אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) פה ולסת >

יישור שיניים שקוף בשיטת אינויזליין Invisialign


27.2.17
ללא גשר וללא ברזלים

Invisialign היא שיטה מהפכנית ומתקדמת ליישור שיניים, ללא גשר וללא ברזלים, בעזרת קשתות שקופות ובלתי נראות תוכלו להשיג את החיוך עליו חלמתם. בדרך זו, מתיישרות השיניים בהדרגה, כאשר מתבצעת החלפה של קשתית מתאימה כל שבועיים עד להשלמת התהליך, אשר בסופו מתקבלות שיניים ישרות וסימטריות. תקופת הטיפול נקבעת על ידי הרופא לפי מורכבות המקרה.

כיצד פועלת שיטת אינויזליין?

בשיטה זו הקשתיות המעוצבות מראש בהתאם לתכנית הטיפולים מפעילות כוח מתון הגורם לתזוזה אטית של השיניים. להבדיל מהשיטות האחרות, בדרך זו, ישנה שליטה על הכוח המופעל וכן ניתן ליישר כל פעם קבוצת שיניים או שן בודדת, בשלבים שונים לפי תכנית הטיפול הייחודית. ההליך מותאם אישית למטופל על פי דרישותיו ויחד עם המלצות הרופא. הקשתיות השקופות מתוכננות באמצעות טכנולוגיית הדמיה תלת ממדית, הן עשויות מחומר תרמופלסטי מיוחד שקוף ודק, ומותאמות אישית לכל אחד. בנוסף, אם כבר עברתם בעבר יישור שיניים ואינכם מרוצים מהתוצאה, בשיטת אינויזליין ניתן לתקן וליישר שוב את השיניים והפעם מבלי המבוכה של סמכים עשויים מתכת.

היתרונות ביישור שיניים שקוף

יישור שיניים שקוף בשיטת החדשה מקנה יתרונות רבים למטופלים, ביניהם:

· קשתיות שקופות ליישור השיניים- אנשים אחרים לא יוכלו להבחין בהימצאותן של הקשתיות השקופות על השיניים שלכם. ה"פלטה" היא שקופה, בלתי נראית ואינה מפריעה לחיוך מלא.

· נוחות- את קשתיות Invisialign ניתן להסיר בשעת הצורך, כדי לאכול או לשתות, בזמן צחצוח שיניים או בזמן שימוש בחוט דנטלי, על מנת לשמור על היגיינה וריח טוב מהפה. בשונה מקוביות המתכת או חוטי המתכת בהם משתמשים בשיטות האחרות, העלולות לפצוע את פנים הפה, קשתיות Invisialign הינן גמישות, רכות ונעימות למגע.

· פחות ביקורים אצל הרופא- הרופא המטפל מספק קשתיות אותם יש להחליף כל שבועיים, לכן אין צורך בביקורים תכופים במרפאה לעומת שיטות יישור שיניים אחרות המחייבות ביקורים יחסית תכופים להתאמות ולכיוונים מחדש.

· כאבים- בגלל שהלחץ המופעל על השיניים הינו מתון, מחולק ומשתנה בכל שבועיים, הוא מורגש קלות רק בתחילה ולאחר מכן נעלם.

· תוצאות ידועות מראש- עוד יתרון גדול ונוח, עם שיטת Invisialign ניתן לראות איך תיראה התוצאה הסופית כבר בהתחלה בעזרת הדמיה ממוחשבת.

מהו משך הטיפול?

משך הטיפול בשיטה זו דומה לשיטות אחרות קונבנציונליות ומשתנה ממטופל אחד לשני בהתאם למקרה, לרוב הטיפול הוא לתקופה של כ-12 חודשים. מכיוון שהקשתיות השקופות מתוכננות על ידי מחשב, בעזרתן ניתן להזיז כל פעם קבוצה אחרת של שיניים לפי הצורך, מה שמאפשר מיקוד ודיוק רב יותר במטרת הטיפול וכתוצאה מכך, ישנם מקרים בהם נחסך זמן מיותר. בכל מקרה, רופא השיניים יוכל להאריך כבר בתחילת הטיפול את הזמן המשוער.

יש לציין, בגלל גמישותן של הקשתיות והאפשרות הנוחה להסרתן, חשוב להקפיד להרכיבן בכל שעות היממה ללא "מנוחות" ארוכות מדי. מלבד בזמן האכילה וצחצוח השיניים בו יש להוציא את הקשתיות. ככל שתקפידו יותר, כך יהיה הטיפול יעיל יותר ולא ימשך זמן מיותר.

עלות הטיפול

עלות הטיפול ליישור שיניים בשיטת Invisialign משתנה ממטופל למטופל, העלות דומה לשיטות אחרות ליישור שיניים כמו סמכים מברזל. ניתן להגיע להסדר תשלומים נוח במרפאה, קיימת אפשרות לתשלומי החזר חודשיים לתקופה ארוכה, ללא צורך בתשלום מקדמה גבוהה.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה