אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) הפרעות הורמונליות >

טיפול בפצע סוכרת – שיטה חדשה לטיפול בפצעים


28.12.17
טיפול בפצעי סוכרת

בישראל חיים מעל 400,000 חולי סוכרת, כאשר לפי נתוני משרד הבריאות אחד מכל ארבעה חולים עלול לסבול מפצעים קשים לריפוי. ראוי לציין כי במקרים בהם חולה הסוכרת אינו נמצא תחת פיקוח ובקרה או שהוא אינו מסתגל למציאות חייו החדשה ולא מקפיד על תזונה נכונה וטיפול רפואי, החולה עלול לסבול מסיבוכים שונים כגון פצעי סוכרת, סיבוך נפוץ בקרב הסובלים מהמחלה.

כדאי לדעת כי פצעי סוכרת מחייבים טיפול רפואי מקצועי ומיידי אחרת מסתכנים בהחרפת הבעיה, בהתפתחות כיבים משמעותיים, ובמקרים מסוימים הבעיה עלולה להחריף ולהוביל לכריתת חלק מהרגל הסוכרתית או לכריתה מלאה, כל עוד לא מטפלים בבעיה בזמן. עד לאחרונה הרפואה המערבית כמעט ולא סיפקה מענה לבעיה השכיחה של פצעי סוכרת ולכן חולים רבים סבלו מפצעים קשים ומסיבוכים רפואיים שהובילו לכריתת גפיים ולסיבוכים רפואיים חמורים אחרים. כיום, ישנן שיטות חדשות ויעילות לטיפול בפצעים הסוכרתיים, ביניהן שיטה חדשנית ופורצת דרך באמצעות טכנולוגיה ישראלית מתקדמת.

מהם פצעי סוכרת?

חולי סוכרת רבים סובלים מנזק עצבי הגורם לעצירת התחושה בכפות הרגליים, מצב זה מכונה בעגה המקצועית נוירופתיה. בגלל הפגיעה העצבית חולה הסוכרת נמצא במצב סיכון גבוה לפציעות ברגליו, הוא מתקשה להרגיש את רגליו לכן הוא עלול לסבול מפגיעות בלי לשים לב לכך. כל חתך או פצע קטן עלול להתפתח לבעיה חמורה, להתפתחות כיבים קשים ולהיווצרות בעיות רפואיות חמורות יותר. יש לזכור כי זרימת הדם אצל חלק גדול מחולי הסוכרת לקויה, בעיקר באזור הגפיים. כלי דם קטנים בגפיים מצטמצמים ולכן זרימת הדם באזורים אלה בעייתית, וחוסר זרימת הדם באזור מוביל להפחתה באספקת החמצן והחומרים המזינים הנדרשים לרקמות הגוף בגפיים, לכן הריפוי הטבע נפגע קשות.

הנזק העצבי בגפיים מונע מחולי הסוכרת להיות מודעים לפציעות ברגליים, החולה עלול לסבול מפצעים פנימיים וחיצוניים, ובמידה והוא אינו נמצא תחת פיקוח הפצע עלול להחריף ולהסתבך. כל עיכוב בטיפול בפצעים עלול לגרום לסיבוכים קשים נוספים ולסיכון גבוה לחולה.

תסמיני שכיחים לפצעי סוכרת

ישנם תסמינים שונים לפצעים קשים בקרב חולי סוכרת הסובלים מהבעיה, למשל כאב כרוני, נפיחות, סימני דלקת, מוגלה וסימני זיהום אחרים, אדמומיות באזור, חוסר תחושה בגפיים, חום גבוה, צמרמורות קשות ועוד. חשוב לציין כי תסמינים כגון צמרמורות וחום גבוה עלולים להעיד על זיהום קשה של פצעי הסוכרת, ולבעיה חמורה המחייבת טיפול מהיר אחרת קיימת סכנת חיים מוחשית לחולה.

הטיפול הקלאסי והמסורתי בפצעי סוכרת כולל חבישה, שמירה על היגיינה באזור, אנטיביוטיקה ובמקרים קשים ניתוח. לכן, כדאי לדעת כי ישנו טיפול בפצעי סוכרת באמצעות מכשיר לייזר, זו טכנולוגיה פורצת דרך לטיפול בבעיה, חולי סוכרת הסובלים מפצעים מעידים מניסיונם כי המכשיר סייע להם ותרם לתוצאות איכותיות גם במקרה של פצעים קשים, גם המחקרים שנעשו בתחום מובילים למסקנה דומה, וזו בשורה אמיתית לחולי הסוכרת בארץ ובעולם.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה