אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
פרופ' משה שטרנפלד
רפואה סינית מסורתית.

רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) רפואה משלימה > סו גיוק

הקץ לכאב באמצעות כף ידך (סו גיוק)


18.8.08
כל כאב וחולי בכל איבר בגוף ניתן לאבחון ולטיפול בכף היד בשיטה פשוטה ללא כימיה או רפואה פולשנית. הרפואה הקוריאנית הנקראית סו ג'וק סו-כף יד ג'וק-כף רגל
היה רופא של עצמך
הפתגם  מהווה חזונו של פרופ' פארק שהוציא לאור את השיטה לפני כ20 שנה. פרופ' פארק, מדען דרום קוריאני התמחה במשפטים ,בעבודה סוציאלית,ברפואה מסורתית סינית.
והוא מוסיף ואומר- לא יתכן שבורא עולם אשר יצר את האדם לא איפשר לו בבריאתו  כלים לתחזק את גופו ונפשו.
ואמנם בחיפושו אחרי פתרונות תוך הסתמכות על הרפואה הסינית ,ההודית, הקוריאנית, הביא לנו את גישתו המחדשת ומשדרגת את רפואת המזרח,את רפואת הסו ג'וק, הוא מצא שקיים דמיון בין כף היד של האדם למבנה גופו.והסיבה שהבריאה נתנה לאדם כפות ידיים ורגליים הדומים לגופו -כדי שיוכל לתחזק את הגוף.
 
הדמיון בין כף היד לגוף האדם ניכר בכמה היבטים שיפורטן להלן ,דבר המאפשר לכל אחד לאבחן ולטפל בכף ידו בכל כאב וחולי המצוי בגופו. 
 
רפואת הסו ג'ק מאפשרת איבחון וטיפול בצד הפיזי של הגוף,האנרגטי,הרגשי והמנטלי. וכל זאת בכף היד מבלי לגרום כל נזק למערכות שונות בגוף, הדמיון בכף היד והנגישות הקלה אליה מקלה על האבחון והטיפול יותר מכל גישה טיפולית אחרת.
 
אם קורא מאמר זה מוכן לעשות השוואה בין כף ידו לגופו יוכל למצא קוי דמיון בפרטים הבאים:
איבר מרכזי ממנו יוצאים חמישה איברים -חמש אצבעות,שתי ידיים שתי רגליים,ראש צוואר.
שתי רגליים ארוכות משתי הידיים הנמצאות משני העברים שלהן-השווה
לאמה והקמיצה הארוכות מהאצבע המורה והזרת הנמצאות משני העברים שלהן.
לכל אצבע שלשה פרקים בדיוק כמו לרגל והיד,כף רגל,שוק, ירך-כף יד,אמה ,זרוע. למעט האגודל שיש בו רק שני פרקים והוא משקף את הראש והצוואר, הוא גם נמצא בכוון שונה מאשר הידיים והרגליים ונוטה יותר למעלה.
כמו הגוף המסוגל להתכופף קדימה וקשה לו להתכופף לאחור כך גם כף היד יכולה להתכווץ פנימה וקשה לה לכופף לאחור.
מכאן כבר ניתן להסיק שכל האיברים הפנימיים משתקפים בחלק הקידמי הרך של כף היד וכל איברי השלד והתנועה משתקפים בחלק האחורי של היד.
למי שרוצה להסתכל במצגת שם יוכל לראות את האיורים וההסברים מוזמן לגלש לאתר שלי metaplim.co.il/YONASEGEV ,ללחוץ על מצגת סו ג'וק במקש ימני בעכבר.
כיצד השיטה עובדת  כל כאב או חולי בגוף שולח אל מקום השתקפות האיבר בכף היד קריסטל תת עורי ,הניתן לאיבחון במקל איבחון המאפשר לגלות את נקודת הריפוי.
נקודת הריפוי ,לעיתים יש כמה, ניתנת לגירוי והמרצה עד למסוס הקריסטל, פעולה זו גורמת לנקודת הריפוי לשלח תדר, גל ריפוי ,לאיבר הפגוע בפרק זמן קצר שלא עולה על חלקי דקות ומורגשת הקלה מיידית ועד לריפוי מוחלט.
 
לכאורה הדבר נראה או נשמע הזוי , כך גם אני חשבתי עד שנוכחתי בעצמי בפלאים ששיטה זו עוזרת לאנשים ואף לי עצמי,כששברתי את עצם הרדיוס בידי השמאלית טיפלתי בהשתקפות המרפק באצבע המורה של יד שמאל,ובמקום לסבול מספר חדשים לאחר שלשה שבועות היד תיפעלה ללא כאב כבתחילה.
נוכחתי איך דורבן בכף הרגל נמס תוך מספר דקות לאחר טיפול קצר בהשתקפות כף הרגל ביד  באמה,יד משותקת החלה להזיז אצבעות,כאב צוואר וכאב ראש נעלמו תוך דקות בטיפול באגודל,מחלת עיניים שהרפואה הקונבנציונאלית הרימה ידיים טופלה באגודל בהשתקפות העיניים נוצר ריפוי,אבנים בכיס מרה נעלמו לאחר טיפול בהשתקפות הכבד ביד ללא ניתוח או כדורים, ניתוח של טחורים בוטל כתוצאה של טיפול והמרצה של נקודת הריפוי בהשתקפות היד, והרשימה עוד ארוכה.
למי שהאמור כאן מסקרן אותו ומוכן לרכוש מיומנות היכולה לאפשר לו אי תלות באחרים ויכולת ריפוי עצמי מוזמן להתקשר בטלפון 0545660541 או במייל yonaseg@netvision.net.il .
שלשה עד ארבעה מפגשים מאפשרים לכל אחד לרכוש מיומנות אלמנטרית לטיפול עצמי  ובמעגל הקרוב אליו,מי שמעוניין לרכוש תואר והכרה בי"ל יצטרך להשקיע בין 40 ל80 מפגשים ובתוספת לימודי רפואה מערבית.
 
כותב המאמר -יונה שגב- מטפל בכיר ברפואה קוריאנית בעל הכרה בי"ל
מעביר הרצאות,סדנאות וקורסים שנתיים.

 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה