אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) מחקר רפואי > לראשונה בישראל - כאב בשליטה

לראשונה בישראל - כאב בשליטה


09.09.08
מדטרוניק משיקה בישראל את "ריסטור אולטרה "RestoreULTRA™ - הנוירוסטימולטור הנטען הזעיר ביותר לטיפול בכאב נוירופטי כרוני
 
· המכשיר הזעיר המושתל מאפשר לחולה הסובל מכאב נוירופטי כרוני, לשלוט בתרפיה שלו באמצעות שלט חדשני המתאים בכל עת את הגירוי החשמלי לפעילויות יומיומית מגוונות.

· ההשתלה הראשונה בישראל בוצעה במרכז הרפואי רמב"ם ובימים אלה מבוצעות השתלות נוספות במרכז הרפואי ת"א( ע"ש סוראסקי) ובמרכז הרפואי "שיבא".

חברת מדטרוניק הודיעה על השקה באירופה ובישראל של "ריסטור אולטרה" RestoreULTRA™ - המכשיר החדשני הזעיר, הדק והחזק ביותר לטיפול בכאב עצבי כרוני עמיד של הרגליים ו/או הגב.

המערכת פותחה ע"י חברת מדטרוניק, החברה המובילה בעולם בתחום הטכנולוגיות הרפואיות, בשיתוף עם רופאים.המערכת מבוססת על מכשיר- נוירוסטימולטור המחובר לאלקטרודות המושתלות בעמוד השדרה בחלל האפידורלי, ומעבירות גירוי חשמלי לשורשי העצבים. מטרת הגירוי החשמלי היא לחסום מעבר של מסרים של כאב ממערכת העצבים ההיקפית אל המוח.

מערכת "הריסטור אולטרא" הזעירה ממוקמת מתחת לעור באזור הגב התחתון.

בניגוד לטיפולים כירורגיים אחרים בכאב כרוני, השתלת הנוירוסטימולטור הינה טיפול הפיך.

המערכת קיבלה השנה אישור שיווק באירופה (CE Mark) לטיפול בכאב כרוני ואישור ה-FDA.

מערכת "הריסטור אולטרא"- ניתנת להטענה והינה המערכת המתקדמת ביותר מבין המוצרים ממשפחת RESTORE של חברת מדטרוניק. מדובר בנוירוסטימולטור נטען בעל 16 אלקטרודות, הקטן והדק ביותר .

למכשיר זה ישנה פונקציה ייחודית של תכנות ע"י המטופל TARGETmyStim™, המאפשרת למטופל שליטה טובה יותר מאי-פעם בתרפיה. לראשונה, יכול המטופל לשלוט לא רק בעוצמת הגירוי של התרפיה, אלא אף על מיקום הגירוי, למעלה ולמטה לאורך האלקטרודות המושתלות, וכך להתאים בצורה אופטימלית את מיקום הגירוי החשמלי.

למי מתאים הטיפול ?

הנוירוסטימלטור "ריסטור אולטרה" מתאים לטיפול בחולים עם כאב עצבי כרוני מורכב ומפושט ברגליים ו/או בגב, בחולים עם כאב עצבי הנגרם ע"י מחלות כלי דם פריפריים, ובחולים הסובלים מתעוקת חזה (אנגינה פקטוריס) עמידה לטיפול.

יתרונות הטיפול בנוירוסטימולטור- "ריסטור אולטרה":

טכנולוגיה רפואית מזערית: למכשיר החדש מספר יתרונות על-פני המכשירים הקיימים. מדובר במכשיר הקטן והדק ביותר המותאם בהנדסת אנוש, ועל כן נוח ולא בולט באזור ההשתלה. בנוסף, למכשיר ישנה עוצמה חזקה יותר ולכן הוא מאפשר טיפול לתקופות זמן ארוכות יותר, וטעינה תכופה פחות.

יתרונות אלו יקלו הן על המטופלים והן על הרופאים המטפלים. יכולת הפחתת הכאב טובה יותר מהקיים, בעיקר עבור מטופלים הצורכים אנרגיות גבוהות וזקוקים לגירוי חזק. המומחים מקווים כי יצליחו לעזור לחולים רבים עם כאב כרוני לשלוט בתסמינים באמצעות גירוי של חוט השדרה בעזרת המערכת.

נוחות ושיפור איכות חיי המטופלים: בעת הטענת המכשיר מתאפשרת ניידות של המטופל והמשך תפקוד שגרתי, ע"י הצמדת המטען לאזור הבטן באמצעות חגורת ההטענה.. אין צורך להשבית פעילות, המטופל אינו נדרש לשבת ליד שקע החשמל.

יכולת הפחתת הכאב טובה יותר: בהשוואה למכשירים קיימים, הפרמטרים השונים של עצמת הגירוי גבוהים יותר והמרווחים בין ההטענות ארוכים יותר.

החולה שולט בתרפיה שלו ובתסמיני הכאב: בנוסף על שתי הפונקציות הגברת/הפחתת עוצמת הגירוי החשמלי, וכיבוי/ הדלקת הנוירוסטימולטור, הפונקצייה הייחודית TARGETmyStim™, מאפשרת למטופל לשנות את מיקום הגירוי החשמלי, ובכך להתאים טוב יותר את הטיפול לצרכיו. בנוירוסטימולטורים אחרים פונקציה זו נשלטת ע"י הרופא המטפל בלבד.

חסכון בהגעה לביקורת במרפאה: לראשונה במערכות נוירוסטימולציה, הפונקציה החדשנית והייחודית TARGETmyStim מאפשרת למטופל לשנות את מיקום הגירוי החשמלי בעצמו, באמצעות שלט רחוק מתוחכם עם תצוגה גרפית נוחה, בעל 16 תוכניות מגוונות, יכול המטופל לכוונן את הגירוי לאזורי כאב ספציפיים לאורך חוט השדרה להגביר או להפחית את עוצמת הגירוי החשמלי.כך למשל, יכול המטופל לשלוט בכאב, ע"י תכנות עוצמת גירוי בעת ישיבה, ריצה, תכנות לרגל ימין או שמאל וכד. התאמות אלו תאפשרנה למטופל להתאים באופן אישי את הטיפול לכאב. עד כה פונקציה זו היתה זמינה לתכנות ע"י הרופא והצריכה ביקור במרפאה.

אודות מחקר PROCESS
 
תוצאות מחקר PROCESS מחקר רב-מרכזי בנושא טיפול נוירוסטימולטורי פורסמו לאחרונה בכתב העת הרפואי-PAIN. זהו המחקר הגדול ביותר שנעשה בתחום. במחקר נערכה השוואה בין טיפול בנוירוסטימולטור בשילוב עם טיפול תרופתי קונבנציונאלי אל מול טיפול תרופתי קונבנציונאלי בלבד. המחקר נערך בקרב חולים עם כאב ברגל ו/או כאב גב נוירופטי, שנמשך שישה חודשים לפחות. במחקר זה נמצא כי שיעור הפחתת הכאב בקרב החולים שהושתל בגופם נוירוסטימולטור, היה גבוה יותר משיעור הפחתת הכאב בקרב קבוצת החולים שטופלו ע"י טיפול תרופתי בלבד (48% לעומת 9% בהתאמה). כמו כן, עולה מהמחקר, כי השיפור במדדי איכות החיים בקרב קבוצת החולים עם הנוירוסטימולטור היה משמעותי ב- 7 מתוך 8 מדדים שנבחנו, לעומת הקבוצה השנייה.

ההשתלה הראשונה בישראל בוצעה במרכז הרפואי רמב"ם ובימים אלה יבוצעו השתלות נוספות במרכז הרפואי ת"א ( ע"ש סוראסקי ( ובמרכז הרפואי "שיבא".

יהודית גל, מנכ"ל מדטרוניק מציינת :ה – Restore Ultra הינה הטכנולוגיה המתקדמת נוירוסטימולטור מבית מדטרוניק , המסייעת לחולים המתמודדים עם כאב כרוני , ומאפשרת לחולים לשלוט בכאב ובכך לתת את המענה המיטבי.לאחרונה התפרסם בעיתון "PAIN" , עדויות רבות המחזקות את התועלת הרבה של מערכות נוירוסטימולטורים , לטיפול בכאב כרוני. אני מברכת על אישור מערכת ה Ultra בישראל".


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה