אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) מחקר רפואי >

הצפת ערך משמעותית באליום


4.6.18
קבוצת משקיעים המתמחים במדעי החיים השקיעו באלווטיקס כ-3.2 מיליון שקל לפי שווי של 35 מיליון שקל

אלווטיקס פונה לשוק ענק של כ-2.3 מיליארד דולר

אסף אלפרוביץ, מנכ"ל קבוצת אליום: "ההשקעה מהווה הבעת אמון במערכת הייחודית של אלווטקיס שתהווה חלופה בטוחה, יעילה והפיכה לניתוחים בריאטריים. ההשקעה משקפת שווי של כ-35 מיליון שקל לאלווטיקס אחרי הכסף, כאשר לאחר ההשקעה תחזיק אליום בכ-85% באלווטיקס בדילול מלא. אלווטיקס הינה פעילות אותה הקימה אליום לפני פחות מארבע שנים בשיתוף פעולה עם האוניברסיטה הלאומית של סינגפור וההשקעה בשווי הנוכחי מביאה לידי ביטוי את ההתפתחות הקלינית והטכנולוגית המשמעותית שהציגה החברה.

לאחרונה דיווחנו על תחילת ניסוי קליני ראשוני בבני-אדם בבית-חולים בריאטרי מוביל בהודו וכן על קבלת יתרת מענק לא מדלל מהקרן הדו-לאומית ישראל-סינגפור (SIIRD) של 850 אלף ש"ח לאור הצלחה בפיתוח המערכת. בנוסף, פועלת החברה לקבלת מענקים ממשלתיים נוספים למימון לא מדלל, של פעילות הניסוי הקליני הפיבוטלי המתוכנן לאחר השלמה מוצלחת של הניסוי הראשוני. סכום השקעה בגיוס זה ביחד עם סכום המענק שהתקבל, בסה"כ כ-4 מיליון ש"ח, ישמשו אותנו לקידום תוכניתנו הקלינית והעסקית.

לאחר סיום מוצלח של הניסוי הקליני הראשוני בכוונת החברה לפנות לחברות העולמיות מובילות בתחום לבחינת שיתוף פעולה או השקעה אסטרטגית. בנוסף, החברה תבחן בעתיד גם אפשרות לגיוס הון באמצעות הנפקה של חברת הבת בבורסה בחו"ל."

קיסריה, 3 ביוני 2018 – אליום מדיקל (ת"א: אלמד), חברת מכשור רפואי ישראלית, המתמחה בטכנולוגיות זעיר פולשניות, הודיעה היום על הקצאה פרטית בחברת הבת שלה אלווטיקס בתמורה לסך של כ-3.2 מיליון שקל המשקף לחברת הבת שווי של כ-35 מיליון שקל אחרי הכסף. שווי האחזקה של אליום בחברת הבת, בדילול מלא, לאחר ההנפקה יעמוד על כ-30 מיליון שקל.

המשקיעים בגיוס מתמחים במדעי החיים ולהם ניסיון רב וקשרים ענפים בתחום. בין המשקיעים נכללים ד"ר מילץ שהינו דירקטור ומשקיע מהותי בחברת אליום, הנהלת אליום ומפיץ החברה בגרמניה.

תנאי ההנפקה כוללים מנגנון הגנה עבור סיבוב השקעה עתידי בחברה ככל שיהיה, של הנחה על שווי הגיוס העתידי של עד 25%, על שווי השקעות שיבצעו המשקיעים לפי חלקם היחסי אם שווי הגיוס הבא יפחת מכ-72 מיליון שקל לפני הכסף.

אודות שווקי היעד - סוכרת מסוג 2 והשמנת יתר

לפי הדוח העולמי על סוכרת אשר פורסם בשנת 2016, למעלה מ- 422 מיליון בני אדם הוגדרו כסובלים מסוכרת מסוג 2 בשנת 2014 בהשוואה ל-108 מיליון בשנת 1980. עלויות הטיפול הרפואי המיוחסות להשמנת יתר עומדות על כ- 827 מיליארד דולר בשנה[1].

להערכת החברה, פוטנציאל הצמיחה של שוק היעד למערכת עשוי להיות אף גבוה יותר לאור קווים מנחים של ההתאחדות האמריקאית לטיפול בסוכרת[2] הממליצים כי הניתוח הבריאטרי יהפוך לטיפול מקובל לחולי סוכרת גם עבור חולים הסובלים מעודף משקל מתון, זאת בניגוד להנחיות הקודמות לפיהן הפרוצדורה הניתוחית הומלצה רק עבור חולים בעלי BMI (יחס משקל-גובה) העולה על 35.

אודות Allevetix

מערכתAllevetix , אשר מושתלת במעי הדק ומעוגנת בקיבה, נמצאת בשלב ניסוי בבני אדם לאחר הצלחת הניסויים בחיות גדולות. המערכת מיועדת להקטין באופן משמעותי את ספיגת הסוכרים בדם על ידי בידוד המזון המעוכל ממנגנון ספיגת החומרים. דבר זה נעשה על ידי שרוול ייחודי הצמוד לדופן הפנימי של המעי הדק ומעוגן בקיבה באמצעות מנגנון עיגון חדשני. המערכת מאופיינת בתכונות ייחודיות ובעיקרן היותה פתרון זעיר פולשני, הפיך, יעיל ובטוח לשימוש – זאת במיוחד בהשוואה לפתרונות הקיימים כיום: ניתוחים בריאטריים (ניתוחי מעקף וקיצורי קיבה) בלתי הפיכים הכרוכים פעמים רבות בסיבוכים משמעותיים ודורשים טיפולים חוזרים בשיעור גבוהה יחסית. המערכת משלבת שני מנגנונים עיקריים לטיפול ובסוכרת מסוג 2 ובהשמנת יתר: הקטנת ספיגת הסוכרים בדם (Mal-Absorptive) על ידי ה-GDS, ובנוסף מרכיב מונע (restrictive) המושג באמצעות שיטת העגינה.

אודות אליום מדיקל

אליום מתמחה במכשור רפואי זעיר פולשני והנה בעלת מגוון טכנולוגיות וקווי מוצרים בתחום זה. אסטרטגיית החברה הינה ליצור ערך על ידי הרחבה של בסיס הפיתוחים הפנימיים וכן על ידי רכישת קווי מוצרים וטכנולוגיות נוספים .את החברה מובילים אנשי מקצוע בעלי ידע וניסיון רב בקידום מהיר של מוצרים משלב הפיתוח ועד לשלב המסחרי תוך הבטחת מימון ארוך טווח ויתרון לגודל

 

 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה