אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
אבישלום שרון
גינקולוגיה ומיילדות.

דר' משה רויבורט
גינקולוגיה ופריון.

רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) הריון ולידה >

טיפולי ילודה בישראל


31.7.16
ילודה בארץ

מדינת ישראל נחשבת למעצמה מובילה בתחום הילודה וטיפולי הפוריות, על פי נתוני ה- OECD, ישראל ניצבת במקום הראשון בשיעור הילודה. על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לאישה ישראלית ממוצעת יש שלושה ילדים, נתון זה גבוה משמעותית משאר מדינות אירופה, לכן המדינה נחשבת לצעירה, בעוד מדינות רבות באיחוד האירופי הולכות ומזדקנות. עם זאת, קצב החיים המודרני, תזונה לקויה, עישון, צריכה גבוהה של אלכוהול, מתח נפשי וגורמים נוספים עשויים לגרום לנשים בארץ לבעיות פוריות. בעקבות מדיניות הממשלה והלחץ החברתי ללדת ילדים, נשים רבות פונות למומחים לטיפולי פוריות וילודה, ומדינת ישראל נחשבת למתקדמת ביותר בתחום.

מדיניות עידוד ילודה בארץ

מדינת ישראל היא בין המדינות היחידות בכל העולם שמעודדת נשים להרות וללדת, כתוצאה מכך הוקמו מרפאות רבות העוזרות בטיפולי פוריות וילודה. משרד הבריאות החליט לכלול בסל התרופות מספר רב של טיפולי פוריות על מנת לסייע לכל אישה להגשים חלום וללדת לפחות ילד ביולוגי אחד. עם השנים, תחום טיפולי הפוריות התפתחת במהירות וכיום נשים יכולות לקבל עזרה מקצועית ממומחים בעלי שם עולמי ובעלי ניסיון וידע רב.

שיטות רבות לטיפולי פוריות

זוגות רבים זוכים להריון קל ללא בעיות וסיבוכים, בעוד זוגות אחרים מתקשים להביא ילדים לעולם והם נאלצים לעבור מסע ארוך ומורכב בדרך לילד ביולוגי. יש סיבות רבות לאי פריון, לעתים מקור הבעיה אצל הגבר, לעתים אצל האישה, ובמקרים מסוימים אצל שניהם. לאחר אבחון מקצועי יכול המומחה להמליץ לבני הזוג על סדרת טיפולים בישראל כדי להגשים את חלומם וליהנות מילד ביולוגי.

חשוב לציין כי טיפולי פוריות הם חיצוניים ונעשים באמצעות התערבות כירורגית או מתן תרופות, הטיפולים נועדו לסייע להפריית הזרע והביצית. בין התרופות השכיחות לטיפולי פוריות ניתן למנות את תרופת האיקקלומין, תרופה ייעודית לנשים הסובלות מאי פריון או מביוץ לא סדיר. בנוסף, יש מקרים בהם נעזרים בשיטת ההזרעה המלאכותית, שיטה זו כוללת את החדרת הזרע ישירות לרחם של האישה, לאחר השבחת הזרע במעבדה.

שיטה נוספת לטיפולי פוריות היא הפריה חוץ גופית, שיטה זו נחשבת לשכיחה ביותר בין טיפולי הפוריות הילודה בישראל. בשיטה מתקדמת זו שואבים ביציות מהאישה לאחר הליך גירוי השחלה, ולאחר מכן מפרים את הביציות במעבדה באמצעות החדרת זרע של הגבר. לאחר שלב הפריית הביצית ויצירת העובר מחזירים את העובר לרחמה של האישה באמצעות קטטר או צינור דק, הליך זה פשוט ואינו מצריך הרדמה.

ישראל כמעצמת פריון וילודה

כאמור, מדינת ישראל נחשבת למעצמה מובילה בתחומי טיפולי ההפריה והילודה, החברה הישראלית מקדשת את נושא הילודה, ולפיכך ניתן לקבל טיפולים חדשניים ומתקדמים ברמה הגבוהה ביותר, ואין צורך לטוס לחו"ל בשביל הטיפול. טיפולי הפוריות בארץ מאפשרים לזוגות רבים להיכנס להיריון ולזכות בהגשמת החלום וליהנות מילד אחד או יותר.


תגיות: טיפולי ילודה
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה