אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
פרופ' משה שטרנפלד
רפואה סינית מסורתית.

רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) רפואה משלימה > דיקור סיני

טיפול בדיקור סיני


10.8.16
דיקור סיני - יעילות מבוססת מחקרית
מאת רפאל רוזנסקי מומחה מוסמך בארץ ובארה"ב כמטפל בדיקור סיני ומנהל מרפאת רפאל –רפואה סינית
 
דיקור סיני הינה שיטת טיפול סינית עתיקה, המתבססת על החדרת מחטים דקיקות לנקודות מסוימות בגוף. הנקודות הפיזיות אותן בוחרים לדקור, אינן אקראיות אלא הן נבחרות בקפידה ע"י המטפל בהתאם לצרכים האישיים של המטופל. מטפל מקצועי ברפואה סינית יודע באלו נקודות לבצע דיקור על מנת להקל על כאבי גב או כאבי ראש למשל, או על מנת לשפר את תפקוד מערכת העיכול. בגוף האדם יש קרוב ל-400 נקודות דיקור אשר ביניהם זורמת אנרגיה. על פי הרפואה הסינית, האנרגיה בין הנקודות השונות מקושרת עם האיברים הפנימיים ומפעילה אותם, וזו הסיבה שדיקור באותן נקודות מייצר השפעה רבה על מערכות הגוף השונות.

טיפול ממוקד למגוון סוגי מחלות

אורך הטיפול בדיקור במרפאה הינו בין 30 דקות לשעתיים, והוא הוכח מחקרית כיעיל מאוד לקשת רחבה של בעיות ומחלות פיזיות: החל ממחלות במערכת הנשימה והעור דרך בעיות במערכת העיכול, וכלה בבעיות גניקולוגיות ובעיות פריון. איך דיקור סיני עובד? במרפאות רפאל בתל אביב ובראשון לציון, אני מטפל במחלות שונות באיברים בגוף באמצעות איזון של האיבר הפנימי המקביל אליהן. למשל, לתופעות בריאותיות כמו דלקות אוזניים חוזרות ונשנות, יש קשר מובהק על פי הרפואה הסינית לחוסר איזון בכליות. לפי הרפואה הסינית, כאשר נפעל באמצעות דיקור סיני לאיזון הכליות תפתר ממילא גם הבעיה באוזניים. האיזון נעשה במרפאות רפאל המתמחות ברפואה סינית, ע"י דיקור לאורך כל מסלול הכליות או נקודות אחרות בגוף המתקשרות אל הכליות.

יעילות מבוססת מחקרית

מחקרים מבוססים מוכיחים את הקשר בין הדיקור הסיני למגוון רחב של בעיות רפואיות נוספות, חלקן קשות וכמעט בלתי הפיכות. כך למשל, הדיקור מקל מאוד על בחילות בהריון ולאחר ניתוחים, מסייע בשיקום והתאוששות לאחר אירועים מוחיים, ונחשב לטיפול היעיל מבין שאר הטיפולים למיגרנות קשות המסיבות סבל רב למטופלים. הודות ליכולותיו המופלאות של הדיקור הסיני, הוא הפך בשנים האחרונות לחלק אינטגרלי ממנגנון הרפואה בבתי החולים ובקופות החולים, כשיותר ויותר מטופלים מעדיפים אותו על פני הטיפולים הקונוונציונאליים.

טיפול בטוח גם לילדים ובקשישים

כיוון שטיפולים בדיקור הם עדינים ובטוחים לחלוטין, רבים מהמטופלים הם דווקא ילדים וקשישים. טבע הילדים הוא שהם רגישים מאוד, ולכן משך הטיפול שלהם קצר יותר. בעוד שמבוגרים צריכים לשכב במהלך הטיפול קרוב לחצי שעה על מנת לחוש את ההשפעה המיטיבה של המחטים, ילדים מגיבים לטיפול מהר הרבה יותר. בפעוט או תינוק, משאירים את המחטים שניות בודדות בלבד, על מנת ליהנות מהשפעתן המטיבה.

רפאל רוזנסקי מומחה מוסמך בארץ ובארה"ב כמטפל בדיקור סיני ומנהל מרפאת רפאל –רפואה סינית. סניפי המרפאה בראשון לציון ותל אביב.
טל' לקביעת תור: 054-5721258

 

תגיות: דיקור סיני, רפואה סינית, טיפול במבוגרים ובילדים
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה