אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) פה ולסת >

שיקום הפה וגורמים לבעיות בשיניים


2.6.17
שיקום הפה תוך התייחסות לגורמים לבעיות בשיניים

הליך שיקום פה מורכב מחייב התייחסות לגורמים שהביאו לבעיות השיניים וחייב להתבצע רק על ידי מומחה מנוסה ומקצועי. חשוב לדעת כי שיקום הפה כולל מגוון טיפולים, ביניהם טיפולים רגילים כמו סתימות וכתרים וטיפולים מורכבים כמו שתלים, שחזור שיניים וטיפול בבעיות כמו שחיקת שיניים, בעיות סגר במפרקי הלסתות ועוד.

מומחה בטיפולים לשיקום הפה מספק מענה מקצועי לטיפולים המורכבים ביותר, הטיפולים המסובכים מחייבים מקצועיות ברמה הגבוהה ביותר והתמחות בשיטות חדשות ויעילות. המומחה מאפיין את הגורמים לבעיות בשיניים ובהתאם למצב הפה, החניכים, השיניים וההיסטוריה הרפואית של המטופל, הוא קובע תוכנית עובדה לשיקום הפה. יש מקרים בהם ניתן לבצע את הליך השיקום ביום אחד או במספר קצר של טיפולים כדי להקל על המטופל, במיוחד אם הוא סובל מדנטופוביה או מבעיות אחרות המחייבות פתרון מהיר ויעיל.

מענה רפואי לבעיות השונות וטיפול אפקטיבי למניעתן

תחום רפואת השיניים הולך, מתפתח ומתקדם עם השנים, כיום יש קשת רחבה של טיפולים חדשים ושיטות מתקדמות המאפשרות לטפל בכל אדם ובכל בעיה, גם במי שהזניח את פיו שנים. מומחה לשיקום הפה אינו עוד רופא שיניים, הוא רוכש השכלה רחבה בתחום רפואת השיניים, מתעדכן בשיטות החדשות ביותר בתחום, ומספק מענה לבעיות מורכבות כמו שחיקת שיניים, הפרעות תפקודיות במפרקי הלסתות, לדוגמה בעיות סגר במפרקי הלסתות, בעיות חניכיים (דלקות, נסיגת חניכיים, אובדן שיניים וכדומה).

לאחר אבחון מקצועי ומעמיק ותוך הבנת צרכיו הייחודיים של המטופל הן מבחינה רפואית והן מבחינה אסתטית, ממליץ המומחה על תוכנית עבודה מקיפה לשיקום הפה. חשוב לציין כי במרפאה המתמחה בשיקום הפה עובד צוות מוכשר ומנוסה, כל רופא מתמחה בתחומו, יחדיו הם מגבשים את תוכנית הטיפולים.

בתום תוכנית הטיפולים זוכה המטופל לפה מלא בשיניים אסתטיות, ולפתרון רפואי ברמה הגבוהה ביותר לבעיות מהן סבל, לדוגמה שחיקת שיניים בלילה, טיפול יעיל למניעת מחלות חניכיים המשפיעות באופן ישיר על בריאות השיניים ועל אובדן שיניים, ולמענה מושלם המאפשר לו לחייך בפה מלא וליהנות מדימוי עצמי גבוה.

שיקום לצרכי החזרת האיזון לפה

לפה יש תפקיד חשוב, הזנחתו עשויה להוביל לשורה של בעיות רפואיות כמו דלקות, מחלות חניכיים, אובדן שיניים, תזוזה של השיניים ועוד. ככל שמזניחים את הטיפול בפה ובשיניים כך סובלים מבעיות מורכבות יותר המחייבות טיפולים ארוכים, מסובכים ויקרים יותר. למומחה לשיקום הפה תפקיד מרכזי בהשבת האיזון לפה, בין השאר הוא מתמחה בטיפולים הבאים:

· טיפול בהפרעות במפרקי הלסת

· שינויים ביחס בין הלסתות

· טיפול ומניעת מחלות חניכיים

· שיקום לסת עליונה ו/או תחתונה

· השלמת שיניים באמצעות שתלים במגוון שיטות

· תותבות וגשרים לשיקום הפה

· טיפולים אסתטיים

· טיפול במחלות אורתודנטיות

· טיפול ומניעת שחיקת שיניים

יודגש כי שיקום הפה כולל טיפול רפואי בבעיות שונות במניעתן וטיפולים אסתטיים כדי שהמטופל יזכה לחיוך יפה בסופו של ההליך.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה