אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
פרופ' משה שטרנפלד
רפואה סינית מסורתית.

רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) רפואה משלימה > טיפול ושימור הגוף לספורטאים

טיפול ושימור הגוף במיוחד לספורטאים


10.2.16
מכוני ספא רבים ומטפלים פרטיים מציעים טיפולים יחודיים לספורטאים התורמים לשימור הגוף

אם אתם ספורטאים או עוסקים באחד מענפי הספורט, וודאי ידוע לכם כי עליכם לשמר ולטפל בגוף שלכם. במהלך אימוני ספורט אתם מאמצים את השרירים ומפתחים אותם אך אימון מתמיד ועקבי יכול לגרום גם לשחיקה בהיעדר טיפול נכון ואורח חיים בריא. מכוני ספא רבים ומטפלים פרטיים מציעים טיפולים יחודיים לספורטאים התורמים לשימור הגוף.

מתקני ספא

טיפול ושימור הגוף לספורטאים הוא חלק בלתי נפרד מאורח החיים של הספורטאי או הספורטאית. ספורטאים רבים אינם מודעים לחשיבות שימור הגוף והשרירים במהלך אורח חייהם ורבים יכולים לסבול מכאבים או בעיות שונות שיכולות להיפתר על ידי פעולות פשוטות שונות. דוגמא לכך היא שימוש במתקני ספא שונים כמו ג'קוזי או בריכות שחיה ביתיות מחוממות וסאונה. שילוב של חום ומים מסייע להרפיית השרירים שבמהלך אימוני הספורט נדרשים להתאמץ. הרפיית השריר מסייעת לו לקבל חיים חדשים ולהיטען באנרגיות מחודשות שיסייעו לספורטאי להמשיך באימוני הספורט ללא סבל מיותר או כאבים הנגרמים בשל מאמץ יתר ואי הרפיית השריר.

תזונה נכונה

תזונה נכונה היא חלק חשוב ובלתי נפרד של טיפול ושימור הגוף לספורטאים. בהתאם לסוג הספורט והאימונים של הספורטאי או הספורטאית תזונאים ומטפלים מוסמכים רבים יוכלו לסייע בבניית תפריט מותאם הכולל רכיבים תזונתיים טבעיים המחזקים את הגוף, השרירים ומסייעים לשימורו. ניתן גם להשתמש בתוספי תזונה טבעיים המומלצים על ידי המטפל או התזונאי המשפרים את היכולות הפיזיות של הספורטאים.

כדאי לבחור בסוג הטיפול בעיסוי המותאם ביותר לאופי הגוף שלכם וענף הספורט בו אתם עוסקים

עיסוי

טיפול בעיסוי הוא בין הטיפולים המומלצים ביותר לספורטאים, ניתן למצוא מטפלים מעולים במכוני ספא במרכז או באופן פרטי. טיפול ושימור הגוף לספורטאים על ידי עיסוי מסוגים שונים מסייע לשיפור היכולות הפיזיות, הרפיית השרירים, תחזוקת השרירים הגידים והרצועות בגוף ושימורם לאורך זמן. כדאי לבדוק מה הוא הטיפול האידאלי ביותר עבור הגוף שלכם: עיסוי שבדי, טווינא, שיאצו ועוד. לכל סוג של טיפול בעיסוי ישנו השפעה שונה על הגוף ולכן כדאי לבחור בסוג הטיפול המותאם ביותר לאופי הגוף שלכם וענף הספורט בו אתם עוסקים.

מטפלים מנוסים

חשוב מאוד לבחור בטיפול אצל מטפלים מוסמכים בעלי תעודות ורישיון לעבוד בתחום. ישנם מטפלים המתמחים במתן טיפול ושימור הגוף לספורטאים אשר ביכולתם להעניק אופי טיפול מדויק יותר המותאם לספורטאים. בנוסף לכך ישנם מטפלים רבים בעיסוי המשלבים את הטיפול יחד עם טיפול תזונתי המותאם לספורטאים.

מחירים

טווח המחירים משתנה בהתאם למטפלים, מטפלים פרטיים או מטפלים כחלק ממכון ספא יגבו מחירים שונים. כדאי מאוד לבחור את המטפל או המטפלת בהתאם לוותק ולניסיון שלהם או לשילוב הטיפול בתזונה. בצעו סקר קצר שיוכל לסייע לכם בהבנת טווח המחירים של טיפול ושימור הגוף לספורטאים.

הגוף הוא מכונה משוכללת ולכן יש להתייחס גם אליו במיוחד אם אתם ספורטאים המשתמשים בגופכם באופן תדיר. מומלץ מאוד לבחור בטיפול בעיסוי בשילוב טיפול תזונתי שיוכל לסייע לכם לסגל אורח חיים ספורטיבי ובריא.


תגיות: טיפול ושימור הגוף לספורטאים
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה