אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

בית הספר לרפואה באוניברסיטת אריאל


17.5.20
לימודי רפואה באריאל

רבים, ובוודאי ישראלים, חולמים על עתיד כרופאים. עד לפני מספר שנים ניתן היה ללמוד בישראל לימודי רפואה רק באחת מ – 4 אוניברסיטאות, בלימודים לבוגרי תיכון שנמשכו 7 שנים. סיפי קבלה גבוהים מאד ומכסות המתקבלים נמוכות מאד. לפני מספר שנים פתחו אוניברסיטת אריאל, ושתי אוניברסיטאות נוספות בתי ספר לרפואה הפועלים במתכונת הנהוגה בארה"ב. כלומר לימודי תואר ראשון אחרי לימודי רפואה בתוכנית 4 שנתית.

אם אתם מעוניינים להירשם ללימודי רפואה ואתם מתלבטים היכן ללמוד, או אם ניסיתם להתקבל לרפואה ולא עלה בידכם כדאי לכם להכיר את בית הספר לרפואה באוניברסיטת אריאל.

לימודי רפואה באריאל

תוכנית הלימודים בבית הספר לרפואה על שם אדלסון באוניברסיטת אריאל מתקדמת וחדשנית, וייעודה להכשיר שישלבו ידע מעמיק במדעי הבסיס ברפואה הקלינית ותרגומם לקבלת החלטות בחולה הפרטני, תוך הטמעת תקשורת רפואית נכונה, אמפטיה ויחס אישי לחולה ולמשפחתו. מושם דגש על הכשרת הרופא לטיפול כוללני כחולה תוך ראיית כל צרכיו.

ייחודו של בית הספר לרפואה באריאל, כאוניברסיטה שחורטת על דגלה הנחלת רוח חדשה באקדמיה, הוא לימוד לעומק של רפואה מותאמת אישית (עם העמקה בלימודי ביולוגיה מולקולרית, גנטיקה וביו-אינפורמטיקה) וזאת לצורך הכשרת רופאים שיוכלו לתפקד בעידן המידע הרפואי המתעצם. כמו כן יושם דגש על הכוונת הסטודנטים ללמידה עצמית מתמדת, ליזמות ולחדשנות.

מה לומדים בתוכנית ה-4 שנתית?

במסגרת לימודי רפואה באריאל הסטודנטים רוכשים ידע מקיף ומעמיק במגוון רחב של נושאים. בין היתר לומדים בשנה הראשונה נושאים ותחומים כגון: היסטולוגיה, ביולוגיה מולקולרית, גנטיקה רפואית, אנטומיה ואמבריולוגיה, פיזיולוגיה כללית, פרמקולוגיה, חינוך רפואי אתיקה ומשפט. בשנה השנייה לומדים נושאים כמו מערכת העיכול, מערכת הלב וכלי הדם, מערכת העצבים, מערכת הרבייה, מערכת השלד, אונקולוגיה והמטולוגיה ועוד.

בשנה השלישית והרביעית מתמקדים בהוראה קלינית ליד מיטת המטופלים (חולים), שוהים במחלקות שונות בבית חולים, משתתפים במפגשים לימודיים בנושאי מקצוענות ברפואה, אתיקה בעולם הרפואה, תקשורת ועוד.

מסלול להכשרת רופאים שיהיו שותפים בקידום תחום הרפואה

החזון של בית הספר ללימודי רפואה באוניברסיטת אריאל הוא להכשיר את הדור הבא של הרופאים על מנת שיהיו שותפים בהובלה של תחום הרפואה בארץ ובעולם. כאמור מדובר במסלול 4 שנתי המיועד לבעלי תואר ראשון שסיימו בהצלחה את קורסי הליבה המחייבים ועומדים בתנאי הקבלה.

הלימודים ה-4 שנתית דומה למסלולי הלימוד באוניברסיטאות מובילות אחרות.

מועמדים אשר אינם בעלי תואר ראשון מתחילים הלימודים במחלקה לקדם רפואה באריאל, היחידה מסוגה בארץ. מועמדים בעלי תואר ראשון אשר לא סיימו את כל קורסי הליבה, או מקצתם, בציון מתאים יכולים להשלים לפני הרשמתם ללימודים התוכנית מיוחדת.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה