אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) מחקר רפואי >

הניסוי הקליני בטיפול לא פולשני בדימום חריג מהרחם הגיעו לנקודת הסיום בהצלחה


11.3.21
סטארטאפ הפמטק אוקון מדווחת כי 50% מהמשתתפות בשלב 2א של הניסוי הקליני בטיפול לא פולשני בדימום חריג מהרחם הגיעו לנקודת הסיום בהצלחה

סטארטאפ בריאות האשה 'אוקון הלת'קר' הישראלית הודיעה על השלמת גיוס החולות עבור שלב IIa של הניסוי הקליני בטיפול נגד דימום חריג מהרחם, ומדווחת על התקדמות חיובית:

מעל ל50% מהמשתתפות בניסוי כבר הציגו הצלחה בנקודת הסיום

דימום חריג מהרחם (AUB) היא בעיה רפואית מוכרת ממנה סובלת 1 מכל 4 נשים בגילאי הפוריות, הגורמת לדימום לא סדיר ו/או כבד מהרחם במהלך המחזור או החודש כולו. טיפול ה-IUBTM SEADTM של אוקון תוכנן כחלופה לא פולשנית וללא הורמונים לפתרון הבעיה, במקום הטיפולים האגרסיביים המוצעים כיום לנשים הכוללים צריבה של רירית הרחם בניתוח או כריתת רחם.

מודיעין, 10 במרץ 2020 – אוקון הלת'קר (OCON Healthcare), חברת הפמטק הישראלית העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק פתרונות תוך-רחמיים כדוריים חדשניים לטיפול רפואי לא-פולשני בתחום בריאות האשה אשר מבוססים על פלטפורמת ה-IUB (IntraUterine Ball) מוגנת הפטנטים שפיתחה, הודיעה על גיוס מטופלת אחרונה במחקר הקליני שלב IIa ב-IUB SEAD.

טיפול ה- IUB SEADמבוסס על פלטפורמת העברת התרופות התוך-רחמית שפיתחה אוקון על מנת לטפל באופן לא-פולשני בדימום חריג מהרחם (AUB) – בעיה רפואית מוכרת ממנה סובלת 1 מכל 4 נשים בגילאי הפוריות (18-50), אשר גורמת לדימום לא סדיר ו/או כבד מהרחם, וכתוצאה מכך לירידה משמעותית באיכות החיים ואף סיכון למוות. פלטפורמת ה-IUBTM SEADTM של אוקון תוכננה כחלופה פורצת דרך לטיפול לא פולשני ל-AUB, היכולה להתבצע במרפאת הרופא בקהילה ללא צורך בניתוח או אשפוז, במקום ההליכים הפולשניים והבלתי הפיכים הקיימים כיום.

מטרת הניסוי, שנערך בשלושה מרכזים רפואיים באירופה, היתה להוכיח את רמת הבטיחות והיעילות של הטיפול החדשני בהפחתת רמת הדימום עם מעקב של 12 חודשים. במסגרת הניסוי, 50% מהמשתתפות (8 מתוך 16) כבר הגיעו לנקודת הסיום והציגו ירידה משמעותית בדימום, אשר בפועל מייתרת את הצורך בטיפול תרופתי הורמונלי, הליכי צריבה (אבלציה) פולשניים ברחם ואף כריתת רחם – סט הפתרונות המוצע כיום לנשים לצורך טיפול בבעיית הדימום החריג מהרחם. כמן כן, עד כה לא דווח על בעיות בטיחות או תלונות וכל המטופלות שוחררו לביתן לאחר הטיפול

"יותר נשים ויותר רופאות ורופאים מחפשים היום פתרונות חדשניים ופשוטים לטיפול בדימום חריג מהרחם", אמר פרופ' סרג'יו חיימוביץ', מנהל רפואי ראשי, אוקון הלת'קר. "טיפול ה-IUBTM SEADTM פותר את הבעיה הרפואית הזו, אשר משפיעה לרעה על בריאותן ואיכות חייהן של כ25% מכלל הנשים בשנות הרבייה שלהן. זאת, באמצעות טיפול אחד במרפאה של רופא, ללא צורך בהליכי אבלציה בלתי הפיכים או בכריתת רחם. מדובר לחלוטין בטכנולוגיה מהפכנית שכבר השפיעה לטובה על חיי הנשים, ואנו בטוחים שנראה עוד תוצאות חיוביות בהמשך הניסויים הקליניים שלנו בעתיד הקרוב".

ככל הידוע לחברה, שוק ניתוחי ה-AUB העולמי צפוי להגיע ל -1.3 מיליארד דולר עד שנת 2024, עם 1.4 מיליון נשים בשנה המדווחות על בעיה רפואית זו.
 
תמונת מוצר ה-IUB SEAD של אוקון

 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה