אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) הפרעות הורמונליות >

הייתי בדרך לעיוורון – וניצלתי


17.1.17
אני מרגיש כאילו קרה לי נס

נתי נתנאל

קוראים לי נתי, ואני סוכרתי כבר לא מעט שנים. במשך השנים לא הצלחתי לאזן את רמות הסוכר שלי ולהגיע למצב אופטימלי בו אני הכי קרוב לבריא שאפשר. למי שמבין קצת בנושא, ה-a1c שלי (ההמוגלובין המסוכרר בו משתמשים על מנת לאבחן את ריכוז הגלוקוז בדם לאורך זמן) היה סביב ה-11-12. למי שלא מבין בנושא, אני יכול להגיד שזה ממש גבוה ואפילו די מסוכן ובעייתי, ושהרופאים הזהירו אותי מכך לא מעט. כשסוכרתי בעל ערכי a1c כל כך גבוהים, הוא לא מאוזן ברמות קשות וחשוף לשלל סיבוכי הסוכרת שיכולים להגיע. ואני יכול להעיד לכם ממקור ראשון שהם הגיעו.

לפני כחצי שנה ניגשתי לרופא העיניים כי הרגשתי שחלה ירידה קטנה בראייה שלי. הייתי בטוח שזה יהיה ביקור שגרתי, שכן בלי קשר לסוכרת אני מרכיב משקפיים למרחק מזה כעשור. אפשר להגיד ש"חטפתי סטירה" מצלצלת לפנים בעקבות הביקור. יצאתי עם הפניות מפה ועד הודעה חדשה, לכל הבדיקות האפשריות, ושלחו אותי דחוף לטיפול. מסתבר שזו לא הייתה סתם התדרדרות קטנה בראייה. התבשרתי על ידי הרופא שיש לי רטינופתיה קשה ובצקות בשתי העיניים. המשמעות של זה היא שאם לא אטפל בכך ואצליח להתאזן בהקדם – אאבד את הראייה בשנים הקרובות.

התקשרתי כדי לקבוע תור לחיבור לפריסטייל ליברה, מערכת לניטור סוכר ללא דקירה וכבר באותו היום קבעו לי תור לחיבור. היה לי ברור שזו הדרך היחידה שלי להתאזן. את המערכת הכרתי מחו"ל, וחבר סיפר לי שאמורים לייבא אותה לארץ. האמת היא שהתקשרתי במשך 3 חודשים בכל יום לגפן מדיקל כדי לשאול מתי זה מגיע כבר ולשמחתי אחרי אותו ביקור אצל הרופא זה כבר היה זמין. חודשיים לאחר החיבור לליברה ביצעתי בדיקות והרופאים היו מאושרים. ה-a1c שלי ירד ל-9.5. זו ללא ספק ירידה משמעותית. וזה המשיך - 3 חודשים לאחר מכן ה-a1c שלי עומד על 7.5! ירידה כזו דרמטית מעולם לא הצלחתי להשיג.

במקביל לירידה ברמות הסוכר, עברתי טיפולי לייזר ראשוניים לצריבת כלי הדם הפגועי בעיניים והזרקת אווסטין לרישתית. בעיקות הטיפול והירידה ברמת ה a1cהמצב השתפר בצורה כל כך דרמטית כבר לאחר שני לייזרים וזריקת אווסטין אחת, הבצקת נעלמה כמעט לגמרי וכלי הדם נסוגו לאחור. בסופו של דבר בעיקבות השיפור המשמעותי בוצעו רק שלושה טיפולי לייזר מתוך חמישה מתוכננים. הראיה שלי השתפרה, וביחד איתה – גם ההרגשה הכללית.

אני מרגיש כאילו קרה לי נס. אני לא מצליח להבין איך חייתי במשך שנים בחוסר איזון כל כך גדול והסתכנתי בסיבוכים כל כך משמעותיים. לא רציתי להיות בסיכון אך תחשבו כמה קשה זה לדקור את עצמכם 12 פעמים ביום כולל במצבים מביכים במקומות ציבוריים, זה היה קשה מדי. מכשיר הפריסטייל ליברה נתן לי את החופש לסרוק בשניות ולדעת את רמת הסוכר בדמי מבלי שאף אחד ידע, בכל פעם שאני סורק אני מודה על כך שזה אפשרי, כי זה מה שהציל לי את הראיה.
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה