אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) פלסטיקה ואסתטיקה >

תהליך ניתוח מתיחת בטן והחלמה ממנו


27.01.21
ניתוח מתיחת בטן

נשים וגברים רוצים בטן שטוחה ואסתטית עם עור מתוח וללא סימני מתיחה. לכן אין זה פלא כי מתיחת בטן הפכה לפרוצדורה פופולרית ומבוקשת בתחום הכירורגיה הפלסטית. באמצעות הניתוח ניתן להסיר עודפי עור ושומן, לחטב את הגוף, ליהנות מבטן שטוחה ומתוחה, ומעבר לשיפור המראה האסתטי הניתוח מונע גם בעיות בריאותיות שונות.

את הניתוח למתיחת בטן חשוב לעבור רק אצל רופא מומחה לרפואה אסתטית, יש טכניקות שונות לניתוח, וכדי להשיג את התוצאות המושלמות והמרשימות ביותר אין תחליף לידע ולניסיון של הרופא המומחה.

תהליך ניתוח מתיחת בטן – מידע כללי

ניתוח מתיחת בטן מבצעים משיקולים אסתטיים או משיקולים רפואיים. הניתוח נועד לעיצוב הבטן ובמהלכו מסירים עודפי עור ושומן תת עורי מאזורים שונים. הסיבות העיקריות לניתוח הן מתיחת הבטן לאחר הריונות, טיפול אסתטי ברפיון השרירים ועודפי העור בדופן הקדמית של הבטן על רקע ירידה דרסטית במשקל (דיאטה או ניתוח בריאטרי), וכדי לעצב את הגוף וליהנות מבטן שטוחה והדוקה.

מתיחת בטן – החלמה

החלמה מניתוח מתיחת בטן אורכת כשבועיים, בשבועות הראשונים לאחר הניתוח יש לחבוש חגורת בטן המונעת נפיחות, דימומים ומתיחת הבטן. יש לעקוב אחר הנחיות הרופא ולשבת ולשכב בצורה נכונה שמונעת כאבים, חשוב לקחת לפחות שבועיים חופשת מחלה מהעבודה ולהקפיד להישאר בבית. יש להימנע מפעילות מאומצת לפחות 6 שבועות לאחר הניתוח, ניתן להתקלח 24 שעות לאחר השחרור מבית החולים, ובהתאם לצורך ניתן להשתמש במשככי כאבים.

את הנקזים מסירים לאחר 5-3 ימים ממועד הניתוח, התפרים מתכלים מעצמם ואין צורך להסיר אותם על ידי רופא.

חשיבות בחירת רופא מומחה לניתוחי מתיחת בטן

רופא מומחה לניתוחי מתיחת בטן מציע תפירה בטכניקה מתקדמת וייחודית, כדי לקצר את השימוש בנקזים לאחר ההליך הכירורגי, ועל מנת להדק את העור לשרירי הבטן. ניסיון מקצועי, ידע ומומחיות במתיחת בטן, מבטיחים תוצאות אסתטיות מושלמות לטווח הארוך, מינימום סיבוכים ותופעות לוואי והחלמה קלה ומהירה יותר.

שאלות נפוצות בנושא ניתוח מתיחת בטן

כמה זמן אורך ניתוח מתיחת בטן?

הניתוח אורך בין שעתיים וחצי לשלוש שעות, בהתאם לסוג ושיטת הניתוח. לאחר הניתוח יש להישאר תחת השגחה רפואית ללילה אחד ורק אז ניתן להשתחרר הביתה.

כמה זמן צריך ללבוש חגורת בטן לאחר הניתוח?

לאחר הניתוח יש להישמע להנחיות הרופא, לרבות שימוש בחגורת בטן במשך שבועיים עד חודש. חגורת בטן נחוצה לריפוי האזור לאחר הניתוח, היא גם מקטינה בצקות ודימומים.

מתי הצלקת נעלמת?

הצלקת לאחר הניתוח לא נעלמת לגמרי אך היא משתפרת עם הזמן, ובדרך כלל לאחר שנה מהניתוח קשה יותר להבחין בצלקת. יש לציין כי הצלקת עדינה כמו לאחר ניתוח קיסרי, היא מתבהרת עם הזמן, בהתאם לגנטיקה, והחיתוך נעשה באזור מוסתר של קו התחתונים.

מה ההבדל בין מתיחת בטן היקפית למלאה?

מתיחת בטן היקפית מיועדת למטופלים לאחר ירידה דרסטית במשקל גופם, בדרך כלל כתוצאה מדיאטה או מניתוח בריאטרי. הניתוח ההיקפי מורכב יותר וכולל הסרת עודפי עור ושומן בבטן, מהגב ומצדי הגוף במטרה להשיג מותן צרה. ניתוח מלא המיועד גם לנשים לאחר הריונות, מסירים את עודפי העור בחלק הקדמי של הבטן, מהדקים את השרירים, שואבים שומן באזורים שונים וממקמים מחדש את הטבור. 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה