אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) אורתופדיה > מדרסים

מדרסים לריצה ולהליכה בהתאמה מושלמת לכף הרגל שלך


28.5.17
מומלץ לרכוש מדרסים לריצה, להליכה ולשיקום רק לאחר אבחון מקצועי מאחר ויש להתאים את הפריט למבנה כף הרגל, מאחר ולכל אחד יש כף רגל שונה וייחודית

האם אתם סובלים מכאבי גב, ברכיים או רגליים? האם אבחנו בעיה אורתופדית בכף הרגל שלכם? אופיינתם עם בעיה ביציבות הגוף? ובכן, עליכם לפנות למכון מקצועי להתאמת אביזרים אורתופדיים לאחר אבחון מקצועי ובדיוק לצרכים הייחודיים שלכם. כדאי לדעת כי רבים באוכלוסייה סובלים מבעיות במבנה כף הרגל, מבעיות יציבה, מפציעות שונות בכף הרגל והרגליים כתוצאה מתאונות ופעילות גופנית, וממחלות שונות המחייבות אביזרים אורתופדיים, ביניהם גם מדרסים לספורט, לשיקום וליומיום.

בחירת מדרס מתאים לנעלי ספורט

עם השנים הולכת וגוברת המודעות בקרב הציבור לגבי חשיבות השמירה וההקפדה על אורח חיים בריא ונכון. אורח חיים בריא כולל תזונה מאוזנת ומותאמת אישית למאפייני האדם וגופו, בשילוב פעילות גופנית, לפחות 2-3 פעמים בשבוע. כל אדם המקפיד על אימונים ספורטיביים חייב לרכוש נעלי ספורט איכותיות המתאימות לסוג הפעילות הגופנית בה הוא עוסק, בנוסף מומלץ לעבור אבחון מבנה כף הרגל ואבחון יציבה ותנועה במכון אורתופדי מוסמך ומתקדם.

האבחון נועד להתאים אביזרים אורתופדיים כדי להימנע מפציעות מיותרות, לכל אדם יש כף רגל שונה, וגם היציבה משתנה מאדם לאדם. חשוב להדגיש כי מומלץ לא לחכות לכאבים, לשברי מאמץ, לפגיעות מתמשכות ולפציעות גופניות שונות כדי להתאים מדרס. חשוב לאבחן את כף הרגל ולהתאים את המדרסים לנעלי הספורט ולסוג הפעילות הגופנית עוד לפני התחלת האימונים והשינוי באורח החיים. כך תוכלו להימנע מכאבים מיותרים ומפציעות ספורט המחייבות מנוחה ארוכה ולעתים גם הליכי שיקום ארוכים, יקרים ומתישים.

מדרס בהתאמה אישית מלאה

יש בשוק שלל דגמים ואיכויות של מדרסים בטווח מחירים גדול, לכן לעתים נראה כי הבחירה אינה פשוטה. למעשה, ניתן לחלק את התחום לשניים, מדרסי מדף שניתן לרכוש בחנויות נעליים וספורט, ברשתות הפארם ובמקומות נוספים, ויש את מכוני האורתופדיה המתמחים באבחון כף הרגל ובהתאמת מדרס אורתופדי או רגיל למטופל.

מומלץ לרכוש מדרסים לריצה, להליכה ולשיקום רק לאחר אבחון מקצועי מאחר ויש להתאים את הפריט למבנה כף הרגל. כאמור, לכל אחד יש כף רגל שונה וייחודית, את התאמת המדרס מבצעים באבחון בישיבה, בעמידה ובהליכה.

האבחון בישיבה מיועד לבדיקת כף הרגל ללא עומסים, האבחון בעמידה מיועד לבדיקה בעומס חלקי על מנת לבדוק את גובה הקשתות, זוויות הקרסוליים, זוויות הברכיים וזוויות עצמות האגן ומדידת אורך הרגליים. האבחון בהליכה נועד לבדיקת כף הרגל בעומס מלא ולגילוי סטיות של המפרקים במהלך תנועה.

ישנן שלוש שיטות עיקריות כדי לקחת את המידות למדרסים, בחבישה, בישיבה ובעמידה. את השיטה קובעים בהתאם לסוג הבעיה של המטופל ובהתאם לצרכים המשתנים. לאחר לקיחת המידות מכינים את המדרסים מחומרי גלם איכותיים ובשיטות מתקדמות וחדשניות, ברוב המקרים יש לחזור לביקור במכון האורתופדי למקצה שיפורים ולהתאמה מדויקת ומושלמת של המדרס לכף הרגל, שירות זה אינו כרוך בתשלום נוסף.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה