אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
פרופ' משה שטרנפלד
רפואה סינית מסורתית.

רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) רפואה משלימה > על דיקור סיני ורפואה סינית

רפואה סינית למתחילים – מהי רפואה סינית ומהו דיקור סיני?


21.5.17
מאמר אודות דיקור סיני כחלק אינטגרלי מרפואה סינית

הרפואה הסינית זוכה להערכה רבה בכל רחבי העולם, רבים מהללים את הרפואה הסינית, מעטים יודעים בדיוק מהי רפואה סינית. אם קבלתם המלצה או הפנייה לטיפולי רפואה משלימה או דיקור סיני זה הזמן לגלות אחריות וללמוד מעט מהי רפואה סינית ואלו השפעות צפויות לכם במהלך הטיפול ולאחריו. ככל שתדעו יותר אודות הטיפול אותו אתם עתידים לעבור כך תצליחו להיות רגועים יותר במהלך הטיפול ותצליחו גם להפיק ממנו תועלת מקסימלית.

רפואה עתיקת יומין במאה ה-21

הפילוסופיה הסינית יחד עם הרפואה הסינית מלוות את האנושות מזה 4,000 שנה, היום, אותה רפואה סינית עתיקה בה נעשה שימוש לפני כ-4,000 שנה משמשת אותנו לצד הרפואה המודרנית החדישה. רפואה סינית זוכה היום להכרה וללגיטימציה כטכניקת טיפול המצליחה להביא תוצאות טובות וגם לסייע ואף לרפא במקרים בהם הרפואה הקונבנציונלית אינה מצליחה.

את עיקרי תורת הרפואה הסינית פיתחו חכמים ומרפאים סיניים לפני למעלה מ-4,000 שנה, הטכניקות שופרו עם השנים, אך עיקרי הדברים נותרו נאמנים למקור. הרעיון הבסיסי המנחה הוא התבוננות על גוף האדם כחלק מהיקום, ממש כמו כל שאר חלקי עולם הטבע, גם האדם הוא חלק מהיקום. משמעות הדבר היא צורך של האדם לחיות בהתאם לחוקי הטבע, לחיות בהרמוניה עם היקום.

תחת הקטגוריה "רפואה סינית" נוכל למצוא מספר טכניקות טיפול, חלקן מוכרות ופופולריות יותר, חלקן פחות. טכניקות הטיפול הנפוצות היום בעולם המערבי הן: דיקור סיני, טיפול בצמחי מרפא, פיזיותרפיה סינית, טיפולי שיאצו, טיפולים תזונתיים, טיפולים אנרגטיים.

מה השתנה ברפואה הסינית במהלך השנים?

הרפואה הסינית המודרנית משלבת בין רעיונות פילוסופיה סינית לבין הידע של ההוליסטים הסינים, כך נוצרה תורה המאפשרת טיפול בשורשי המחלה ולא רק בחולי עצמו. רפואה סינית היא הדרך לטפל באופן מקיף בגוף ובנפש ולא רק בסימפטומים של המחלה.

איך מאבחנים מחלות על פי תורת הרפואה הסינית?

אבחון נכון הוא הצעד הראשון בדרך להחלמה וטיפול נכון, ממש כמו הרפואה הקונבנציונלית, גם מטפלים סינים נהגו במשך אלפי שנים לבצע בדיקות ולהשקיע מאמצים רבים באבחון המטופל. בשונה מהרפואה המודרנית המתבססת על בדיקות הדמיה, בדיקות דם ושאר אמצעי טכנולוגיה מודרניים, המרפאים הסינים קיבלו את המידע שלהם וביצעו אבחונים על בסיס התבוננות במטופל, תשאול, בדיקה של הלשון והדופק, מישוש של הבטן ואפיון אישיות.

מטפלים ברפואה סינית נותנים מענה לתופעות ומחלות נפשיות וגופניות, רפואה סינית משמשת היום רפואה משלימה לצד הרפואה הקונבנציונלית או רפואה אלטרנטיבית ללא טיפולי רפואה קונבנציונלית ברקע. ישנם מקרים בהם ניתן יהיה להסתפק בתחום טיפול אחד בלבד ויהיו מקרים בהם יהיה צורך בשילוב של כמה טכניקות טיפול מתוך הרפואה הסינית. כך למשל, יהיו מקרים בהם יהיה צורך גם בטיפולי דיקור סיני וגם בטיפולי מגע וצמחי מרפא.


תגיות: דיקור סיני, רפואה סינית
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה