אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
ד''ר אהרון בני
נטורופתיה.

רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) תזונה ודיאטה >

אין כזה דבר 'בריא מדי'


23.7.16
כך תשמרו על הבריאות שלכם

אפשר לומר ללא ספק, כי בריאות היא מטרת העל של כולם – מקטנים ועד גדולים. לא אחת נאמר כי בעת שבריאים, אפשר פשוט לעשות הכל, ובעת שלא בריאים, הרי שמדובר על מקל בגלגלים שמגביל את החופש. גם כאשר אתם נמצאים בקו הבריאות ונהנים מאיזון הרמוני ומחיוניות נפלאה, הרי שלא כאן נגמר טיפוחו של הגוף.

בעזרת אורח חיים הבריא הכולל פעילות גופנית ותפריט עשיר ומזין, תוספי תזונה להשלמת החוסרים ויצירת איזון בגוף עם מוצרי טבע שונים – אתם יכולים לזכות בבריאות שלמה. זיכרו, אין כזה דבר "בריא מדי" – כך שככל שתזינו את הגוף שלכם בדברים החיוניים לו, כך אתם מטיבים עמו.

תוספי התזונה – קונצנזוס כלל עולמי

כאשר מדובר על מוצרי טבע, מדובר המון פעמים על תוספי התזונה שהפכו כה פופולאריים ברחבי העולם וגם בישראל. מחקרים מראים על קשר ישיר שבין צריכת תוספי התזונה במידה מתונה ומושכלת, ובין שיפור איכות החיים. תוספי התזונה השונים מגיעים לרוב בצורה של כמוסות המכילות מינרלים, ויטמינים, חומצות אמינו ומרכיבים טבעיים אחרים לרבות רכיבי תזונה. הכמוסות מומלצות בעיקר בעת שאתם בדיאטה ולא צורכים מספיק מכלל המינרלים והויטמינים, או במקרים בהם אתם דבקים באורח חיים טבעוני או צמחוני ואז החוסרים הופכים משמעותיים וניכרים יותר.

תוסף תזונה למוח? יש כזה דבר

תופתעו לגלות, אך תוספי התזונה משפרים גם את תפקודו של המוח. אפשר לומר בגאווה גדולה, כי המוח האנושי הוא אחד מהאיברים המפותחים והמורכבים ביותר, שהצליח לכבוש שיאים ויעדים שגם כבני אנוש קשה לעתים לתפוס. מחקרים רבים מוכיחים כי בעת שצורכים תוספי תזונה לרבות כמוסות של מינרלים, ויטמינים, מוצרי טבע וצמחי מרפא, מסייעים למוח באופן ישיר: ישנו שיפור ניכר בתהליך הזיכרון, מצבי לחץ הופכים לכאלו שניתן להתמודד איתם ואף מדובר פעמים רבות על עיכוב משמעותי בתהליך ההזדקנות.

תוספי התזונה – תוספת לבריאות

כיום קיים מגוון עשיר של תוספים למטרות שונות. יחד עם זאת, ישנם תוספי תזונה פופולאריים במיוחד שנמצאו כיעילים ומשפרי איכות חיים.

כמוסת האומגה 3, היא כמוסה נמכרת מאד בארץ ובעולם. הכמוסה הקטנה מעניקה לכם איכות חיים גדולה, ודואגת למניעה של מחלות הלב, מסייעת בהפחתת הסיכוי לחלות בדיכאונות, ואפילו מדובר על אפקט ברמה הקוגנטיבית והתפתחות המוח.

תוסף נוסף הוא הפרוביוטיקה, שעל פי סקרים שונים בעולם, מדובר על תוסף הרושם עלייה מרשימה בקרב משתמשיו. הכמוסה הזו מסייעת במניעה ניכרת של מחלות זיהומית בדרכי העיכול והנשימה – בעיקר אצל תינוקות וילדים קטנים.

תוסף תזונה נוסף שעשה לו שם הוא ויטמין c. מדובר על ויטמין שהמעלות שלו ידועות, ושמו נקשר בעיקר למניעה וטיפול במחלת השפעת. תופתעו לגלות, אך גם מדובר על הויטמין הנחקר ביותר בעולם. הויטמין לא רק מסייע בהגנה על המערכת החיסונית בגוף, אלא הוא גם תורם רבות גם במניעות מחלות הלב ואף מפחית את הסיכון לחלות במחלת הסרטן.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה