למי מתאים הטיפול בטכנולוגיה המתקדמת SHR :

טכנולוגיית ה SHR במרפאות "כללית אסתטיקה" היא טכנולוגיה מתקדמת ויעילה יותר גם עבור בעלי שיער בהיר . טכנולוגיית SHR עובדת על אנרגיות נמוכות יותר ואינה מגיעה לחימום רב מידי של העור , ולכן אחד מיתרונותיה הבולטים הוא שהיא מפחיתה את הסיכון לכוויות .

בנוסף, החימום ההדרגתי ,הייחודי לשיטה זו, גורם לכך שהטיפול באמצעותה נעשה ללא כאב ואף ללא כל צורך במשחות אלחוש וזאת בשונה מן השיטות האחרות.בשיטה זו קיים סיכוי מופחת יותר לפגיעה בעור המטופל . לאחר הטיפול בשיטת ה SHR קיימת גם פחות הגבלה בחשיפה לשמש .מספר הטיפולים הממוצע בטכנולוגיה זו עד לקבלת תוצאות משביעות רצון נע בין 10-6 במרווחים של 8-3 שבועות.
 

טיפים מאת : ד"ר להבית אקרמן, מומחית לרפואת עור ,אחראית תחום הסרות שיער ברשת מרפאות "כללית אסתטיקה"

------------------------------------------------------------------------------------------

אודות " כללית אסתטיקה": הינה רשת מרפאות לרפואה אסתטית בפריסה ארצית, הודות לגב הרפואי הרחב של "כללית", נעשים כל הטיפולים על ידי מיטב הרופאים והמומחים, ועל ידי צוות רפואי מקצועי, מנוסה ומהימן, המקנה שירותי רפואה אסתטית, מקצועית וחדשנית, ברמה הגבוהה ביותר."כללית אסתטיקה" נהנה מן היציבות והחוזק הכלכלי של "כללית", תכונות המקנות ללקוחות בטחון כלכלי, שלווה ושקט נפשי לאורך הטיפול ולאחריו. "לכללית אסתטיקה" סניפים ברמת אביב,נתניה,חדרה, פתח תקווה, נס ציונה, חולון, ירושלים, באר שבע, עפולה, נתניה וקריית ביאליק. רופאי ומומחי "כללית אסתטיקה" ישמחו להיפגש ולייעץ נושא הסרות שיער, ללא תשלום. לפרטים: 2829٭


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
תגובה לכתבה  
 
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות
 
  תגובות  
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה