אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
פרופ' משה שטרנפלד
רפואה סינית מסורתית.

רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) רפואה משלימה > הומאופתיה

הומאופתיההומאופתיה הינה שיטת ריפוי חדשה יחסית אשר פותחה ע"י ד"ר סמואל הנמן במאה ה-18 בגרמניה

את תוצאות המחקר שלו פרסם ד"ר סמואל הנמן לראשונה בשנת 1796 ובשנת 1810 יצא לאור ספר שלו בשם Organon der Heilkunst . בספר זה הציג ד"ר סמואל הנמן את עקרונות ההומאופתיה. הספר כה הכעיס את הממסד הרפואי הגרמני שהנמן פוטר מתפקיד המרצה באוניברסיטת לייפציג, אך למרבה המזל, התקבל כרופא החצר אצל דוכס מקומי.

מה הם עקרונות ההומאופתיה ?

1. "דומה מרפא דומה". מחפשים חומר שגורם סימפטומים דומים לסימני המחלה ונותנים אותו לחולה. למשל לאדם שקיבל מכה והמקום התנפח, ניתן לתת חומר מעוקץ דבורים. הרי עוקץ דבורים גורם בדרך כלל להתנפחות.

מכאן נגזר שם הטיפול "הומאו" = דומה, "פתיה" = מחלה, כלומר דומה בדומה ירפא. מניחים שבגוף האדם יש כוח חיות וההאנרגיה של התרופה מסוגלת לגייס את אנרגיית החיות, להמריץ אותה ולנצח את המחלה.

2. ההומאופתיה גורסת שקודם יש לטפל בשורש הבעיה כלומר לטפל בבעיה הפנימית ורק בסוף בבעיה החיצונית.

3. המינון התרופתי הינו מינימלי. ככל שכמות התרופה קטנה יותר, היא תספג ע"י הגוף ביתר קלות. בעוד שכמויות גדולות נדחות ע"י הגוף. שמים טיפה אחת של חומר מרפא ל - 99 חלקים של משקה כהלי ומנערים. אחר כך נוטלים טיפה אחת מתרכובת זו ומוהלים אותה שוב ב - 99 חלקים של נוזל כהלי ומנערים. תהליך זה חוזר על עצמו מ-6 עד 12 פעמים. טוענים שככל שהחומר מדולל יותר, השפעתו חזקה יותר על כוח החיות של החולה. תרופות הומאופתיות מיוצרות מחומרים שונים מהטבע: צמחים, מינרלים, מתכות, מלחים ועוד.

ריפוי הומאופתי נטול תופעות לווי ובטוח מאוד. אולי זו הסיבה שמשתמשים בשיטה זו כל כך הרבה בריפוי ילדים ותינוקות. על כל פנים האבחון ע"י רופא הומאופתי מתבצע בזהירות ובקפדנות מירבית. מוצאים את התרופה לא למחלה אלא לחולה ספציפי בהתחשב במכלול הסימנים הגופניים והרגשיים שלו. הרופא יקח בחשבון את ההיסטוריה הרפואית של המטופל ואף את ההיסטוריה הרפואית של משפחתו, אירועים טראומטיים במהלך חייו, העדפות טעם שלו, אופי המטופל, מצבו הרגשי והנפשי ועוד.
הומאופתיה נפוצה כעת בכל העולם ומקובלת מאוד גם בארץ. את התרופות ניתן לרכוש בבתי מרקחת אשר מתמחות בייצור תרופות הומאופתיות.
 
 

 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
מאמרים נלווים

 
הומאופטיה והפסקת מחזור חודשי
האם תחליפי הורמונים פיתרון טוב ?
לפרטים נוספים...
 

 
מהי הומאופתיה קלאסית?
שיטה עדינה, ללא כימיקלים ותופעות לוואי המעוררת את כוחות הריפוי הקיימים בנו לפעול בעוצמה וביעילות
לפרטים נוספים...
 

 
הלם קרב ופוסט טראומה אצל מבוגרים והשפעתם על ילדיך
פחדים, חרדות דיכאון דלוזיות. אובססיות הן שינה מלאה בסיוטים. הם רק חלק מהתופעות אותן חווה האב שחזר ממלחמה עקובה מדם. האם שהייתה נוכחת בפיגוע או הילד שחי בצל אזעקות חוזרות ונשנות. קושי חברתי, לימודי...
לפרטים נוספים...
 

 
כיצד מכינים תרופה הומאופתית (Video) לפרטים נוספים...
 

 
הומואפתיה על קצה המזלג
בעשרים השנים האחרונות החלה התעניינות מחודשת בשיטת טיפול ההומואפתית והיא צוברת לה חסידים רבים ברחבי העולם
לפרטים נוספים...
 

 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה