אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) פלסטיקה ואסתטיקה >

מהם ניתוחים פלסטיים – ומהם הסיכונים


9.8.20
ניתוחים פלסטיים

ניתוח פלסטי מאפשר למשתמשים בו לקבל, או לשנות את צורת הגוף האנושי. למעשה, מדובר בניתוח לגיטימי אשר מכנה לנו ביטחון בהתנהגותנו, בשיפור המראה, ובבריאותנו. במאמר שלפניכם, נדבר על מהו בעצם הניתוח הפלסטי, מה טומן בחובו, ומהם הסיכונים האפשריים שנצטרך לחשוב עליהם לעומק. לפני קבלת ההחלטה, חשוב לדעת מהם הסיכונים, ורצוי ומומלץ לבחור בקפידה את המנתח המוסמך ביותר. זאת במטרה, לצלוח הצלחה מרבית במהלך הטיפול השלם.

מהם ניתוחים פלסטיים ומי מבצע אותם

ניתוחים פלסטיים הוא מונח מתחום הרפואה, אשר נעשה בשיקולים ופעולות כירורגיות. מי שמבצע את הניתוחים הפלסטיים המורכבים והקלים, הוא למעשה רק ד"ר אשר מתמחה ברפואה כירורגית. בנוסף, על הרופא להבין את יסודות המקצוע, כמו: מהו עור (נוזלים, שומן), מה משפיע, וכמובן אילו צעדים צריך לנקוט במטרה להשפיע על העור או על השומן. כמו כן, המנתח חייב להבין את החשיבות שמונחת על הכתפיים, וזאת במטרה לא לסבך הליכים במהלכו של הניתוח. לידיעתכם ישנם כמה סוגי ניתוחים אפשריים:

1. ניתוח להקטנה והרמה של החזה אצל נשים.

2. ניתוח גינקומסטיה אצל גברים.

3. ניתוח לשם הרמת עפעפיים.

4. ניתוח אוזניים ואף.

5. מתיחת פנים.

6. שאיבת שומן ו\או קיצור קיבה.

7. מילוי של שמטים בעור.

ועוד. אלה למעשה חלק קטן מן הניתוחים האפשריים והמקובלים במדינת ישראל.

מהם הסיכונים האפשריים בניתוחים פלסטיים

ניתוחים פלסטיים נועדו לשפר את המראה החיצוני של האדם, לשפר את בריאותו, ולמנוע מחלות אפשריות במקרים מסוימים. הניתוחים הפלסטיים גם נועדו להחליף או להוציא איברים מסוימים, אומנם זה נחשב עדיין פעולה נדירה שהרופא מבצע. עם פעולה זו, נדרשת חשיבה עמוקה, והתייעצות עם בני המשפחה. מדובר בניתוח שאליו יכולים להיווצר לא מעט סיבוכים אפשריים. והשאלה היותר טובה – האם בכל זאת יש סיכונים משמעותיים כאשר אני רוצה לבצע ניתוח פלסטי? התשובה היא כן, כמו בכל דבר. כמו כן, ייתכן גם שייווצרו תופעות לוואי שונים מלבד לסיכונים. הינה חלק מן הסיכונים האפשריים בתהליך הניתוח הפלסטי:

1. דימום – דימום היא פעולה די רגילה ולגיטימית במהלך הניתוח. אבל, ישנם מצבים שבהם הדימום עשוי לגרום לסיבוכים מאוד רציניים, כמו: קרישת דם רצינית, הצטברות הדם לתוך תאי העור הפנימיים, ועוד.

2. צלקות מסוימות – אחד הסיכונים הנפוצים והגדולים ביותר בניתוח פלסטי, הוא בוודאי צלקות מסוימות בעור. כחלק מההחלטה, חשוב להתייעץ, ולהבין שמדובר בסיכון אפשרי. למעשה, הצלקות הללו נוצרות עקב תגובת גוף לא נכונה. כלומר – היא קשורה ברוב המקרים לתגובת העור לתפרים, וליכולות ריפוי של גוף האדם הטבעי.

3. נמק כתוצאה מסיבוך – נמק הוא תוצאה מאוד נדירה שקיימת לאחר ניתוח פלסטי מסובך. לרוב, הנמק יתגלה רק לאחר ניתוח של שעות ארוכות, ויהיה מאוד נדיר. למעשה, נמק נוצר עקב מרקמות שאינם פעילות יותר, ומתוצאה חמורה של הספקת חמצן למקום המנותח.

4. נזק במערכת העצבים – גם כאן, מדובר בתופעה שהיא מאוד נדירה. במקרים מאוד נדירים, עשויה להיווצר נזק למערכות העצבים, והדבר מתלווה בתחושות לא נעימות כלל: דמוי עקיצות. למעשה, גם אם אתם נתקלים במצב כזה או דומה, הנזק לא יימשך מעבר לשנה-שנתיים. בסיבוך הניתוח, לאחר כמה ימים אתם עשויים להרגיש גם שיתוק חלקי בכמה שרירים בגוף. בקיצור, תרגישו תחושות לא נעימות, אבל מה שכן – זה כמעט בוודאות יהיה זמני, ויעבור במהרה.

אלה הם ארבעת הסיבוכים והסיכונים הנפוצים ביותר במהלכו של ניתוח פלסטי. כמו כן, רצוי לבדוק בויקיפדיה או באינטרנט אודות סיבוכים נוספים. חשוב להבינם עוד בזמן החלטת השיקולים של הניתוח.

מעוניינים בייעוץ? הכוונה מקצועית? אל תהססו לפנות אלינו – 03-372-1913.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה