אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) חדשות בריאות > לכנס רוקחים

כנס רוקחים ארצי


19.10.15
הצלחה גדולה לכנס רוקחים ארצי ביזמת המרכז הרפואי זיו
 
תחת הכותרת: "חידושים ומגמות בפרמקולוגיה המודרנית", התקיים לראשונה בצפון כנס רוקחים ארצי, ביזמת שירותי הרוקחות של המרכז הרפואי זיו ובשיתוף פורום מנהלי בתי-מרקחת של המרכזים הרפואיים הממשלתיים. בכנס לקחו חלק 120 רוקחים מובילים מישראל, מנהלי בתי-מרקחת מכל המרכזים הרפואיים בארץ, רוקחים מבתי-חולים והקהילה וסטודנטים לרוקחות.

בכנס, שארך שלושה ימים, התקיימו מגוון הרצאות של רוקחים, אנשי מחקר ופיתוח ורופאים, בנושאים של חדשנות רפואית, טיפולים חדשים, התפתחויות טכנולוגיות, דרישת משרד הבריאות לחוזה-איכות, אתגרי עתיד הרוקחות באקדמיה ועוד. כמו כן התקיימה הרצאת אורח של פרופ' דויד קינדר, מנהל בית הספר לרוקחות באוניברסיטת אוהיו בארצות-הברית.

בנוסף, במסגרת הכנס, נערכו דיונים על עתיד מקצוע הרוקחות בארץ, פיתוח הרוקחות הקלינית, על תרופות חדשות למחלות שונות כגון סרטן וסוכרת שהוכנסו לשימוש בארץ וסדנאות בנושאי אינטרקציה חיובית בין תרופות וסדנא בנושא נהלים של משרד הבריאות בהשתתפות הרוקח המחוזי של מחוז צפון של משרד הבריאות.

זוהיר פארג', מנהל בית המרקחת במרכז הרפואי זיו, שיזם והוביל את הכנס אומר כי, זו הפעם הראשונה בה נערך כנס רוקחות חשוב בצפון הארץ וההיענות של אנשי המקצוע היתה גבוהה. "בדרך כלל כנסים בתחום הינם במרכז הארץ, אך הפעם בשיתוף פורום מנהלי בתי-מרקחת בבתי-חולים, נערך הכנס בצפון באווירה רגועה ונינוחה שאפשרה קיום כנס מוצלח ופורה ביותר. הכוונה הינה להפוך את הכנס למסורת ולארח מידי שנה את הקולגות מכל רחבי הארץ לכנס מקצועי ברמה הגבוהה ביותר, המשלב הרצאות מקצועיות וחדשניות עם הנאה מהיופי והטבע שיש לצפון להציע" ציין פארג'.

עוד מוסיף פארג': "בשנים האחרונות חלה התקדמות מהירה בפיתוח תרופות חדשות שנכנסו לשימוש במרכזים רפואיים ברחבי הארץ ובמרכז הרפואי זיו ותחום הפרמקולוגיה התרחב למדי. המגמה כיום היא להכניס לשירות כמה שיותר רוקחים קליניים לבתי החולים ולפתח את התחום. "הכנס היווה הזדמנות מצויינת וקרש-קפיצה לשיתופי-פעולה רב-תחומיים בין המשתתפים, הן בפיתוח תחום הרוקחות והן במחקרים משותפים" אמר פארג'.

ד"ר סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיו מציין, כי הצלחת כנס הרוקחים הראשון של המרכז הרפואי זיו מצטרפת לפעילות אקדמית מגוונת של המרכז הרפואי זיו הכוללת כנסים באונקולוגיה, אורטופדיה, כירורגיה ועוד, שכבר הפכו למסורת בבית החולים.

עוד מוסיף ד"ר זרקא, כי שוק התרופות מתפתח בקצב מואץ ויש צורך להתעדכן בחידושים ובפיתוחים על בסיס קבוע והכנס היווה פלטפורמה מצויינת לצורך כך. "חברות התרופות עומלות רבות על פיתוח תרופות חדשות וטכנולוגיות רפואיות מתקדמות. הצורך להתעדכן בחידושים ובפיתוחים הינו הכרחי מבחינה רפואית-טיפולית, על מנת לדעת מהן אפשרויות הטיפול הטובות ביותר עבור כל חולה ועבור כל מחלה, אך גם מבחינה כלכלית, משום ששימוש נכון בתרופות יכול להביא לחיסכון כלכלי משמעותי למערכת הבריאות ולמדינה" ציין ד"ר זרקא.
 
בצילום:

1. משתתפי כנס רוקחות של המרכז הרפואי זיו.

אתר מרכז רפואי זיו - http://www.ziv.org.il


תגיות: לכנס רוקחים
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה