אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
פרופ' משה שטרנפלד
רפואה סינית מסורתית.

רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) רפואה משלימה > דיקור סיני

דיקור סיני לטיפול בבעיות במערכת העיכול


רפאל רוזנסקי / 30.10.17
יתרונות של דיקור סיני בטיפולי בבעיות של מערכת העיכול

מערכת העיכול בגוף האדם מסייעת למזון שאנו אוכלים להפוך לאנרגיה זמינה. כאשר הגוף יחלש מסיבה כלשהי, תופענה מגוון בעיות במערכת: בחילות והקאות, כאבי בטן, שלשולים, מעי רגיז, עצירות וכן הלאה. הדיקור הסיני הינה שיטת טיפול המוכרת על ידי ארגון הבריאות העולמי לחיזוק ושיפור תפקוד מערכת העיכול. הדיקור מחזק את ערוצי האנרגיה של הגוף, ומשחרר חסימות ותקיעות. בנוסף, משחרר הדיקור הסיני מוליכים עצביים מרגיעים (כמו סרוטונין ודופמין) המקלים ומשקיטים את מערכת העצבים והעיכול ומשככים כאבים.

כיצד נוצרות בעיות במערכת העיכול?

אורח החיים המודרני, גורם לאדם הממוצע לצרוך הרבה יותר מזון מהכמות לה הוא באמת זקוק. האדם המודרני התרגל להרגלי תזונה בעייתיים, וצריכה של מאכלים מעובדים- מגוון המוצרים שנמצאים בסופרים עוברים תהליכי עיבוד שונים. הם מכילים חומרים משמרים, צבעי מאכל ועוד מגוון חומרים בעלי שמות לא מזוהים שגוף האדם לא מסוגל להתמודד איתם. בנוסף, גוף האדם הורגל לצרוך מזון באופן לא מסודר, בלחץ, וברוב הפעמים לא מקפיד ללעוס אותו די הצורך. כל אלו מביאים בהכרח לבעיות שונות במערכת העיכול ולהרגשה גופנית כללית לא נעימה. לפי ראיית הרפואה הסינית, מערכת העיכול והבטן הן המרכז של הגוף, ושמירה על פעילות עיכול תקינה תמנע מגוון בעיות ומחלות גופניות. ברגע שנטפל במקור הבעיה על ידי כלים מעולם הרפואה הסינית כמו דיקור סיני וצמחי מרפא, תוכל מערכת העיכול להתמיר בקלות את המזון לאנרגיה ולספק לגוף את ההזנה הנדרשת לו.

אבחנת בטן ברפואה הסינית

כאמור, הבטן היא מרכז הגוף והליבה האנרגטית שלו - במערכת העיכול נשמרת האנרגיה הגופנית. הצטברות של אנרגיה שלילית הנגרמת עקב אכילת מאכלים מעובדים, רגשות שליליים כגון פחד, כעס או עצב, יקשו על הגוף להתמודד ויהפכו את מערכת העיכול למתוחה ועצבנית. באבחנת הבטן בקליניקה לרפואה סינית, באמצעות מישוש הבטן באזורים שונים, ניתן לבדוק את רמת האנרגיה בכל איבר ואיבר ולהחליט על אופן הטיפול. בראש ובראשונה, ננסה לבדוק היכן מקור הכאב
האם הכאב הוא בקיבה או באזורי הבטן האחרים? אלה הסימפטומים שאופייניים לקיבה: בחילות והקאות, גיהוקים, נפיחות לאחר האוכל ועוד. האם הכאב באזור הימני של הבטן העליונה? במקרים בהם הכאבים ממוקדים בבטן העליונה בצד ימין, נבדוק את האיזון האנרגטי באזור הכבד וכיס המרה. כאבים בבטן העליונה בנטיה שמאלה יהיו קשורים בד"כ לאזור הקיבה והלבלב, ואילו כאבים בגובה הטבור ולמטה יהיו קשורים לרוב לבעיות במעיים ובמערכת השתן והרבייה. לאחר אבחנת הבעיה, נציע דרכי טיפול על פי הרפואה הסינית.

דרכי הטיפול ברפואה הסינית

הטיפול בבעיות עיכול על פי הרפואה הסינית בקליניקה, יכלול דיקור סיני בנקודות האנרגטיות המתאימות, שיצור אפקט על הפעילות העצבית במעי ויאזן את החומציות בקיבה. בנוסף, לאחר תשאול מקיף של המטופל נמליץ לרוב על שינוי תזונה ושילוב של צמחי מרפא לאיזון וריפוי המערכת.

תזונה מאוזנת וטובה, שתרפא ותשקם את מערכת העיכול, תכלול ירקות ופירות מכל הצבעים, צמצום בכמות הפחמימות הפשוטות ואכילת מאכלים בעלי אינדקס גליקמי נמוך.
דיקור סיני מומלץ במיוחד לבעיות במערכת העיכול. דיקור סיני הוכיח את עצמו בסין ומקובל לאחרונה בכל העולם וכמובן גם בישראל.


תגיות: דיקור סיני, רפואה סינית
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה