אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) כליות ודרכי השתן >

מעכשיו מגלים סרטן ערמונית מבדיקת דם פשוטה


29.11.17
חברת CDX של מרחביה תאפשר לראשונה בעולם לגלות סרטן ערמונית מבדיקת דם פשוטה 
מרחביה מודיעה על הסכם מסחור פורץ דרך לחברת פורטפוליו: חברת CDX חתמה על הענקת רישיון בלעדי למסחור גלובלי של בדיקת האבחון לסרטן הערמונית תמורת סכום של 10 מיליון דולר - המורכב מתשלום מיידי ותשלומים ע"פ אבני-דרך, לפני תמלוגים ותשלומים נוספים ע"פ יעדים
סרטן הערמונית הוא גורם התמותה הסרטני השני הגבוה ביותר בארה"ב בקרב גברים ההסכם נחתם עם ג'נומיק הלת', הספקית המובילה בעולם לדיאגנוסטיקה גנטית לצורך אופטימיזציית טיפולי סרטן
בכוונת CDX לפתח בדיקות פורצות דרך נוספות על בסיס טכנולוגיית IsoPSA™ החדשנית

רמת גן, 29 בנובמבר 2017 – מרחביה אחזקות והשקעות (ת"א: מראח), חברת השקעות ישראלית המתמחה בחברות צעירות בתחומי מדעי החיים, מודיעה כי חברת הפורטפוליו הישראלית CDX (Cleveland Diagnostics), המוחזקת על ידה ב-7.85% ועוסקת בפיתוח בדיקה חדשנית לא-פולשנית לאבחון מוקדם של סרטן ומחלות נוירודגנרטיביות, חתמה על הסכם מסחור עם ג'נומיק-הלת' (Genomic Health. נאסד"ק: GHDX) מארה"ב.

היקפו של ההסכם כולל כ-2 מליון דולר באג"ח המירה שיועברו בתשלום מיידי סך נוסף של כ-3 מליון דולר באג"ח המירה ותשלום נוסף בסך של 5 מליון דולר, כל זאת בסיום מוצלח של ניסוי המשך רב מוקדי שאמור להסתיים במהלך המחצית הראשונה של שנת 2018. בנוסף ישולמו תמלוגים וכן תשלומים נוספים שישולמו במהלך השנים הקרובות ע"פ יעדי קבלת שיפוי ביטוחי בארה"ב, יעדי מכירות שנתיים, וזכויות רשיון נוספות עתידיות. החתימה על ההסכם מעניקה לג'נומיק-הלת' רישיון בלעדי בארה"ב ובמרבית מדינות העולם לפיתוחה ומסחורה של ™IsoPSA, הבדיקה החדשנית שפיתחה CDX לאבחון מוקדם של סרטן הערמונית, אשר אינה מושפעת מגורמים חיצוניים שבדרך כלל משפיעים על בדיקות לאבחון סרטן.

סרטן הערמונית הוא גורם התמותה הסרטני הגבוה בארה"ב בקרב גברים, לאחר סרטן הריאות. מדי שנה נערכות כ-1.7 מליון ביופסיות בארה"ב, כש-75% מבדיקות הביופסיה יוצאות שליליות או בסיכון נמוך לסרטן שדורש התערבות טיפולית. כל זאת גורם לנטל על המטופלים ועלויות מיותרות למערכת הבריאות.

ג'נומיק הלת' היא הספקית המובילה בעולם בתחום הדיאגנוסטיקה המולקולרית הגנטית לאופטימיזציית טיפולי סרטן. לחברה מעל ל-200 נציגי מכירות ביותר מ-90 מדינות ברחבי העולם, והבדיקה שהיא מספקת איפשרה עד היום למאות אלפי מטופלים לקבל טיפול מותאם אישית לסרטן הערמונית, סרטן השד וסרטן המעי.

ד"ר ארנון חייט, מייסד-שותף ומנכ"ל CDX: "הסכם המסחור הראשון נותן תוקף למודל העסקי של CDX, במסגרתו אנו מממשים את הפוטנציאל הכלכלי של הטכנולוגיה שלנו עם שחקנים מובילים וגדולים בתעשייה, כדוגמת ג'נומיק-הלת'. ההסכם מהווה צעד חשוב ראשון בתרגום הטכנולוגיה המבטיחה של החברה לערך כלכלי מוחשי. התמורה מהסכם תשמש אותנו בכוונתנו להאיץ פיתוח בדיקות דיאגנוסטיות נוספות על בסיס הפלטפורמה הטכנולוגית שלנו, ביניהן בדיקות עבור סרטן-השד ואלצהיימר, במטרה להרחיב את הפוטנציאל המסחרי והשוק אליו פונה CDX, תוך יצירת חברת דיאגנוסטיקה גדולה ומשמעותית."

אלי ארד, מנכ"ל מרחביה: "אנו שמחים על הסכם המסחור עם ג'נומיק-הלת', המהווה הכרה אמיתית מחברה מובילה בתחום בארה"ב בטכנולוגיית CDX, וזאת על בסיס תוצאות מצויינות בניסויים שנעשו במאות מטופלים. זוהי פריצת דרך עולמית בזיהוי ואיתור מחלות סרטניות באמצעות בדיקת-דם פשוטה, והוכחה לאפשרות לאיתור סרטן באמצעות טכנולוגיה זו. מבחינת הרפואה, משמעותה המעשית של היכולת לגילוי מוקדם של סרטן בבדיקת-דם, היא הקטנה משמעותית של כמות מקרי המוות ממחלת הסרטן. חברת CDX תמשיך לפעול למימוש האסטרטגיה העיסקית לפיתוח דיאגנוסטיקה חדשנית וחתימה על הסכמי מסחור נוספים, מתוך מטרה ליצירת ערך משמעותי עבור בעלי המניות שלנו."

אודות CDX

חברת CDX (Cleveland Diagnostic) היא חברה ישראלית-אמריקאית, העוסקת בפיתוח טכנולוגיה לאבחון מוקדם של סרטן, שעד כה היווה בעיה עבור טכנולוגיות אבחון קיימות, עקב חוסר יכולתן לזהות במדוייק שינויים במבנה החלבון כמסמנים על הימצאות סרטן בשלביו המוקדמים. הבדיקה שפיתחה החברה מבוססת על הסמן הביולוגי ™IsoPSA, אשר מצליח לאתר תאי סרטן ערמונית בעלות נמוכה וברמת אמינות גבוהה לעומת בדיקת ה-PSA הקיימת כיום. CDX השלימה בהצלחה ניסוי קליני של שנתיים בבדיקת ה-™IsoPSA, אשר נערך ב-5 מרכזים רפואיים בארה"ב בשנת 2015, וכלל 261 נבדקים. הניסוי נוהל על ידי ד"ר אריק קליין מ'קליבלנד קליניק', מהמומחים המובילים בעולם בתחום סרטן הערמונית, וממצאיו פורסמו במגזין European Urology. על פי התוצאות עמדה בדיקת ה-™IsoPSA של CDX בשני יעדי הניסוי: הפחיתה ב-48% ביצוע בדיקות ביופסיה מיותרות בעת אבחון חולי סרטן בכל דרגות המחלה, וב-45% ביצוע בדיקות ביופסיה מיותרות בעת אבחון רמת האגרסיביות של המחלה בחולי סרטן ערמונית לא-אגרסיבי. החברה הוקמה על ידי המהנדס והפיסיקאי ד"ר ארנון חייט והביוכימאי ד"ר בוריס זסלבסקי, בשיתוף המרכז הרפואי המוביל בארה"ב 'קליבלנד קליניק', והטכנולוגיה שלה מבוססת על מחקר של מבנה החלבון ™IsoPSA שביצעו במשך יותר מעשור. CDX נוסדה ב-2013, ומשרדי ההנהלה שלה נמצאים בקליבלנד, אוהיו, ארה"ב. 

אודות מרחביה אחזקות והשקעות

מרחביה (ת"א: מראח) היא חברה ישראלית המתמחה בביצוע השקעות בחברות הזנק צעירות ומבטיחות הפועלות בתחומים מובילים בעלי ביקוש גבוה במדעי החיים, וזאת בשילוב מוסדות רפואיים מובילים בעולם - ביניהם קליבלנד קליניק מארה"ב. חברות הפורטפוליו של מרחביה כוללות את חברת CDX (קליבלנד דיאגנוסטיקס. מוחזקת 7.85%), המפתחת שיטה לא פולשנית לאבחון מוקדם של סרטן מסוגים שונים, באמצעות הזיהוי בבדיקת דם של שינויים במבנה הסמן הביולוגי החלבוני ™IsoPSA, המצביעים על הימצאות מחלה. עוד כוללות השקעות החברה את חברת יובנטאס (Juventas), המפתחת את JVS-100: הליך לא-ויראלי לריפוי גנטי של מגוון מחלות באמצעות הפעלת תאי הגזע הטבעיים שבגוף על ידי הסמן הביולוגי SDF-1, ואשר פיתוחיה מבוססים על מחקרים שבוצעו בקליבלנד קליניק ונמצאים כעת בשלב 2 של ניסויים במטופלים בעלי מחלת עורקים בשלב מתקדם. בנוסף, מרחביה דיווחה לאחרונה על התקשרותה בהסכם לרכישת 7% בחברת קארדיאק-סנס (CardiacSense), המפתחת מכשור לביש לאיתור הפרעות בקצב הלב, המבוסס על שילוב ייחודי של טכנולוגיות נושאות פטנטים שפיתחה החברה לקריאת אותות אופטיים ולחישת תנועה, לחץ, טמפרטורה ועוד - המקנה למוצר את אמינותו הגבוהה, באמצעות ביטול קריאת אותות שגויה. מרחביה פעלה בעבר בתחום הנדל"ן, ובשנת 2014 החלה למקד את פעילותה העסקית בביצוע השקעות בתחום מדעי החיים, תוך יציאה הדרגתית מתחום הנדל"ן. משרדי ההנהלה של החברה נמצאים ברמת גן.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה