אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) הפרעות הורמונליות >

טיפים לאנשים עם סוכרת הטסים לחו'ל


27.9.16
טיפים שיקלו על תכנון החופשה המושלמת לסוכרתיים שיבטיחו טיול רגוע ובטוח

מוגש מטעם אגודה ישראלית לסוכרת

הציפייה לחופשה המיוחלת, והרצון לקחת פסק זמן מהמרוץ היום יומי מובנת לכולם. כאשר מדובר בסוכרתיים, תכנון החופש יכול להיות מסורבל. המחשבה מה ואיפה לאכול, איזה ציוד כדאי לקחת ותכנון המסלול, עלולים להעיב על תחושת החופש. ריכזנו כאן כמה טיפים שיקלו על תכנון החופשה המושלמת לסוכרתיים שיבטיחו טיול רגוע ובטוח.

תכנון הטיול
תחילה, כדאי לקבוע תור לקבלת חיסונים מוקדם ככל האפשר ולעבור בדיקות בריאות כלליותסמוך לתאריך היציאה. אם הכוונה היא טיול הכולל בתוכו הליכות, כדאי לעבור בעיון על מסלול הטיולולברר עם הצוות המטפל כיצד להתאים את מינון האינסולין בטיול. הצטיידות במרשם עבורתרופות נגד בחילות ושלשולים לא יכול להזיק או אפילו כדאי לנסוע עם התרופות המוכנות בתיק. רצוי לפנות לאגודה ישראלית לסוכרת אשר מספקת מכתב המצהיר כי הנך סוכרתי. מכתב זה יפרט את התרופות אותן את/ה נוטל/ת. בכדי לעבור ביתר קלות את כל הבדיקות הביטחוניות ושתהיה האפשרות לקחת את כל התרופות למטוס, מומלץ לשאת את כל התרופות באריזה המקורית שלהן ולקחת מלאי מוגבר של אינסולין לכל מקרה שלא יהיה. למתכננים טיול לתקופה ארוכה, רצוי להצטייד ברשימת המרכזים הרפואיים, רופאים ואגודותלסוכרת במקומות היעד וכמובן לעשות ביטוח בריאות ומטען.

תיק עלייה למטוס
רצוי לחלק את הציוד בין שני תיקים וכך למנוע מצב של חוסר באינסולין במקרה של אובדןאחד התיקים. לאחסון האינסולין, רצוי להשתמש בתיק עם בידוד. חשוב מאוד, לא לארוז את הציוד לטיפולבסוכרת והאינסולין במזוודה כיוון שהטמפרטורה בתא המטען נמוכה מאד והאינסולין עלול לקפוא. תיק העלייה למטוס צריך להכיל: מכשיר למדידת סוכר בדם, מקלוני בדיקה וסוללה להחלפה, מקלונים לבדיקת סוכר בדם ללא מכשיר (ויזואלי) צמר גפן, פדים או ממחטות נייר לצורךהבדיקות פירות יבשים, מיצי פירות, מצויות וכו' מקלונים לבדיקת אצטון בשתן מחברתרישום אינסולין – בקבוקים ואמפולות לעט ערכת גלוקוגון משחה אנטיביוטית ללאמרשם אגד מדבק וגליל פלסטר.

מהלך הטיול
במקרה ויש צורך לקנות אינסולין בארץ זרה כדאי לבדוק שהאינסולין זהה לזה שאתה צורך בשגרה(סוג האינסולין והריכוז). האינסולין בישראל הוא 100 יח' ל1- מ"ל, יש להתאים את ריכוז האינסולין למזרק (אינסולין 100 יח' – מזרקים של 50 יח' או 100יח'. אינסולין 40 יח' – מזרקים של 40 יח' או 80 יח').על המטיילים בדרום אמריקה ובמזרח הרחוק להשאיר מלאי אינסולין במקום בטוח,זאת משום שהיו דיווחים על גניבות, והחלפת אינסולין במים.
פעילות גופנית–כל סוכרתי יודע שפעילות גופנית הינה היסוד לאיזון רמות הסוכר בגוף. לכן, במהלך נהיגה של מספר שעות, נסיעה בטיול מאורגן או טיסה, כדאי לעשות הפסקה ולבצע תנועות כל שעהשעתיים כדי לשפר את מחזור הדם.בזמן פעילות מוגברת דאג מראש לאכול יותר וליטול פחות אינסולין.

טיפול בכפות הרגליים
כדאי להתרגל לשני זוגות נעליים לפני הנסיעה, בדוק כפות רגליים כל יום וטפל בהן
במקרה של אדמומיות או שלפוחיות יש לשטוף את האיזור במים וסבון, לייבש ולכסותכדי להפחית גירוי נוסף. אם השלפוחית מתפוצצת, יש לשטוף ולייבש היטב ולמרוחמשחה אנטיביוטית, לכסות עם פד (גאזה) קל ופלסטר. יש להחליף תחבושת פעמייםביום.

מחלה במהלך הטיול
בכל מקרה של מחלה יש לבדוק את רמת הסוכר בדם ורמת האצטון בשתן כל 4 שעותולהתאים את מינון האינסולין.במקרה של זיהום במערכת העיכול (הקאות ו/או שלשולים) ייתכן ויהיה צורך להחליףאת האוכל המוצק בפחמימות בצורה נוזלית כגון שתייה ממותקת, גלידה וכו,
אם המצב לא משתפר יש לפנות מיד לטיפול רפואי.
בשום מקרה אין לדלג על זריקת אינסולין.
כללי
אם הנך נוסע למדינה שאינה דוברת אנגלית, הצטייד בכרטיס בשפת המקום המעיד עלהיותך סוכרתי.למד כמה משפטים בשפת המדינה בה אתה מבקר על מנת שתוכל להזמין אתארוחותיך, לתאר מצבי עזרה ראשונה, ולקבל עזרה רפואית.

הכנה קפדנית של הטיול תבטיח לך טיול מהנה, מוצלח, וללא תקלות.

חשוב לשאת כרטיס שעליו מופיעות הנחיות לטיפול בהיפו כפי שמופיע על כרטיס החבר שלנו


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה