אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) לב וכלי דם >

תוצאות מחקר שהוצג בכנס HRS האחרון בשיקגו


29.5.17
מערכת הניטור הביתי של חברתBIOTRONIK מפחיתה את הסיכון לתמותה בחולים עם דפיברילטורים מושתלים

מאמר חדש שפורסם אודות מטה-אנליזה בשם TRUCOIN הראה כי מערכת הניטור מרחוק של חברת BIOTRONIK, הנקראת Home Monitoring, מצילה חיים על ידי האטת התקדמותה של מחלת אי ספיקת הלב.

תוצאות שפורסמו בעיתון הרפואי European Heart Journal הראו כי מערכת הניטור הביתי של חברתBIOTRONIK הפחיתה ב-38% את הסיכון לתמותה בחולים שעברו השתלת דפיברילטור לאחר שנה. מחקר ה-TRUCOIN מצא גם הפחתה ב-36% של הסיכון המשולב של תמותה ואשפוז במקרים של החמרה באי ספיקת לב.

מחלות לב הן הסיבה מספר אחת לתמותה בעולם. דפיברילטורים מושתלים (ICD) מטפלים בהפרעות קצב מסכנות חיים כולל אלו הגורמות לדום לב פתאומי. חלק מהמטופלים המושתלים בדפיברילטורים סובלים גם מאי ספיקת לב, מחלה הפוגעת בכ-26 מיליון בני אדם ברחבי העולם.

מחקר הTRUCOIN- איגד נתונים של 2405 מטופלים ממחקרי הTRUST-,ECOST וINTIME-.

מחקר הIN–TIME- הראה יותר מ-50% הפחתה בסיכון לתמותה בחולים מושתליICD ו-CRT-D עם אי ספיקת לב סימפטומטית. בהתבסס על תוצאות אלו, האיגוד הקרדיולוגי האירופאי (ESC) המליץ על ניטור מרחוק עבור קבוצה זו של חולים, לפי הגישה הטיפולית שתוארה במחקר ה-IN-TIME.

המחקר החדש הרחיב את היתרון של ההפחתה בסיכון לתמותה שנצפה לקבוצה רחבה יותר של מושתלי דפיברילטור עם מחלת אי ספיקת לב פחות חמורה.

בנוסף,TRUCOIN זיהה את מניעת ההחמרה של מחלת אי ספיקת הלב כאחת התועלות שנצפו בשימוש בניטור מרחוק, זאת על ידי מערכת ניטור אוטומטית יום יומית וניתוח נתונים המאפשר לאתר שינויים במצב אי ספיקת הלב באופן מידי.

מחקרים אחרים כגון REM-HF שהוצגו בכנס ESC 2016, חקרו מערכות ניטור מרחוק של חברות אחרות ולא מצאו תועלת קלינית במערכות הניטור שלהן. ד"רGerhard Hindricks , החוקר הראשי של מחקר ה-TRUCOIN וה-INTIME, וכמו כן הנשיא שלEuropean Heart Rhythm Association , הסביר מדוע שני מחקרים אלו הראו הפחתה בתמותה בעוד יתר המחקרים לא. לדבריו, ישנה חשיבות רבה לטכנולוגיה שבה משתמשים. כלומר, ההבדלים בין הטכנולוגיות של היצרנים השונים, הנתונים שנאספים בניטור מרחוק ודרכי העבודה במרפאות המעקב עושים את ההבדל. התוצאות ממחקר הTRUCOIN- וה-INTIME מוכיחות לטענתו כי רק מערכת הניטור הביתי של חברת BIOTRONIK משפרת משמעותית את התוצאות הקליניות של המטופלים.

אודות מערכת הניטור הביתי ((Home Monitoring של חברת BIOTRONIK

מערכת הניטור הביתי (Home Monitoring) של חברתBIOTRONIK ניתנת לתכנות ע"י הרופא ומטרתה לשדר נתונים באופן יום יומי ואוטומטי, ע"י כך המערכת מאתרת במהירות התדרדרות במצב הקליני של המטופל. התרחשות של הפרעות קצב או מגמות ספציפיות בפרמטרים קליניים מסויימים עלולים להיות סימנים ראשונים של התדרדרות במצב של אי ספיקת לב היכולים להוביל לאישפוז או למוות. אבחון מוקדם של תופעות קליניות אלו מאפשרת לרופאים להתאים ולשנות את הטיפול בחולה בשלב מאד מוקדם.

אודות חברת BIOTRONIK

BIOTRONIK הינה מהיצרניות המובילות בעולם של פיתוח, ייצור ושיווק מכשירים רפואיים ללב. החברה הגרמנית חוגגת בימים אלה מעל ל-50 שנות פעילות בלמעלה מ-100 מדינות ברחבי העולם, כשמיליוני חולי לב משתמשים בשתלים שפיתחה. בין החידושים שהשיקה החברה בשנים האחרונות ניתן למצוא את מערכת הניטור מרחוק המיועדת לשימוש ביתי, קוצבי לב ודפיברילטורים מושתלים המאושרים לשימוש במהלך ביצוע בדיקות MRI.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה