אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
פרופ' משה שטרנפלד
רפואה סינית מסורתית.

רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) רפואה משלימה >

עולם הכירופרקטיקה


25.12.16
המרכז לכירופרקטיקה NSA ישראל

הכירופרקטיקה משמשת כרפואה משלימה ונועדה לעזור לנו להתמודד עם כאבים מתמשכים בחלקים שונים בגוף. הכאבים יכולים להיווצר כתוצאה ממתח, יציבה לא נכונה, חוסר בפעילות גופנית וישיבה מתמשכת ולא נכונה בכיסא. העומס והמתח השרירי מצטברים לאורך השנים, מצמצמים את תנועת החוליות וכתוצאה מכך מתחילות בעיות וכאבים בראש, בגב, בצוואר, בשכמות ובאזורים נוספים.
הכירופרקטיקה נועדה למצוא את מקור הבעיה דרך איתורו בעמוד השדרה. לאחר אבחון הבעיה עובר הכירופרקט לביצוע עיסוי, מתיחות קלות והזזת החוליות למקומן. הכירופרקט מבצע תהליך הנקרא כיוון כירופרקט – כלומר מחזיר תנועה לחוליות מקובעות, מסיר לחץ מעצבים, משפר את תנועת וגמישות השרירים, מחזיר את הגמישות לרצועות ובאופן כללי מאפשר לגוף לחזור לאיזון ובריאות אופטימלי. במדובר בתהליך שאורך עד 10 דקות. הכירופרקטיקה נמצאת במקום הראשון בארה"ב בטיפול בנפגעי תאונות דרכים ונוחלת הצלחה גדולה גם בישראל.

כירופרקטיקה בשיטת NSA

החידוש בשיטת NSA מתבטא במספר אופנים.
תחילה, התהליך מתבצע בעדינות. השיטה כוללת מגע קל בנקודות הנכונות על מנת להשיג את התוצאות הרצויות, ללא הפעלת כוח כפי שנהוג בכירופרקטיקה הרגילה.
שנית, שיטת NSA מערבת ניתוח של סוגי הלחצים המופעלים על עמוד השדרה. ניתוח לחצים אלה יוביל להבנה נכונה באשר לסיבת הכאבים. לאחר מציאת מקור הבעיה ניתן לבצע שינוי התנהגותי שימנע מהכאב לחזור על עצמו בעתיד. בין אם מדובר בצורת הישיבה, העמידה או ההליכה – תמיד ישנם דברים שניתן לשנות על מנת למנוע שחיקה של הגוף.

לבסוף, הייחוד של השיטה הוא בכך שמדובר בתהליך למידה אותו עוברים המטופלים. מטרתו להביא להטמעת דפוסי התנהגות חדשים במערכת העצבים. הדבר מוביל לרוגע פסיכולוגי, הורדת מתח ונוקשות מעמוד השדרה והעמקה של הנשימה.

המרכז לכירופרקטיקה NSA ישראל

לאחר שנחלה הצלחה מרובה בארה"ב , כירופרקטיקה בשיטת NSA החלה לחלחל גם לישראל בשנים האחרונות. את מהפכת שיטת NSA מובילים בארץ 3 מומחים בתחום:

ד"ר שמי שגיב, ד"ר עודד מץ וד"ר יוסי דבוש:
ד"ר שמי שגיב עוסק בכירופרקטיקה כ-20 שנים במהלכן השפיע משמעותית על חיי מטופליו. לא מדובר רק בהיעלות הכאב אלא בשיפור משמעותי בתפקוד בעבודה ובמטלות הבית. האנשים שהפנימו את שיטת הטיפול של הכירופרקטיקה זכו להטבה משמעותית במצבם הבריאותי ותפקודם הכללי.

ד"ר עודד מץ מטפל כבר 25 שנים באנשים ובעמוד השדרה שלהם. הטיפול נוגע גם במפרקים ושרירים הגורמים למיני מחלות ומצוקות. עמוד השדרה מהווה את הצומת המרכזית לטיפול כיוון שהוא מהווה מראה של צב המבריאות שלנו. הטיפול בעמוד השדרה מאפשר לטפל בכל מצוקה ומועקה שהמטופלים נתקלים בה.

ד"ר יוסי דבוש הינו בעל 20 שנות ניסיון וכבר הספיק לטפל בהצלחה בעשרות אלפי מטופלים. בשנת 2003 ייסד את כ.ח.ל כירופרקטיקה – מרכז לרפואה משלימה בה הוא מטפל באנשים בטכניקות כירופרקטיקה שונות בינהן Craniopathy, Tuggle Recoil וכמובן שיטת NSA.

לקבלת הסבר, ייעוץ וקביעת תור אתם מוזמנים ליצור קשר עם המרכז לכירופרקטיקה NSA ישראל.
 
נכתב בחסות אתר כתבה

 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה