אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) פה ולסת >

שיטת אינויזליין ליישור שיניים


11.4.18
יישור שיניים לשיפור החיוך והמראה האסתטי

בשנים האחרונות עובר תחום רפואת השיניים שינויים רבים בגלל טכנולוגיות חדשות ושימוש בשיטות יעילות ועדכניות יותר לשיקום הפה ולטיפולי אסתטיקה. גם תחום האורתודנטיה עבר בשנים האחרונות שינוי רב, שיטות חדשות מאפשרות לרופאים להציע טיפולים מתקדמים ויעילים יותר, וכיום הרופאים מציעים מגוון שיטות ליישור שיניים. בין השיטות המתקדמות והחדשניות ביותר ליישור שיניים בולטת טכניקת ה-Invisalign, יישור שיניים באמצעות קשתות שקופות העשויות מפולימר רפואי, זוהי טכניקה מתקדמת המתאימה בעיקר למבוגרים שאינם מעוניינים להסתובב עם גשר וסמכים הנראים לעין.

יישור שיניים לשיפור החיוך והמראה האסתטי

כל אדם מעוניין לחייך בפה מלא שיניים לבנות וישרות, לכן רבים פונים למרפאות השיניים כדי לעבור טיפול אסתטי ליישור השיניים. יש מגוון שיטות וטכניקות ליישור שיניים, ביניהן סמכים ממתכת או פלסטיק, פנימיים או חיצוניים, גשר ייעודי ליישור שיניים, סמכים שקופים בגוון השן וכמובן שיטת Invisalign הנחשבת לאחת החדשניות והמתקדמות ביותר.

יישור שיניים בשיטת אינויזליין מיועדת בעיקר למתבגרים ולמבוגרים שאינם מעוניינים להראות כי הם עוברים הליך ליישור השיניים. בשיטה זו יש לעבור הדמיה ממוחשבת בתלת מימד על מנת להכין סדרה של קשתיות שקופות, כל קשתית מיועדת לשלב אחר של הטיפול ועל פי תנועת השיניים ההדרגתית עד להשלמת הטיפול.

יש להרכיב את הקשתיות השקופות כל היום ולאורך כל שעות הלילה, אין להסיר אותן אלא רק כאשר מצחצחים שיניים וכאשר אוכלים. כל קשתית מרכיבים לתקופה של שבוע עד שבועיים, ראוי לציין כי שיטה זו נחשבת למהירה ואיכותית יותר בהשוואה לשיטות אחרות ליישור שיניים.

יתרונות ליישור שיניים בשיטת Invisalign

לשיטת יישור שיניים שקוף יש יתרונות רבים, היתרון המרכזי טמון בפתרון האסתטי מאחר והקשתיות שקופות, לכן לא ניתן להבחין בפלטה כאשר מדברים או מחייכים. כמו כן, הטכנולוגיה החדשנית מבטיחה תוצאות מעולות, באמצעות הדמיה בתלת מימד ניתן לתכנן את תנועת השיניים עד ליישורן, כאשר כל קשתית מותאמת לשלב הנכון בטיפול, לעתים הקשתית מיועד לתזוזת שן אחת ולעתים לתזוזה של מספר שיניים.

הקשתיות השקופות עשויות מחומר איכותי שאינו מסוכן לבריאות, הקשתיות מגנות על השיניים במהלך הטיפול, אין צורך להדביק סמכים על השיניים, לכן קל יותר לשמור על היגיינה ובריאות הפה והשיניים. הטכנולוגיה החדשנית מקצרת את משך הטיפול, יתרון חשוב בקרב מבוגרים המעוניינים לשפר את המראה האסתטי בזמן הקצר ביותר.

שיטה זו מציעה יתרונות נוספים כגון נוחות, אסתטיקה גבוהה, תקופת הסתגלות קצרה, אפשרות לשלוף את המכשור בכל רגע, למשל אם רוצים להשתתף באירוע חשוב. בנוסף, המטופל יכול לראות מראש באמצעות ההדמיה כיצד פיו ייראה לאחר סיום הטיפול.

כדאי לדעת כי הצלחת הטיפול תלויה במיומנות הרופא, בניסיון שלו וגם בשיתוף הפעולה של המטופל. כדי שהטיפול יצליח, המטופל חייב להקפיד על שימוש בקשתיות בהתאם להנחיות הרופא. לשיטת היישור יש גם חסרון עיקרי מאחר ושיטה זו יקרה יותר, אך כאמור יש לה יתרונות רבים, כל עוד פונים לרופא מקצועי בעל כל ההסמכות הנדרשות.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה