אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

המרכז הרפואי שיבא יישם פתרון ממוחשב לניהול איכות


27.5.19
המרכז הרפואי שיבא יישם פתרון ממוחשב לניהול איכות בבקרות אחיות כלליות במחלקות בית החולים באמצעות טופ סולושיינס

טופ סולושיינס סיימה בהצלחה הטמעה של פתרון פורטל תיק אחות כללית במרכז הרפואי שיבא, המאפשר לאחיות הכלליות לבצע תיעוד נתונים עדכניים, בקרות ליד מיטת המטופל במגוון מחלקות ויחידות באמצעות טאבלט עם סיווג של יום ושעה ואפשרות עריכה. פתרון נמלה+ של טופ סולושיינס הוא פתרון ייעודי שנגזר מעולם יישום הבקרות. הוא מאפשר לאחיות הכלליות לעבור במחלקות ולבצע בתהליך מסודר ומובנה באמצעות טאבלט תיעוד נתונים עדכניים ודיווח און ליין לגורמים הרלוונטיים על ליקויים וחוסרים במגוון מחלקות ויחידות. כך יכול צוות בית החולים לדעת לאורך כל היממה כי כל הציוד במחלקה וליד מיטת החולה מלא ותקין.

הדיווחים מן המחלקות השונות של בית החולים מועברים למנהלי המרכז הרפואי ובעלי עניין רלוונטיים בזמן אמת אשר יכולים לצפות בדיווחים השונים, לטפל בליקויים וחוסרים בזמן אמת ולהפיק דוחות חכמים בחתכים שונים. התיעוד נעשה עם סיווג של יום ושעה שבוצעה הבקרה ועל ידי מי היא בוצעה עם אפשרות לעריכת הדיווחים על פי הרשאות.

מערכת נמלה+ מאפשרת לייצר באופן פשוט טפסי דיווח שונים המותאמים למחלקות השונות. כיום קיימים במרכז הרפואי עשרות טפסים כאשר בכל טופס יש רשימת פרמטרים שהאחות הכללית נדרשת למלא ולדווח. בטרם יישום מערכת נמלה+ פעלה במרכז הרפואי שיבא מערכת אחרת שהיתה מסורבלת, לא מותאמת לצרכי הבקרה ולא גמישה בייצור הטפסים והדוחות.

פרויקט יישום מערכת נמלה+ נוסף למספר פרויקטים ליישום מערכות ניהול ובקרה שביצעה טופ סולושנס, ביניהם יישום מערכת הערכת עובדים, מערכות אקרדיטציה ובקרות, סקרים פנימיים וסקרי מטופלים.

לדברי יוליה בויקיס , מרכזת הבטחת איכות הטיפול במרכז הרפואי שיבא: "אחת המטרות של יישום המערכת היא לייצר סטנדרטיזציה של תיעוד נתונים וביצוע בקרות לאיתור ליקויים במחלקות השונות בזמן אמת. בעזרת מערכת נמלה+ פותח "פורטל אחיות כלליות" באמצעותו אנו יכולים לצפות בדוחות מתקדמים, לאתר ליקויים בזמן אמת ולהעביר משוב לאחיות אחראיות בשטח. הכניסה למערכת מותנת באימות המשתמש ובכך נמנע כפילויות בדיווח".

בויקיס ציינה עוד כי "המרכז הרפואי שיבא מופיע ברשימת 10 בתי החולים הטובים בעולם. בשיבא אנו מאמינים שהמטופל הוא במרכז והמערכת הזו מסייעת לנו ליישם את התפיסה הזו ולספק למטופלים את השירות הטוב ביותר".

לדברי גלעד בק-לביא, מנהל פרוייקטים בטופ סולושיינס: "פורטל תיק אחות כללית הינו כלי לתיעוד מידע של הפעילות במחלקות השונות, איתור פערים והתערבות של הגורמים בהנהלה בהתאם. המערכת משלבת דוחות מתקדמים המצביעים על הליקויים המרכזיים שעלו במחלקות השונות ויכולת עריכה של בקרות בהתאם לעדכון מהשטח".

בק-לביא הוסיף: "פתרון ניהול הבקרות בשיבא נוסף לקשת רחבה של פתרונות שיישמנו במרכז הרפואי שיבא, ובכלל זה מערכת להערכות עובדים, סקרים פנימיים וסקרי מטופלים. טופ סולושיינס מבית טופ גרופ מתמחה בפיתוח תוכנות חכמות לפישוט תהליכים עסקיים. יש לנו ניסיון רב ביישום פתרונות לניהול בקרות, ניהול סקרים וניהול סיכונים בבתי חולים. נמלה הינה מערכת של הערכה ומשוב ארגוני בעלת טכנולוגיה ייחודית לניהול סקרי בקרות רפואיים. המערכות לניהול סיכונים, בקרות, פרומס וסקרי מטופלים מוטמעים בבתי החולים המובילים ומאפשרים ניהול איכות הטיפול והשירות, מדידה ומענה על ליקויים בזמן אמת מהשטח".


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה