אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) פה ולסת > השתלת שיניים

השתלת שיניים ביום אחד


30.5.17
השתלת שיניים ביום אחד, במגוון שיטות המאפשרות לבצע את כל הפעולות הנדרשות כגון: עקירות, השתלות, מידות ומערכת שיניים זמניות ביום אחד בלבד

השתלת שיניים ביום אחד או בדרך הרגילה

כל אדם מעוניין לחייך בפה מלא עם שיניים יפות ולבנות, בדיוק כמו כוכבי הקולנוע, הדוגמניות ושאר המפורסמים. עם זאת, לאנשים רבים באוכלוסייה יש שן אחת חסרה או יותר, לכן כדאי לדעת כי באמצעות טיפולים מתקדמים לשיקום הפה ניתן להשלים את השיניים החסרות וליהנות מחיוך מושלם. ראוי לציין כי חיוך מושלם חשוב הן מבחינה אסתטית והן לחיזוק הביטחון והדימוי העצמי, מומלץ לא להזניח את בריאות הפה והשיניים ולפנות למרפאה מקצועית ומובילה המתמחה בשיקום הפה ובטיפולי השתלות שונים, ביום אחד או בדרך הרגילה והקונבנציונאלית.

תכנון ממוחשב לשתלי שיניים

מרפאות שיניים רבות מציעות כיום טיפולים מתקדמים שונים לשיקום הפה, לכן רבים תוהים כיצד לבחור מרפאה, איזה טיפול מתאים ונכון עבורם, ומהו ההליך המתאים למצב הלסת והשיניים שלהם. בחירת המרפאה הינה קריטית להצלחת טיפולים לשיקום הפה והשיניים, לכן מומלץ לפנות למרפאה מקצועית המציעה תכנון ממוחשב לשתלי השיניים.

חשוב להדגיש כי תכנון ממוחשב משפר באופן משמעותי את סיכויי הצלחת הטיפול, התכנון מבוסס על תוכנה ייעודית מתקדמת במכשירCT חדשני, באמצעות התוכנה מתכננים מראש את זוויות השתלים ומיקומם הנכון והמדויק ביותר. התכנון הממוחשב כולל הדפסה בתלת מימד של מודל העצם הנמצא בפיו של המטופל, כך ניתן למקם את השתלים העתידיים בצורה נכונה, גם הניתוח וההליך הכירורגי עצמו יהיה קצר יותר ומונעים סבל רב מהמטופל.

איזה שיטה מתאימה למטופל?

כיום, יש מספר שיטות לטיפולי השתלת שיניים, השיטה הקונבנציונאלית הנחשבת לרגילה ולוותיקה יותר ושיטות חדשניות להשתלה ביום אחד, ביניהן שיטות All On 4, ושיטת All On 6. מטופלים רבים מעוניינים בשיקום מהיר של הפה ולצאת עם שיניים חדשות וחיוך מושלם כבר באותו היום, עם זאת לעתים מומלץ עבורם לעבור הליך רגיל המחייב במקרים מסוימים הרמת סינוס והשתלת עצם.

מקצועיות הרופא הינה קריטית להצלחת הטיפול, מומלץ להקשיב לדבריו ולפעול בהתאם להמלצותיו. רופא השיניים מעוניין כי המטופל יזכה לשיניים חדשות ואסתטיות ולחיוך מושלם, לכן הוא יציע את הטיפול הנכון והמתאים ביותר. כך לדוגמה, אם המטופל הזניח את פיו שנים ארוכות, מעשן כבד וכתוצאה מחוסר שיניים במשך זמן ממושך העצם נספגה, הרופא ימליץ על השתלה רגילה המחייבת ריפוי ובנייה מחדש של העצם כדי שזו תוכלו לקלוט את השתלים. זמן הריפוי והבנייה מחדש של העצם עשוי לארוך בין 4 ל-9 חודשים.

עם זאת, כיום ניתן באמצעות שיטות טיפול חדשות להשתלת שיניים לצאת מהמרפאה כבר באותו יום עם שיניים חדשות. כאשר אין מספיק עצם עשוי הרופא להציע השתלת שתלים מיוחדים המתאימים גם לשיקום לסת מלאה, לשתלים אלה אין את צורת הבורג הידועה של השתלים הרגילים.

לסיכום, השתלת שיניים ביום אחד או בשיטה הרגילה מסייעת למטופל לשקם את הפה, לזכות בחיוך מושלם עם שיניים אסתטיות ולחזק את הדימוי העצמי.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה