אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
פרופ' משה שטרנפלד
רפואה סינית מסורתית.

רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) רפואה משלימה > כאבי גב ורפואה משלימה

טיפול בכאבי גב באמצעות רפואה משלימה


16.5.16
רפואה משלימה הינה כלי יעיל במיוחד לטיפול בכאבי גב

שכיחות לכאבי גב:

כאבי גב הנה תופעה נפוצה ביותר אשר רק הולכת ומחמירה. בעידן של היום: עידן טכנולוגי המשלב יותר ויותר אנשים העוסקים במקצועות סדנטריים (מקצועות שבהם יושבים הרבה), כמו כן, מבחינת גוף-נפש, יותר ויותר אנשים הנתונים ללחצים הולכים וגוברים, לא פלא שתופעת כאבי הגב הולכת וגוברת. מבחינה סטטיסטית, מעל 80% מהאוכלוסיה יסבלו מכאבי גב. מעבר לכך, ידוע כי ברגע שסבלת פעם אחת מכאב גב, יש סיכוי גבוה שתסבול מהתקפים חוזרים של כאבים. מכאן, כיום הגישה בטיפול בכאבי גב היא לתת מענה וכלים כיצד ניתן למנוע את ההתקף הבא ולא רק לטיפול בתסמינים של הכאב.

גורמים לכאבי גב:

כאבי גב נובעים ממגוון רחב של סיבות, כולל: ישיבה ממושכת, יציבה לקויה, חוסר פעילות גופנית, חולשה של שרירי הליבה, ארגונומיה לקויה, עישון, עומס יתר בחדר הכושר ועוד...כמו כן, לצד הסיבות הפיזיות הידועות יותר ויותר מחקרים היום מצביעים גם על הסיבות הנפשיות הגורמות לכאבי גב. במחקר מאד גדול שנעשה בסקנדינביה נתנו לאנשים הסובלים מכאבי גב לענות על שאלון המונה 200 שאלות. החוקרים להפתעתם מצאו ששתי השאלות שנענו בחיוב אצל כמות האנשים הרבה ביותר הסובלים מכאבי גב היו: עישון ומתח נפשי. מכאן הסיקו החוקרים כי מתח נפשי הנו גורם לא מבוטל לכאבי גב.

מעגל הכאב

אדם שסובל מכאבי גב נכנס למעגל שמאד קשה לצאת ממנו: מעגל הכאב. המעגל מתחיל בכאב בגב, שבעקבותיו בדרך כלל האדם מפסקי לנוע ומקבע את השרירים שמסביב לגב. קיבוע השרירים (ספאזם שרירים) גורם לירידה בזרימת הדם לשירירים ומכאן לכאב הולך וגובר. במקביל למעגל הפיזי של הכאב משתלב גם מעגל נפשי: חוסר התנועה והקושי בהתמודדות עם הכאב עצמו גורר ירידה בהורמונים המעוררים ומכאן גורר לדיכאון וחוסר רצון לצאת מהבית ומכאן שוב לכאב הולך וגובר וחוזר חלילה. מעגל זה חשוב מאד לשבור, על מנת לעזור לאדם לצאת ממצב הכאב.

החשיבות של הטיפול המשלים בהורדת כאבי גב

רפואה משלימה הינה כלי יעיל במיוחד לטיפול בכאבי גב ולשבירת מעגל הכאב והמצב הרגשי הירוד. ברפואה משלימה קיים מגוון רחב מאד של טיפולים התורמים רבות בהורדת כאבי גב. מגוון הטיפולים כולל: דיקור סיני, צמחי מרפא, טווינא, שיאצו, רפלקסולוגיה ועיסוי רפואי. מבין השיטות השונות, הדיקור הסיני היא שיטה שנחשבת מאד יעילה גם על פי דעת רופאים וגם על פי מחקרים והתוצאות בשטח. מעבר לכך, שיטת הדיקור אינה מסוכנת ואינה מערבת תנועה שעלולה לעיתים להחמיר את המצב, בייחוד במצבים אקוטיים של כאב גב.

הדיקור הסיני זו אחת השיטות העתיקות ביותר לטיפול הקיימות בעולם. העובדה שמיליוני אנשים ברחבי העולם מטופלים בה בהצלחה רבה, רק מחזקת את ההבנה שהטיפול הסיני יעיל במחיוחד. מה שמייחד את הדיקור הסיני, היא העובדה שהשיטה מטפלת לא רק בתסמין אלא גם בשורש הבעיה. בדיקור סיני שורש הבעיה נטוע בדרך כלל בחוסר איזון ו/או סטגנציה (תקיעות) בין איברים פנימיים. הרפואה הסינית טובה מאד באבחון השורש וירידה לרבדים העמוקים ביותר של הגוף שהם הדם והצ'י (האנרגיה הפנימית המזרימה את הדם ושהדם מזרים אותה). מכאן, שבזמן טיפול בבעיות גב הרפואה הסינית מטפלת גם ברבדים הפיזיים וגם ברבדים הרגשיים והטיפול הוא מאד הוליסטי ושלם.

המאמר באדיבות יעל שטיינפלד ממרפאת מעגלים - maagalimhealth.com


תגיות: כאב גב, טיפול בכאבי גב, טיפול בכאבי גב באמצעות רפואה משלימה
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה