אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
פרופ' משה שטרנפלד
רפואה סינית מסורתית.

רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) רפואה משלימה > טארוט

התורה של הטארוט


4.2.08
קלפי הטארוט משמשים עבורנו כמראה המשקפת לנו את עצמנו וקוראים לנו לקחת אחריות על חיינו ולבחור בדרך של שינוי והתפתחות
 
קלפי הטארוט עוזרים לנו להתחבר אל עצמנו, להיות מודעים למי שאנחנו באמת, להבהיר לנו מדוע אנו תקועים ולסייע לנו למצוא לעצמנו נתיבי אנרגיה נכונים יותר, אם רק נלמד להאמין בהם ולבטוח בחכמתם
 
אם נרצה לסכם במשפט אחד מהם קלפי הטארוט ובמה הם תורמים לאדם הנעזר בהם, אפשר לומר כי הקלפים הללו הם כלי לצמיחה ולהתפתחות פסיכולוגית ורוחנית.
וזאת למה? – משום שקלפי הטארוט בציורים העשירים והמגוונים שלהם, בסמלי הטבע, הדתות השונות והמיתולוגיה השזורים בהם, בצבעים ואפילו בנומרולוגיה ובאסטרולוגיה הקשורים אליהם, מספרים לאדם המתבונן בהם את סיפור חייו מלידה למוות, או בשפה הרוחנית – מבורות להארה.
המילה טארוט- או בשמם העתיק טארו - מזכירה את המילה תורה בעברית. ואכן הקלפים אוצרים בחובם חכמה עתיקת יומין של סודות ותובנות רוחניות.
כל קלף הוא אנציקלופדיה של חוכמה רוחנית הנוגעת בתחנות חייו של האדם לאורך כל תהליך הגדילה וההתפתחות שלו.
הקלפים החשובים בחפיסה הינם 22 קלפי הארקנה הגדולה (הסודות הגדולים), המדברים על נושאים כגון: התחלות חדשות, תקשורת, תת מודע, אהבה ונתינה, שליטה ואחריות, זוגיות כמנוף להתפתחות ועוד נושאים הקשורים כולם למסע הצמיחה וההתפתחות של כל אדם במהלך חייו.
מקורם של הקלפים במצרים העתיקה שם הם שימשו לתהליכי חניכה של המתקדשים בדרך הארוכה עד להתקדשותם וחניכתם הרוחנית. אז לא היו הקלפים קיימים בצורתם הנוכחית, אלא סמליהם, צבעיהם ומוסיקה המאפיינת אותם היו מפוזרים ב-22 חדרים וכל תלמיד רוח היה עובר מחדר לחדר בפירמידות העתיקות הללו, חווה את רוח הקלפים ולמד בצורה זו את הנושאים הטמונים בהם.
המילה טארוט מזכירה גם את המילה רוטציה, דהיינו גלגל.
ואכן, הקלפים מלווים את האדם בגלגל חייו העמוס מבחנים פיזיים, נפשיים ורוחניים ובתהליכי המודעות והצמיחה שהוא עובר בחייו.
כך שהטארוט ממזגים בין חוכמה לחיים ומעניקים לנו חוכמת חיים.
אם נשכיל למזג את החוכמה הרוחנית שניתן לשאוב מהם ולהכניסה לתוך עולמנו החומרי- מעשי נוכל לקבל מהקלפים מידע, הדרכה והמלצה לעתיד.
הקלפים משקפים לנו את עצמנו ומדריכים אותנו באותהסדנה להתפתחות שנקראת- חיינו.
כמו שאומר הפתגם:"העין רואה הכל חוץ מאשר את עצמה" - קלפי הטארוט משמשים לנו כמראה כיצד למצות טוב ונכון יותר את הפוטנציאל הטמון בכל אחד מאיתנו ולהתמיר (להגביה) את כוחותינו, איתם הגענו לגלגול הזה.
כל אחד יכול להזדהות עם קלפי הטארוט –המתבונן בהם רואה מצבים שונים מחיי היומיום המוכרים לו, חלקם מזכירים יותר התרחשויות פיסיות וחלקם התרחשויות רגשיות.
תמונות הטארוט מעלות אצל האדם אינפורמציה החבויה בתת המודע שלו אל המודע. כמו שאומר הפתגם:"תמונה אחת שווה אלף מילים".
כשמושגת מודעות אזי יכול האדם להבין טוב יותר את מצבו ולבחור את נתיבי האנרגיה שישרתו אותו בצורה הטובה ביותר לקראת מסעו הארוך להתפתחות ולמודעות.
מטרת חייו של האדם המודע הינה גדילה וצמיחה ובחיינו אנו צוברים הצלחות וכישלונות כאחד, תקופות שפע ותקופות משבר האופייניות לכל גיל ותקופה בחיים.
אבל, דווקא מצבי המשבר הם אלו המאפשרים לנו יותר מכל לגייס כוחות חדשים, ללמוד ולהפנים לקחים ומסקנות ולצאת מהמשבר מחוזקים ומפותחים יותר. בשפה הרוחנית אנו אומרים כי עלינו להבין את "השיעור שלנו" – את הסיבה לכך שמצב המשבר קרה ומהם השינויים שהמשבר הזה קורא לנו לעשותם.
לכן, הפתגם "הכל צפוי והרשות נתונה" – חשוב כל כך ומתאים לדרך עבודתי עם הטארוט. אין טוב או רע בטארוט, אלא יש שיקוף של מצב, כשעל האדם מוטלת חובת הבחירה ועקרון החופש האישי לבחור באיזה דרך הוא רוצה ללכת, לאן הוא רוצה לפנות בצומת שהביאו אותו חייו אליה.
לכן, ניבוי העתיד בטארוט אינו נכון לדעתי, משום שהוא גוזל את אותו חופש הבחירה מהאדם.
הטארוט משקפים, מאירים, מסבירים ונותנים המלצה על מה דרוש לאדם לעבוד מבחינה מעשית, נפשית או רוחנית.
התובנות העולות מהקלפים מכוונות לקחת את האדם קדימה מתוך הסתכלות של מודעות לשיפור איכות חייו והתמרה של כוחותיו הנפשיים והרוחניים. הקלפים יכולים להצביע על כישרונות ויכולות חיוביים וייחודיים שיש לאדם ובד בבד להציף אצלו את אותם מקומות הדורשים תיקון. אותם מקומות בהם הוא מאבד אנרגיה ואשר מעכבים אותו בדרכו ההתפתחותית.
כך שהקלפים הם יכולים להמליץ גם לאדם להיעזר בכוחותיו ובמשאבים הפנימיים הקיימים כבר אצלו, ואולי אינו מודע להם או אינו מעריך אותם מספיק, לשימוש לעזרתו.
בעיני, כמטפלת פסיכו-רוחנית וכמורה לקלפי טארוט המטרה העומדת מול עיני בלימוד הקלפים הינה ברורה וחד משמעית – ליצור אצל האדם החווה את הקלפים שינוי והתפתחות. כך, שהידע הינו חשוב ומהווה בסיס לאותו מסע רוחני להתפתחות ולמודעות, אבל לא פחות חשוב ואפילו יותר הוא מה התלמיד עושה עם הידע שרכש – כיצד הוא משתנה – מה נפתח ברגשותיו, מה השתנה בתהליכי חשיבתו, האם כוח הרצון שלו התחזק ונעשה ממוקד יותר לדרך המתאימה לו, האם המודעות הרוחנית התרחבה, האם האינטואיציה התחדדה ועתה היא משרתת אותו טוב יותר בתהליכי קבלת החלטות ובהתנהלותו בחיים.
באותה סדנה להתפתחות בה אנו צועדים מיום היוולדנו אנו פוגשים בדרכנו כלים ואמצעים שיכולים לשקף לנו את עצמנו לעצמנו לטוב ולרע.
צירוף מופלא כזה בין מאורעות חיינו לבין תובנות גבוהות של מודעות המתקבלות מהקלפים הם הם יוצרי השינוי הנחוץ כל כך לשיפור איכות חיינו בתחומים השונים.
 
צביה טורקניץ, בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית, יועצת פסיכו-רוחנית ומתמחה בקלפי טארוט
טל:050-6616702  מייל:boazt@012.net.il         


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה