אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
פרופ' משה שטרנפלד
רפואה סינית מסורתית.

רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) רפואה משלימה > שיטת לוסקי

שיטת לוסקי


08/12/08
כל החיים אנו נמצאים בתהליך של אימון אישי – אנו מאמנים את עצמנו לחיים מהרגע בו אנו לוקחים את השאיפה הראשונה והכואבת בבואנו לעולם, ועד הנשיפה האחרונה ומלאת השלווה בעוזבנו את גופנו. במה אנו מתאמנים? ובכן – זו שאלה המופנית לכל אחד ואחת. על מה את מתאמנת? על מה אתה מתאמן?

כל החיים אנו נמצאים בתהליך של אימון אישי – אנו מאמנים את עצמנו לחיים מהרגע בו אנו לוקחים את השאיפה הראשונה והכואבת בבואנו לעולם, ועד הנשיפה האחרונה ומלאת השלווה בעוזבנו את גופנו. במה אנו מתאמנים? ובכן – זו שאלה המופנית לכל אחד ואחת. על מה את מתאמנת? על מה אתה מתאמן?

לכל אדם יש 32 אינטליגנציות בארבעה רבדים המהוות את פרופיל האישיות המורחב, שכולל את היכולות הגופניות, הרגשיות, השכליות והרוחניות שלו. את האינטליגנציות האלה אנו מאמנים ומשכללים לאורך החיים, או שאנחנו חוסמים ומצמצמים אותן.

אנחנו יכולים להתאמן על אמונות שמביאות אותנו לצמיחה והתפתחות בחיים, כמו שאנו יכולים להתאמן על אמונות שמביאות אותנו להתדרדרות ומפח נפש בחיים. האימון הוא חלק בלתי נפרד מכל רגע בחיינו. אסביר זאת בפשטות:

תינוק בא לעולם ושומע את הוריו שמחים ונרגשים על בואו – הוא מתחיל להתאמן באהבה.

תינוק בא לעולם ושומע את הוריו מתלוננים וחוששים מבואו – הוא מתחיל להתאמן בפחד.

בכל יום ובכל רגע אותו תינוק ממשיך להתאמן על אמונות של אהבה, או של פחד – הכל בהתאמה למסרים ולתחושות שהוא חווה מהסביבה.

בהמשך החיים התינוק גדל ומגיע לבית הספר, שם הוא מתאמן על הידמות לאחר, מתאמן על שינון מידע, מתאמן על חיבור תחושת הערך העצמי שלו לציון שמקבל על רמת שינון המידע שהונחל לו.

לאורך הדרך הוא מתאמן על דברים רבים נוספים – כשהוא בא הביתה ושומע מהוריו ברכת שלום אוהבת, הוא מתאמן באהבה. כשהוא הוא שומע נזיפה על דבר כזה או אחר, הוא מתאמן בפחד, ובהנמכת ערך עצמי.

אותו ילד גדל ומגיע לנעורים וממשיך להתאמן בשיעורים היומיומיים שלו, ובהתאמה למה שהסביבה הקרובה והרחבה מנחילה לו. נער אשר משקיע זמן רב בצפייה בתכנים של אלימות, מאמן את עצמו לאלימות. נערה אשר משקיעה זמן רב באופנה ודוגמנות, מאמנת את עצמה להפרעות אכילה ודימוי גוף נמוך.

וכך אנו ממשיכים לאמן את עצמנו לאורך החיים מידי יום ורגע.

אימון בשיטת לוסקי נועד לשכלל ולפתוח את הערוצים, או האינטליגנציות שאימנו לשלילה לאורך השנים. כאשר אדם מתאמן על זוגיות חסרת אהבה ורגש דרך התבוננות בהוריו לאורך גיל הילדות וההתבגרות, סביר שיתקשה ביצירת מערכות יחסים המספקות מבחינה רגשית, ויש צורך לאמן את אינטליגנציית האהבה, את אינטליגנציית התשמיש ואת אינטליגנציית הרצון לתת שלו, על מנת שיוכל לפתח מערכת יחסים ראויה, אשר תוביל אותו להגשמה ברובד המשפחתי.

האימון נחלק לארבעה רבדים, אשר מכילים את כל 32 האינטליגנציות:

  1. אימון דרך הגוף – 12 החושים
  2. אימון דרך הרגש – 10 הכוחות הפנימיים
  3. אימון דרך השכל – 7 המורים
  4. אימון דרך הרוח – 3 הרצונות
  • ארבעת הרבדים מתחלקים תמיד לשני צדדים: אהבה או פחד

הנכם מוזמנים לקרא עוד על שיטת לוסקי ו 32 האינטליגנציות באתר אור הלב – אימון אישי

בברכה,

אופיר סלע L.M.D


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה