אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
פרופ' משה שטרנפלד
רפואה סינית מסורתית.

רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) רפואה משלימה > רפואה סינית כטיפול בלחץ דם גבוה

דיקור סיני ללחץ דם גבוה


רפאל רוזנסקי / 29.11.16
האם דיקור סיני מועיל להורדת לחץ דם? התשובה היא כן!
הידעתם שניתן לווסת את בעיות של לחץ דם באמצעות דיקור סיני ללא תופעות לוואי?
לחץ דם גבוה הינו אחת התופעות הנפוצות בעולמנו כיום, המשלב בין היתר רמות גבוהות של מתחים נפשיים, בשילוב חוסר בפעילות גופנית וישיבה ממושכת מול מסכים. הרפואה הסינית מטפלת בגורמים שיצרו את חוסר האיזון הגופני באמצעות שיטות טיפוליות שונות כגון: דיקור סיני, תזונה מתאימה וטכניקות הרפיה במטרה למנוע השנות המחלה.

ללחץ דם גבוה אין תסמינים מיוחדים, ואנשים החווים לחץ דם גבוה לא תמיד חשים בסימפטומים הנלווים לכך. עם זאת, תופעה זו היא בין הגורמים העיקריים למקרי התקפי לב או שבץ מוחי ולכן חשוב לאבחן ולטפל בה מבעוד מועד. הרפואה האלטרנטיבית מציעה נטילת תרופות שונות מדי יום לטיפול ביתר לחץ הדם, אולם לפני כן מומלץ לנסות שיטות טיפול טבעיות יותר מטעם הרפואה המשלימה דוגמת הדיקור הסיני. הדיקור הסיני נבדק במאות מחקרים , ונמצא כיעיל ביותר לשיפור במצבם של מטופלים הסובלים מיתר לחץ דם.

כיצד מסייע הדיקור ליתר לחץ הדם?

קשה להצביע על גורמים ברורים ללחץ הדם הגבוה, אולם במקרים רבים ניתן לייחס יתר לחץ דם ללחץ נפשי ניכר כפועל יוצא מן אורח החיים התובעני והלחוץ הקיים בעולמנו. דיקור סיני מסייע להפחתת הלחץ והמתח הנפשיים, ע"י הרגעה ממוקדת של מערכת העצבים, כמו גם שחרור הורמונים מיוחדים הנקראים "אנדורפנים" המביאים את הגוף למצב של רגיעה נפשית. לחץ הדם ברפואה הסינית מושפע בעיקר מאזור הכליות, הכבד, הטחול והלב. כל גורם אשר מעכב את זרימת האנרגיה באיברים אלו, ישפיע באופן עקיף גם על לחץ הדם של המטופל. כך למשל, לחץ דם גבוה הנובע מחוסר איון בכליות יתבטא בתופעות כגון: יובש בפה, עיניים יבשות וכאבי גב תחתון. לחץ דם גבוה הנובע מחוסר איזון בכבד לעומת זאת, יתבטא בעיקר בכאבי ראש, עצירות ועצבנות. באמצעות דיקור ממוקד בנקודות מסוימות, ניתן יהיה לראות שינויים משמעותיים בלחץ הדם, והקלה משמעותית בסימפטומים המאפיינים לחץ דם גבוה.

שילוב תזונה נכונה לטיפול בתופעה

בנוסף לדיקור הסיני, נעזר רפאל רוזנסקי מטפל בכיר ברפואה סינית במרפאות רפאל, גם בצמחי מרפא סיניים, המסייעים להסדרת פעילות המערכת המטבולית בגוף. כאמור, שילוב של ישיבה ממושכת ותזונה לקויה הוא בין הגורמים המרכזיים לתופעה של יתר לחץ דם, ולכן דיקור סיני בשילוב צמחי מרפא ייעודיים ודיאטה מתאימה יכולים לסייע רבות בהפחתת התופעה. במרפאה יושם הדגש על התאמת מזון טבעי יותר ובלתי מעובד, כגון: פירות וירקות או מזונות התורמים באופן ישיר לכלי הדם וללב כגון: שום, סלרי או תה ירוק.
תגיות: דיקור סיני, רפואה סינית, טיפול לחץ דם גבוה
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה