אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) פלסטיקה ואסתטיקה >

פרוצדורת מתיחת צוואר בהרדמה מקומית


9.4.18
היתרונות של פרוצדורת מתיחת צוואר בהרדמה מקומית בהשוואה להרדמה מלאה

הניצנים הראשונים להזדקנותנו נראים דווקא באזור הצוואר והלסת. העור כבר אינו מתוח כמו פעם והוא נהיה רפוי ומקומט. באופן מצער, פעמים רבות תופעה זאת פוגעת גם בביטחון העצמי. יחד עם הרצון שלנו להחזיר את עור הצוואר לקדמותו, אנחנו מפחדים לעבור ניתוחים כירורגיים. לא פעם השאלות הראשונות שצצות לנו הן: האם הניתוח הוא בהרדמה מלאה או מקומית? כיצד יצאו תוצאות הניתוח? עד כמה הניתוח הוא פולשני? במאמר זה אפרט לכן באופן מעמיק על פרוצדורת מתיחת צוואר בהרדמה מקומית, תוך התמקדות בהבדל בין הרדמה מקומית למלאה וביתרונות של פרוצדורה זו.

פרוצדורת מתיחת הצוואר

ניתוחים בהרדמה מקומית הפכו בשנים האחרונות למקובלים ביותר בקרב מנתחי פלסטיקה בעלי שם עולמי. התהליך כולל מספר מפגשים ואינו מסתכם ביום הניתוח עצמו. במפגש הראשון, המנתח הפלסטי בוחן תמונות עבר של המטופל, על מנת להכיר את היסטורית תוויי הפנים של המנותח. שלב זה הוא הכרחי על מנת להגיע לתוצאות הדומות ביותר למראה המקורי של המטופל. בשלב שלאחר מכן, עוברים לשלב הביצוע - המנתח מבצע חיתוך ומתיחה אל מאחורי קו האוזניים וזאת על מנת להשאיר את מראה הצוואר נקי, אסתטי ומתוח. חשוב לציין כי לאחר הניתוח על המטופל להגיע למפגשי ביקורת אצל המנתח וזאת על מנת לבחון כי תהליך ההחלמה עובר באופן תקין.

היתרונות של פרוצדורת מתיחת צוואר בהרדמה מקומית בהשוואה להרדמה מלאה

פרוצדורת מתיחת צוואר בהרדמה מקומית בהשוואה להרדמה מלאה, היא הרבה יותר פשוטה וכרוכה בפחות סיכונים למטופל. בעוד שהרדמה מלאה מצריכה מכונת הנשמה ואשפוז לאחר הניתוח, בהרדמה מקומית ניתנים למטופל חומרים מאלחשים מקומיים. ניתוח זה, מאפשר למטופל להיות ער לאורך כל ביצוע הניתוח וללא הרגשת כאב. בנוסף, תהליך ההתאוששות לאחר ההליך הוא הרבה יותר מהיר, כאשר מדובר בהרדמה מקומית בהשוואה להרדמה מלאה: המטופל אף יכול לחזור לפעילות מלאה בתוך עשרה ימים מיום הניתוח. יתרון נוסף שיש לניתוח מתיחת צוואר בהרדמה מקומית בהשוואה להרדמה מלאה, זה שהנפיחויות באזור המנותח הן קלות יותר מכיוון שההתערבות הפולשנית הנדרשת היא קלה יותר.

סוגים שונים של טיפולים על מנת להשלים את מראה העור

לאחר ההחלמה, חשוב להקפיד על מריחה יומיומית של קרמים, אשר מעשירים את לחות העור. ישנם סוגים שונים של קרמים אשר יבטיחו מיצוק של העור וימנעו את התקמטותו בעתיד. בנוסף, אפשר לשקול הזרקה של שומן עצמי אל אזורים בו נראה העור קצת יותר רפוי ו/או טיפול בעזרת לייזר, אשר מעניק לעור מראה חלק וצעיר יותר בשלושה טיפולים בלבד. בנוסף, לאחר פרוצדורת מתיחת הצוואר, סביר להניח כי תרצו לתת לאזורים נוספים טיפולים, אשר ישלימו את מראה הפנים, על כן, אפשר לשקול טיפולים נוספים אשר יעשירו את מראה העור.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה