אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) פה ולסת >

איך לבחור רופא שיניים מוצלח?


19.5.20
בחירת רופא שיניים

איך נוכל לדעת באיזה רופא שיניים לבחור, כך שנדע שאנחנו בידיים טובות ומקבלים את הטיפול הכי טוב לשיניים שלנו? מדובר על אחד התחומים היותר מורכבים לפענוח. מה שכן, בזכות העצות והטיפים שתקראו בהמשך, תוכלו לפעול בצורה הנכונה והמומלצת ביותר וכך לבחור את רופא השיניים שלכם.

המלצות ופרסומות

אם אתם צריכים לעבור טיפול שיניים, בדקו עם בני משפחה, חברים ומכרים מי הרופא המטפל בהם. עליכם לשאול אותם שאלות כמו, האם הם מרוצים מהטיפול עצמו, האם היחס של הרופא והצוות הוא יחס טוב ומקצועי וכו'. נסו לא להסתמך על פרסומות של רופאי שיניים. אם בכל זאת הפרסומת שראיתם מעניינת אתכם, בדקו מי הרופא שעומד מאחוריה ונסו לקרוא עליו המלצות ובררו לגבי הניסיון והמקצועיות שלו.

זמינות ומיקום הרופא

העדיפות היא להגיע לרופא שיניים בעיר מגוריכם. לדוגמה, אם אתם מתגוררים בעיר תל אביב, תוכלו לחפש המלצות על רופא שיניים בתל אביב. כך יהיה לכם הרבה יותר קל ונוח להגיע אליו. מעבר לכך, בדקו האם אותו רופא זמין גם לאחר שעות הפעילות של המרפאה שלו. חשוב גם לברר מולו, מה ניתן לעשות במידה ויש מצב חירום.

לשאול הכל

אל תתביישו לשאול את הרופא שאלות כמו, היכן הוא למד, מהי הכשרתו ומה מספר הרישיון שלו. עליכם גם לשאול כמה זמן הוא עוסק ברפואת שיניים ומהו תחום ההתמחות שלו.

חברות בהסתדרות לרפואת שיניים

במידה ומעוניינים להפחית את הסיכון לתרמיות אצל רופאי שיניים, מומלץ לבדוק האם הרופא רשום בהסתדרות. כל מה שתצטרכו לעשות הוא להיכנס לאתר ולהקליד את שם הרופא ולבדוק האם הוא שייך להסתדרות או לא. מעבר לכך, כמטופלים אתם זכאים לפנות לבוררות מטעם ההסתדרות, במידה ואינכם מרוצים מהטיפול שקיבלתם או שאתם חוששים שנגרם לכם נזק. הפנייה היא בחינם ואין צורך בעורך דין שייצג אתכם.

מומחיות של רופא שיניים

רופאי שיניים עוברים התמחויות שונות, מעבר ללימודי הבסיס של רפואת שיניים. ישנם 7 סוגים של התמחויות: כירורגיית פה ולסת, מחלות חניכיים, טיפולי שורש, רפואת שיניים לילדים, שיקום הפה, רפואת הפה ורפואת שיניים קהילתית. עליכם לבדוק מהו סוג הטיפול שאתם צריכים לעבור ובהתאם לכך לבחור רופא עם התמחות מתאימה.

זקוקים לשתלים? פנו לרופא כירורג

אם אתם צריכים לבצע טיפול של השתלות שיניים, עליכם לדאוג שהרופא שלכם יפנה אתכם למומחה בתחום. כאשר אתם מגיעים למומחה, בקשו לראות רישיון משרד הבריאות. לרוב, רופא השיניים יכול לבצע טיפולים או חלק גדול מהם, מה שכן במקרים מסוימים הוא צריך להפנות אתכם למומחים המתאימים ולדאוג לפיקוח על הטיפול. בגלל ששתלים הם ברגים המוחדרים לעצם, מדובר על פעולה כירורגית לכל דבר ועל כן יש לבצע אותה אך ורק עם מומחה בתחום.

כמה מילים על כתרים לשיניים

במסגרת טיפול שיניים, יכול להיות שתצטרכו כתרים. מומלץ לשאול את הרופא מאיזה חומר הם עשויים ומהי איכותם. יש 4 סוגי חומרים מהם עשויים כתרים והם: מתכת לא אצילה, מתכת חצי אצילה, מתכת אצילה וזרקוניה. החומר הראשון שהוזכר הוא הזול ביותר והאחרון הוא היקר ביותר. בחירת החומר תהיה מותנת בתקציב הכספים שיש ברשותכם.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה