אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) כירורגיה > אנדוברייר

למרות שאני רופא, אני לא אוהב תרופות


ד'ר גיל ל / 2.9.13
האנדוברייר כלל לא מורגש והוא מאפשר חזרה לפעילות מלאה...

מאז ומתמיד עסקתי בספורט כתחביב, אבל תאונת "פגע וברח" בה נפצעתי לפני חמש שנים מנעה ממני להתאמן במשך תקופה ארוכה. כתוצאה מכך עליתי במשקל ולפני שנתיים אובחנה אצלי סוכרת מסוג 2. כרופא היה ברור לי שאם אוריד במשקל אצליח להביס את הסוכרת, אבל לאחר שניסיתי ולא הצלחתי במשימה החלטתי להיעזר בהליך אנדוסקופי חדשני המיועד לחולי סוכרת שסובלים מעודף משקל. שלושה ימים לאחר ההליך כבר חזרתי לעבודתי כאורטופד ומאז השלתי 12.5 ק"ג וערכי הסוכר שלי ירדו משמעותית.

קוראים לי ד"ר גיל ל., בן 56, נשוי + 3, מתגורר בפרדסיה. אני אורטופד מומחה בכירורגיה אורתופדית, חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה אורתופדית ובחברה הישראלית לכירורגיית כף היד וחבר בחברה הישראלית לרפואת ספורט.

מאז שאני זוכר את עצמי אני עוסק בענפי ספורט שונים כתחביב. אחד הענפים האהובים עליי הוא רכיבת שטח על אופניים. לפני חמש שנים יצאתי לרכיבת שטח עם חברים ובכביש ראשי באזור בצרה פגע בי רכב והפיל אותי. זו הייתה עוד תאונת "פגע וברח" עליהן שומעים בשנים האחרונות. נפגעתי ביד ובעמוד השדרה וכתוצאה מכך לא יכולתי במשך תקופה ארוכה לחזור להתאמן. הגוף שלי, שהיה רגיל לפעילות ספורטיבית על בסיס יומיומי, התחיל לצבור שומנים שהפכו לעודף של 20 ק"ג במשקל. בבדיקות דם שעברתי לפני שנתיים התגלה כי אני סובל מסוכרת מסוג 2, והתחלתי ליטול כדורים.

כרופא היה ברור לי שאם אוריד במשקל אצליח להביס את הסוכרת וחזרתי בהדרגה לפעילות גופנית. אומנם בעקבות הפציעה אני לא יכול לרכב על אופניים או לרוץ, אבל מצאתי חלופות מצוינות לפעילויות אלה – רכיבה על אופני כושר בבית, שחייה ופעילויות ספורטיביות נוספות שלא מכבידות על הגב.

במקביל לחזרה לפעילות גופנית סדירה הקפדתי על ארוחות מסודרות ודלות שומן, אולם למרות כל המאמצים לא ראיתי תוצאות והמשקל סירב לרדת.

בתחילת 2013 נודע לי שיש הליך בשם "אנדוברייר" שאינו כרוך בפעולה כירורגית כלשהי, והוא מיועד לחולי סוכרת שסובלים מעודף משקל. לאחר בירורים מקיפים על האנדוברייר ושיחות עם ד"ר סיגל פישמן, גסטרולוגית מבית חולים איכילוב שמבצעת את ההליך, השתכנעתי שאכן מדובר בפטנט גאוני. במרץ 2013 עברתי את ההליך ואין מרוצה ממני. כרופא, שפוגש אנשים רבים מדי יום, אני דואג לספר על ההליך הזה לכל חולה סוכרת שסובל מעודף משקל אשר מחפש פתרון שאינו כירורגי לבעיה שלו.

כאורטופד אני יודע שאנשים חוששים מניתוחים. היתרון הגדול של האנדו ברייר הוא העובדה שמדובר בהליך אנדוסקופי פשוט יחסית, (זהה לגסטרוסקופיה רק בהרדמה כללית) שנמשך עד 30 דקות. ממקמים אותו לאורך המעי,ללא חתכים,ללא תפרים,ללא סיכות. האנדו ברייר עוזר מאוד לרדת במשקל ולירידה בערכי הסוכר. אני בעצמי ירדתי עד היום 12.5 ק"ג בעזרת האנדו ברייר, רמת הסוכר שלי ירדה מ-140 ל-110 וה- A1c ירד מ-8 ל-6.3.

אני חייב לומר שלמרות שאני רופא, גם אני לא אוהב תרופות...אחת הסיבות שבגללן החלטתי לבצע את ההליך הייתה הרצון לא להיות תלוי בכדורים כל החיים. לכן מיד לאחר שהחדירו בגופי את האנדו ברייר הפסקתי ליטול את הכדורים שנטלתי לסוכרת, ונכון להיום אני כלל לא זקוק להם.

אני יכול להעיד מניסיוני האישי כי להליך הזה אין שום תופעות לוואי ואני חזרתי לעבודה סדירה שלושה ימים לאחר מכן. האנדו ברייר כלל לא מורגש והוא מאפשר חזרה לפעילות מלאה

סיגל איל, יחסי ציבור ואסטרטגיה תקשורתית


תגיות: אנדוברייר
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה