אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

ארכיון מאמרים >

התחדשות אסתטית באביב


17.03.10
טיפולים אסתטיים להתחדשות הפנים באביב
 
לקראת בוא האביב , עונת ההתחדשות והשינוי, מציעים ברשת מרפאות "כללית אסתטיקה " לנצל את חופשת הפסח להתחדש ולרענן את מראה הפנים, באמצעות טיפולים אסתטיים מגוונים להצערת עור הפנים וטשטוש והעלמת הקמטים, שאינם מצריכים החלמה ארוכה ומאפשרים קבלת תוצאות בזמן קצר.

עור פנים חלק וצעיר היווה מאז ומתמיד סמל לבריאות וליופי ומקור לשאיפתם של נשים וגברים רבים כאחד.עם השנים והבגרות נגרמים לעור נזקים רבים כתוצאה מחשיפה לקרני השמש , לעישון ולהתרחשותם של שינויים נפשיים ופנימיים .עור הפנים משתנה והשפעות הזמן והסביבה גורמים להזדקנותו ולהופעתם של קמטים וכתמים.

קמטי הפנים הקיימים נחלקים לשני סוגים: פעילים ויציבים.

הקמטים הפעילים – קמטי הבעה כגון קמטי זעף, דאגה וצחוק הנוצריםכתוצאה מפעילות שרירי הפנים ונפוצים יותר בחלק הפנים שמעל האף.

הקמטיםהיציבים - נוצריםעקב נפילת הפנים ונמצאים באזורי האף, השפתיים והסנטר.

הטיפול להחלקת והעלמת הקמטים על ידי הזרקות מבוצע על ידי רופא המאבחן את מצב הקמטים ומתאים את חומר ההזרקה או המילוי.

להלן סקירת הטיפולים החל מטיפולי הזרקות, המבוצעות על פי סוג הקמט , ועד לפילינג שטחי לרענון העור.

העלמת הקמטים הפעילים

הזרקות בוטוקס ודיספורט

אחת האפשרויות הפופולאריות ביותר להעלמת קמטים פעילים מתבצעת על ידי טיפול בבוטוקס. הבוטוקס מורכב מרעלן בוטולינום מסוג Aמוזרק בכמויות זעירות אל סיבי השריר, היוצרים את קמטי ההבעה,וגורם לשיתוקם. הטיפול בבוטוקס משמש להעלמת קמטי הבעה בעיקר באזור שבין הגבות, באזור המצח ובצידי העיניים, בחלק מהמקרים בהזרקת בוטוקס נוצרת עלייה של הגבות המקנה אפקט מתיחה ומראה פתוח ועגול באוזר העיניים. הטיפול בבוטוקס מבוצע על ידי רופא פלסטיקאי ,זמן הטיפול הינו קצר ואינו מצריך ניתוח. הטיפול הוא בעל אחוזי הצלחה גבוהים ולאחריו ניתן לחזור מייד לשגרת היום . התוצאות נשמרות לתקופה של שלושה עד שישה חודשים .כאשר קיימים קמטים עמוקים מאוד בין הגבות והמצח יש צורך להשתמש מלבד בוטוקס ודיספורט, גם בחומרים למילוי קמטים.

העלמת הקמטים היציבים

מילוי קמטים בחמרים טבעיים או סינטטיים לטיפול בקמטים יציבים משתמשים בחומרי מילוי על בסיס חומצה היאלורונית (המצויה באופן טבעי בגוף). מילוי הקמטים נעשה על ידי רופא פלסטיקאי באמצעות אלחוש מקומי והתוצאות הן מידיות .הטיפול מתאים למי שיש קמטים בהתהוות, החל מגיל שלושים ואילך. חומרי המילוי מוחדרים לשכבה התת-עורית על ידי הזרקה. קיימים מגוון חומרי מילוי טבעיים או סינתטיים, וניתן לחלקם להשפעה ארוכת טווח וקצרת טווח.

נפלאות החומצה "היאלורונית" - ג'ובידרם, רסטילן פרלן, היאלופורם - הינם תכשירים מבוססים על חומצה היאלורונית, חומר טבעי הקיים בשפע ברקמת החיבור בסחוס ובעור הנחשב יעיל ובטוח,אינו גורם לרגישות יתר ועל כן אינו מצריך בדיקת אלרגיה לפני הטיפול. תכשירים אלה מתאימים בעיקר למילוי קמטי הבעה הקיימים משני צידי האף והפה, למילוי הקמטים שבין הגבות ולמילוי השפתיים. התוצאה הינה מיידית ונמשכת בממוצע 6 חודשים.

הזרקת רסטילן - חומר מילוי
רסטילן נחשב מזה 10 שנים כחומר מילוי הקמטים המוביל בעולם - הוא מורכב מחומר טבעי המיוצר בגוף ונספג בעור ללא תופעות לוואי. עם הגיל הולך ופוחת תהליך ייצור החומצה ההיאלרונית בגוף, הטיפול בהזרקת רסטילן ממלא את אובדן הנפח והלחות בעור. במהלך הטיפול מזריקים ג'ל קריסטלי שקוף לתוך העור בכמויות קטנטנות, באמצעות מחט דקה במיוחד. לרסטילן אפקט מתמשך לעומת מוצרים אחרים. הטיפול ברסיטלן הוא קל ומהיר ותוצאותיו מיידיות.

סוג נוסף הוא רסיטלן טאצ' המיועד למילוי קמטוטים עדינים וקמטים שטחיים באזורים עדינים, כגון צידי העיניים וקמטוטי עישון בצידי השפתיים או קמטי הבעה.

רדיאנס

חומר מילוי המתאים רק לקמטים העמוקים מיוצר מקולגן מהחי ומחזיק מעמד שנה וחצי עד שנתיים .

טיפול לרענון העור באמצעות פילינג שטחי

באמצעות פילינג שטחי מבוצע קילוף שטחי של השכבה העליונה של העור המביא לחידוש השכבות העליונות בעור . בקרב אנשים מבוגרים הקילוף השטחי משפר את מראה וצבע העור והופך אותו מצהוב וחסר ברק לוורוד רענן וחלק יותר ,ובנוסף מבצע הקילוף הפחתה מסויימת בקמטים העדינים, כל זאת כמעט ללא תופעות לוואי. מאחר שפילינג שטחי גורם רק לאודם קל של העור למשך יומיים שלושה ניתן לבצע אותו כטיפול סופשבוע. הטיפול מבוצע על ידי רופא במרפאה ונמשך כ-20 דקות. תוצאות טובות מושגות גם בנשים עם עור כהה יחסית. הפילינג שטחי יכול להתבצע בכל עונות השנה במידה ונמנעים מחשיפה לשמש. למרות פשטות הביצוע של הטיפול חשובים במיוחד האבחון הרפואי המדויק של העור, כמו זה המבוצע במרפאות " כללית אסתטיקה " והתאמת אופי וחוזק הטיפול באופן אישי לכל מטופל.
 
מאת :ד"ר דין עד אל, מומחה בכירורגיה פלסטית,המנהל הרפואי של רשת " כללית אסתטיקה" , ראש המחלקה לכירורגיה פלסטית ויחידת הכוויות במרכז הרפואי רבין מקבוצת כללית

 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה