אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
חיים גרייבר
רפואת ילדים.

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) בריאות התינוק והילד >

שינה חשובה להתפתחות תקינה של התינוק


9.1.17
מציאת מיטת תינוק הנכונה לתינוק הנה חשובה לאין שיעור

כפי שכולנו וודאי יודעים לשינה יש תפקיד מרכזי ולא בכדי רבים מאתנו מעבירים אחוז נכבד מהחיים בשינה. הדבר מקבל משנה תוקף כאשר מדובר בתינוקות עבורם השינה חשובה מאין כמותה. מדוע שינה חשובה להתפתחות תינוקות וכיצד המיטה שנבחר תשפיע על איכותה?

הצטרפותו של תינוק חדש למשפחה מביאה עמה שמחה גדולה. אולם לצד השמחה אי אפשר להתעלם מן העובדה כי הורים רבים מתלוננים על לילות נטולי שינה. וכשם שלנו קשה לתפקד לאחר שעברנו לילה לבן עם הקטן, דמיינו לכם מה ההשפעות על התינוק. אם נתמצת זאת בכמה מילים בודדות יהיו אלו: תשישות, עייפות, עצבנות ובכיינות. כמו כן בל נשכח שמוח של תינוק תשוש ועייף יתקשה לחקור את העולם, להתפתח וללמוד. עם זאת ישנן דרכים מגוונות בעזרתן ניתן להשפיע על שנתם של תינוקות כאשר אחת מהן היא בחירת המיטה הנכונה.

הקשר בין נוחות לבין התפתחות

בחודשי חייו הראשונים התינוק מבלה את עיקר זמנו במיטת תינוק, לכן קיימת חשיבות רבה לבחירת המיטה הנכונה על מנת להבטיח נוחות מקסימלית למן הרגע הראשון. מחקרים רבים מצביעים על כך ששינה היא מרכיב חשוב לתפקודינו בשעות הערות, אולם לבד מכך במהלך השינה מופרשים חומרים חיוניים לגוף, ביניהם הורמוני גדילה המעודדים את גדילתם והתפתחותם של הילדים ובמקרה הזה: תינוקות קטנים. היות והתינוק מעביר חלק נכבד משעות היום בשינה עמוקה בחודשי חייו הראשונים חשוב שהמיטה בה ישן תהיה כמה שיותר נוחה, מרווחת ואיכותית, כזו אשר תשפיע על איכות השינה שלו במידה משמעותית.

בחירת המיטה הנכונה מהרגע הראשון

כאשר התינוק מגיח לאוויר העולם הוא מצויד בזיכרון של השהות ברחם אמו. לכן המיטה בה בוחרים צריכה להעניק לו את אותה תחושת ביטחון וקיימת חשיבות לכך שהמיטה לא תהיה גדולה מדי, לפחות לא בשלב הראשון. מלבד עיצוב המיטה, יש לתת את הטון גם למזרון. על המזרון להיות אורתופדי ולתמוך בכל חלקי גופו של התינוק. את המזרון בוחרים לפי גילו של התינוק ובהתאם לדרגות קושי שונות, כאשר יש לשים דגש על קניה ממקום איכותי בו המזרונים עומדים בכל התקנים הנדרשים.

לא כדאי להתפשר

שנת הלילה של התינוק חשובה להתפתחות התקנית שלו ואף לבריאותו המרבית, לכן מומלץ שלא התפשר על איכות המיטה אותה קונים. המיטה הנכונה יכולה לספק לתינוק סביבה בטוחה ומוגנת כבר בחודשי חייו הראשונים ולאפשר לו לגדול ולהתפתח כמו שצריך. כמו כן על המיטה להיות כמה שיותר בטיחותית ולעמוד בכל התקנים והסטנדרטים הנדרשים. בעזרת הבחירות הנכונות כבר עם הולדת התינוק תוכלו לספק לתינוקכם הרך את הטוב ביותר ואף ליהנות בעצמכם משיפור באיכות החיים, ובמיוחד בשעות הקטנות.

ולסיכום - מציאת מיטת תינוק הנכונה לתינוק הנה חשובה לאין שיעור ולכן יש לעשות שיעור בית ואף להתייעץ עם מומחים בתחום, רגע לפני שקונים.


תגיות: מיטה לתינוק
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה