אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) הפרעות הורמונליות > סוכרת בהריון

סוכרת בהריון - לא לפחד ולהתחיל לחיות


5.12.16
אחרי הבדיקות התגלה שיש לי סוכרת הריון

נגה גילתה שהיא סובלת מסוכרת בהריון. אז אחרי שוויתרה על המתוקים, ונאלצה לדקור את עצמה, בהריון השני היא הבטיחה לעצמה שהפעם זה יהיה שונה

עד שבוע 30 להריון הראשון שלי הכול הלך יחסית בסדר. עברתי שקיפות, סקירה מוקדמת, סקירה מאוחרת. נראה שהכול הולך כפי התכנון. אבל אז התחלתי להרגיש קצת לא טוב. משהו בתוכי הרגיש שמשהו לא בסדר. אחרי הבדיקות התגלה שיש לי סוכרת הריון.

ארבעה ימים הסתובבתי בדיכאון טוטלי. ארבעה ימים של מחשבות על "מה עשיתי שזה מגיע לי?", "האם אני אשמה במצב?", "האם התינוק שלי ייפגע מזה?". אין דבר שאני אוהבת יותר ממתוק. שוקולד, על מגוון סוגיו, עוגות, עוגיות, גלידה – מה לא. ובמיוחד בהריון, שהרי כל אישה מרשה לעצמה לאכול יותר ולהתפנק. ואני כל כך חיכיתי לפינוק הזה.

הפנו אותי לדיאטנית כדי שתוכל להכין עבורי תפריט מסודר ומותאם למצבי. במקום שאשמין מנחת, כמו שההורים אמרו, התחלתי להרזות בגלל הדיאטה. היה לי מאוד קשה, אני חייבת לומר. נכון, זה היה עבור מטרה טובה וחשובה – אבל היה לי מאוד קשה.

אולם מעבר לדיאטה והוויתור הכואב על השוקולד והממתקים, נושא הדקירות היה אחד הקשיים הגדולים של ההיריון. לא הייתי רגילה לחיות עם סוכרת, והנה פתאום, אני צריכה לדקור את עצמי חמש, שש ושבע פעמים ביום רק כדי לראות שאני מאוזנת. רק כדי לראות אם אני יכולה להכניס משהו לפה. זה היה מאוד קשה. יותר מכך, היה לי גם מאוד לא נעים. באמצע היום – בעבודה, למצוא מקום שקט להוציא את הסטיקים, לדקור את עצמי ולראות את רמת הסוכר שלי. בשלב זה אני חייבת להתוודות ולומר – אני רופאה, אני עובדת במקצוע הזה. אני אמורה לדעת יותר טוב מכולם עד כמה חשוב לשמור על סוכר מאוזן.

חיים אחרים

הפעם, אמרתי לעצמי שזה בטוח יהיה אחרת. כבר בתחילת ההיריון השני שלי (אליו הגעתי תוך פחות משנה אחרי לידת בתי הבכורה), הלכתי לבדוק מה מצבי – וכפי שציפיתי החל משבוע 7 כבר הייתה לי אי סבילות לסוכר. הפעם, הבטחתי לעצמי, אעשה את הבדיקות, אשמר מפני המתוקים, ובלית ברירה גם אדקור את עצמי.

למזלי, מישהו מבני משפחתי סיפר לי על מכשיר חדש שיצא לשוק בישראל, הפריסטייל ליברה. מדובר במד ניטור סוכר רציף ללא דקירות. התחלתי לחפש מידע על המוצר ברשת ואמרתי "יאללה נשמע לי רעיון טוב, למה לא לנסות". כבר לאחר יממה עם הליברה הבנתי שעשיתי עסקה טובה. חוברתי לסנסור, והתחלתי להעביר את הקורא. פשוט, קל ויעיל. עכשיו אני כבר לא צריכה לדאוג אם יש לי מקום שקט לדקור את עצמי. עכשיו אני כבר לא צריכה לדאוג אם אני מאוזנת או לא. פשוט מעבירה את הקורא מול הסנסור – ומקבלת תשובה. אפילו במהלך ניתוחים שאני מבצעת האחות יכולה לבדוק לי את רמת הסוכר מבלי להרוס את הסטריליות שבחדר הניתוח.

שמתי לב גם שבגלל שאני חוסכת לעצמי את הדקירות, אני בודקת את מצב הסוכר שלי הרבה יותר פעמים ביום. כשנאלצתי להשתמש בסטיקים ובדקירות – ניסיתי לעשות את המינימום ההכרחי. היום, במשרד, במחלקה, באמצע סיבוב רופאים, בקניון או בגינה עם בתי הבכורה – אני רק מוציאה את הקורא וקיבלתי תשובה.

אפילו הרשתי לעצמי לקחת חתיכה מעוגת השוקולד שהביאו למחלקה לחגיגות יום הולדת לעמית לעבודה. למה עשיתי את זה? – כי ידעתי בדיוק איפה אני עומדת עם הסוכרת. וזה בדיוק ההבדל שעשה עבורי הפריסטייל ליברה.


תגיות: סוכרת בהריון
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה